O webu Uživatel Propojené weby                    
Nezapomeneme !
8.7.2014 †††††
Vyhledávání

Moderátoři
Funkce
Anketa / Poll
Reklama


Statistika aktivit

Zobrazené stránky
Dnes / Včera 108.79k / 216.54k
Březen / Únor 216.54k / 771.26k

Nové příspěvky
Dnes / Včera 38 / 80
Březen / Únor 80 / 112

Editace příspěvků
Dnes / Včera 55 / 158
Březen / Únor 158 / 169


[ Kdo je online ]

Najděte nás na Google+

ISSN : 1803-4306RSS

BB - SMS Preußen (1903) :: Bitevní lodě a bitevní křižníky :: Německo (DEU)

Display link [ Funkce ]  [ Pavol Kubran
 • Jméno:Pavol Kubran
  Hodnost:Koncipista
  (Valka.cz - Hodnosti)
  Koncipista (Valka.cz - Hodnosti)
  Avatar: 
  Kontakt:[ Profil ] [ SZ ]  
  Založen31.03.2005
  Naposledy přihlášen:14.01.2012 23:06:10
  Medaile:44
  Příspěvek
  vložen:
  14.07.2005 11:21:40
  Slovakia
]
S.M.S. Preußen

Druh lode: bitevná loď
Trieda lode: Braunschweig
Sesterské lode S.M.S. Braunschweig, S.M.S. Elsass, S.M.S. Hessen, S.M.S. Lothringen

Kýl položený: 1902 v lodenici A.G. Vulcan, Stettin
Spustená na vodu: 30.10.1903
Zaradená do služby: 12.7.1905

Rozmery:
dĺžka na vodoryske: 126,0 m
dĺžka celková: 127,7 m
šírka: 22,2 m
ponor: 7,7, max. 8,1 m

výtlak konštrukčný: 13 200 t
výtlak maximálny: 14 394 t

Pohon: 3 lodné skrutky, každá poháňaná jedným trojvalcovým parným
strojom
Výkon: 16 980 hp
Rýchlosť a dosah: 18,5 uzlov, 5 200 míľ pri 10 uzloch

Pancierovanie:
paluba: 40 mm
bočný pás: max. 225 mm
veliteľská veža: max. 225 mm
veže hlavnej ráže: max. 300 mm

Výzbroj:
4 x 280 mm L/40
14 x 170 mm L/40
18 x 88 mm L/35
4 x 37 mm
6 x 450 mm torpédomety (od 1921 len 2 x 400 mm)

Posádka: cca 743 mužov

V porovnaní s predchádzajúcimi triedami má posilnené delostrelectvo. Mali dobré plavebné a manévrovacie schopnosti. Spolu s nasledovníkmi - triedou Deutschland - boli po vypuknutí WWI považované za zastarané a používané najmä pri ochrane pobrežia. Tieto lode boli jedny z mála bitevných lodí, ktoré si mohlo Nemecko po skončení WWI ponechať.
Po vypuknutí WWI bola načas používaná pri bojových operáciách, potom ako pomocná loď. V roku 1919 bola prestavaná na materskú loď pre rýchle útočné člny. V roku 1929 bola predaná do šrotu a v roku 1931 bola vo Wilhelmshavene zošrotovaná až na 65 metrový úsek trupu, ktorý bol používaný pri experimentoch s torpédami a mínami. Táto časť trupu bola potopená pri bombardovaní prístavu v apríli 1945 a v roku 1954 zošrotovaná.
S.M.S._Preussen.jpg


Foto z www.kaiserliche-marine.de

Související témata / Related topics
Zobrazit podrobnosti


 


[ x ] Nominátor
Název článku :
Anotace :
[ x ] Linkator
[ x ]
Stav odesílání příspěvku vč. příloh :
0%
[ x ] Mapa / Map
[ x ]

Step 1 - Translation

To switch the language of the controls on this web, please mouse over the UZIVATEL / USER menu and pick czech or english flag.

Pro přepnutí jazyka ovládání tohoto webu prosím najeďte myší na položku UZIVATEL / USER a zvolte bud českou nebo anglickou vlajku.

Step 2 - Navigation

-

Pomocí menu O WEBU se můžete podívat na přehled nových příspěvků, témat a příloh vložených za určité období (přednastaveno za aktuální den, ale lze nastavit libovolně)
Najdete zde také seznam všech uživatelů, moderátorů, odkaz na pravidla fóra a FAQ - často kladené dotazy.

Step 3 - Navigation

-

Zde uvidíte vždy odkaz na sekci, ve které se nacházíte, včetně všech nadřízených sekcí. Po najetí myši na nadřízené sekce se zobrazí nabídka pro přechod do jiné sekce na stejné úrovni.

Step 4 - Social Networking

-

Pomocí tlačítek Google+ a Facebook Like pomůžete docenit tyto stránky a nasdílet je svým kontaktům v těchto sociálních sítích. Tlačítka se vždy vztahují ke konkrétní stránce, tématu či článku, na kterých se právě nacházíte. Čím častěji a na vícero stránkách tedy sdílíte, tím lépe !

Step 5 - Social Networking

-

Zde se můžete přihlásit ke stránce valka.cz na sociální síti Facebook. Na této stránce najdete pravidelně aktualizovaný seznam všech novinek na stránkách valka.cz, nových témat, článků i obrázků ve fotogalerii. Sdílením na sociálních sitích podpoříte tento web a naše úsilí při jeho tvorbě.

Step 6 - Search

-

Pokud se nemůžete zorientovat v naší struktuře nebo hledáte specifický termín, zkuste to přes náš vyhledávač. Vyhledává napříč tématy na fóru i články, takže zde najdete vše, co lze na valka.cz najít.

Step 7 - Donation

-

Tento web je nevýdělečným projektem dobrovolníků, a jako takový potřebuje finanční pomoc. Pokud jste zde našli zajímavé informace nebo chcete podpořit naší práci, prosím darujte libovolnou finanční částku na provoz serveru, jeho vybavení a software, výzkum a nákup dalších knih a podkladů pro naší práci.

Step 8 - Functions

-

V této oblasti najdete funkce, které odpovídají možnostem na dané stránce. Umožní vám příhlasit nebo odhlásit se ze sledování dané sekce či tématu, umožní založit nové téma apod.

Step 9 - Functions

-

Kliknutím na tuto iconku si zobrazíte odkaz na konkrétní příspěvek, pokud jej třeba chcete sdílet dál.

Step 10 - Functions

-

Zelená iconka indikuje, že příspěvek byl shlédnut moderátorem, nebo se jedná o diskusní (nemoderovaný) příspěvek.
Červená iconka indikuje, že příspěvek zatím nebyl shlédnut moderátorem, nebo se jedná o příspěvky staršího data, kdy tato povinnost neplatila.

Step 10 - Functions

-

Funkce, které se váží k danému příspěvku. Jako nepřihlášený uživatel nemůžete dělat skoro nic, po přihlášení například odpovídat na příspěvek, citovat, upravovat svůj starší příspěvek apod.

Step 11 - Functions

-

Najetím myši na jméno autora si zobrazíte informace o autorovi, datum vložení tohoto příspěvku a další zajímavé informace.

Step 12 - Functions

-

Pole pro vkládání odpovědí k tématu. Menu VYHLEDAT a FORMATOVANI nabízí možnosti jak formátovat text (pro náhled před odesláním použijte tlačítko NAHLED, pro zvýraznění řídících značek "tagů" a rychlejší orientaci v textu tlačítko ZVYRAZNIT BBCODE TAGY). Pokud má daná sekce šablonu (předdefinovou šablonu pro unifikované vkládání dat, v podstatě "formulář"), pak se zobrazuje ještě třetí menu SABLONA.

Step 12 - Functions

-

Kliknutím zde si zobrazíte pole pro vkládání až 5 příloh k příspěvku, například obrázků apod. Pokud se jedná o obecná témata, vyplňuje se jen soubor přílohy a popis, pokud se jedná o obrněná vozidla a letadla, vyplňuje se i řada dalších informací k dané příloze, pro snažší vyhledávání a provázání informací.

Step 13 - Chat

-

Spodní lišta nabízí zejména možnost přímo se bavit s lidmi, kteří jsou právě také online na forum.valka.cz ! Můžete vyřídit rychlý dotaz, domluvit se na spolupráci nebo se pozdravit s přáteli ...

Translation tip

Although this website is mainly in Czech and Slovak language, you can simply translate the content using this GOOGLE TRANSLATE dropdown ... just pick your language and see the page translated.

Translation tip 2

To switch the language of the controls on this web, please mouse over the UZIVATEL / USER menu and pick czech or english flag. The whole user interface will be translated to choosen language and allows you to register and/or sign in. Once you sign in, your language preference is saved and site will be in the same language always, when you come back and log in.