Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 405 příspěvků vloženo, 1133 editováno a 753 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Kosa Nostra

Kosa Nostra

avatar
Datum registrace :
Naposledy aktivní :

Počet příspěvků celkem : 0
Z toho faktografických příspěvků : 0
Vyhledat příspěvky autora


Osobní fotogalerie

Články

Debakl zbrojního průmyslu po 17.11.1989

Jedním z  takovýchto  věčně  omílaných  křivd, spáchaných  Čechy  na  Slovácích je debakl konverze  slovenské zbrojní  výroby  na  Slovensku v souvislosti   se 17. listopadem. A  právě k téhle  tématice mi  JŠ poslal dva  naprosto  skvělé linky. S koncentrací nezpochybnitelných dat a  navíc SLOVENSKÉ provenience!  Žádný  článek psaný  českou rukou! Automaticky  odpadá podezření, že nějaký  český nacionalista překrucuje účelově   historii!!!

8.514

Když tenkrát před léty přestaly lítat rakety

I psal se rok 1987 a Gorbi s Reagenem dohodli smlouvu o zákazu raket středního doletu. Jsme o 31 let starší a modla všech rusobijců už dávno není mezi námi, Gorbi je zapomenutý, tragikomický stařík a zdá se, že rakety středního doletu se nám vracejí na scénu. S plnou parádou.
Spojené státy totiž už nějaký čas ukazují na Rusa, že tuto smlouvu porušuje. A vše vyvrcholilo v minulém týdnu, kdy Washington vydal ultimatum – buď Moskva během příštích 60 dnů ověřitelně a důvěryhodně začne plnit tuto dohodu, kterou dlouhodobě porušuje NEBO… nebo my vypovíme okamžitě smlouvu o zákazu raket středního doletu a začneme je znovu instalovat! Punktum!

86

Klub / Kalibr – nová generace ruských námořních raket

ve světě vzbudil velký ohlas útok plavidel ruské Kaspické flotily raketami s plochou dráhou letu na syrské radikály. Flotily, o které svět v podstatě neměl tušení, že vůbec existuje, a už vůbec ne, že by mohla představovat nějakou reálnou bojovou sílu  s výjimkou místní  ochrany ruského pobřeží proti pašerákům. O to větší bylo obecné překvapení, když se ukázalo, že  představují bojový svazek  schopný strategického nasazení v dalekém okolí.

1.900

Naše slavné prohry – 1278 Moravské pole

Jak známo, Jára Cimrman vytvořil historický triptych o slavných prohraných českých bitvách. Zlomových událostí přitom bylo v naší historii více a jsou opředeny spoustou legend a nejasností. U některých se dodnes bijeme v prsa, jak byla tato tragédie zlomová, přičemž pokud vše zasadíme do historického kontextu, není to u “zlomovosti” mnohých těch slavných dat tak docela jisté. Respektive, u některých není jisté, zda by opačný výsledek nebyl ve svém důsledku vlastně horší, neboť událost bohužel měla jen špatná řešení.

2.025

Naše slavné prohry – bitva u Lipan

“Tak to tedy rozhodneme pěstmi!” ukončil prý marné dohadování jakýsi neznámý bojovník na planině pod Lipskou horou 30. května 1434. Bitva u Lipan patří k nejslavnějším prohrám českých dějin, přičemž nejzajímavější je otázka proč. Není totiž vůbec jasné, proč prohra jedné ze dvou českých stran by měla znamenat takovou tragédii, abychom si ji i po téměř šesti stoletích připomínali. Leč tento obecný názor je faktem, který nemá smysl zpochybňovat. Pokusme se tedy o něco jiného. Popišme si situaci, bitvu a možné alternativní scénáře. Na jejich základě se pak zamyslíme nad klíčovou otázkou. Šlo opravdu o tak přelomovou bitvu, jak nám to někteří tvrdí?

2.064

Naše slavné prohry – bitva u Moháče

Česká historie zná jakožto historie snad každého evropského národa několik osudových dat, ke kterým se dodnes vracíme. Některá jsou skutečně přelomová, jiná nám tak pouze přes propast věků připadají, ačkoliv ve skutečnosti šlo sice o smutné události, ale z dlouhodobého hlediska se zas tak mnoho nezměnilo. Je přitom zajímavé, že datum jedné z nejvýznamnějších bitev raného novověku sice není zcela zapomenuto, leč jen málokdo by jej měl za osudové. Dokonce snad máme pocit, jakoby se nás ani netýkala, což je naprostý omyl. Týkala se nás, a to dost zásadně. Už jen z toho důvodu, že jde o třetí bitvu v naší historii, kdy zahynul český král.

563

Medaile a vyznamenání