I. tankový sbor SS Leibstandarte [1943-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 397 příspěvků vloženo, 1567 editováno a 273 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

I. tankový sbor SS Leibstandarte [1943-1945]

I SS Tank Corps Leibstandarte / I. SS-Panzerkorps Leibstandarte

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    I. tankový sbor SS Leibstandarte I SS Tank Corps Leibstandarte
    Originální název:
    Original Name:
    I. SS-Panzerkorps Leibstandarte
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    27.07.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    27.07.1943-DD.11.1943 ?
    DD.11.1943-DD.12.1943 Skupina armád B
    DD.12.1943-DD.01.1944 14. armáda
    DD.01.1944-DD.06.1944 Skupina armád D
    DD.06.1944-DD.07.1944 7. armáda
    DD.07.1944-DD.08.1944 Tanková skupina Západ
    DD.08.1944-DD.09.1944 5. tanková armáda
    DD.09.1944-DD.11.1944 7. armáda
    DD.11.1944-DD.12.1944 zotavení
    DD.12.1944-DD.01.1945 Hlavní velitelství Západ
    DD.01.1945-DD.02.1945 5. tanková armáda
    DD.02.1945-DD.04.1945 zotavení
    DD.04.1945-08.05.1945 6. tanková armáda
    27.07.1943-DD.11.1943 ?
    DD.11.1943-DD.12.1943 Army Group B
    DD.12.1943-DD.01.1944 14th Army
    DD.01.1944-DD.06.1944 Army Group D
    DD.06.1944-DD.07.1944 7th Army
    DD.07.1944-DD.08.1944 Tank Group West
    DD.08.1944-DD.09.1944 5th Tank Army
    DD.09.1944-DD.11.1944 7th Army
    DD.11.1944-DD.12.1944 Refreshing
    DD.12.1944-DD.01.1945 High Command West
    DD.01.1945-DD.02.1945 5th Tank Army
    DD.02.1945-DD.04.1945 Refreshing
    DD.04.1945-08.05.1945 6th Tank Army
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    27.07.1943-01.08.1944 Dietrich, Josef (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
    01.08.1944-09.08.1944 Dietrich, Josef (SS-Oberstgruppenführer und Panzer-Generaloberst der Waffen-SS)
    09.08.1944-16.08.1944 Kraemer, Fritz (SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS)
    16.08.1944-24.10.1944 Keppler, Georg (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
    30.10.1944-08.05.1945 Priess, Hermann (SS-Gruppenführer und Generalleutenant der Waffen-SS)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    27.07.1943-01.09.1943 Kraemer, Fritz (Oberst)
    01.09.1943-01.08.1944 Kraemer, Fritz (SS Oberführer)
    01.08.1944-24.10.1944 Kraemer, Fritz (SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS)
    DD.10.1944-09.03.1945 Lehmann, Rudolf (SS Obersturmbannführer)
    09.03.1945-08.05.1945 Stückler, Albert (SS Obersturmbannführer)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    22.10.1943-22.09.1944 Těžký tankový oddíl SS 101
    DD.04.1944-DD.05.1944 2. tanková divize SS Das Reich
    DD.05.1944-DD.06.1944 Tanková instrukční divize
    DD.06.1944-DD.07.1944 12. tanková divize SS Hitlerjugend
    DD.06.1944-DD.07.1944 21. tanková divize
    DD.06.1944-DD.07.1944 716. pěší divize
    DD.07.1944-DD.08.1944 1. tanková divize SS Leibstandarte SS Adolf Hitler
    DD.08.1944-DD.09.1944 18. polní divize (L)
    DD.09.1944-DD.01.1945 1. tanková divize SS Leibstandarte SS Adolf Hitler
    DD.09.1944-DD.10.1944 12. tanková divize SS Hitlerjugend
    DD.09.1944-DD.10.1944 2. tanková divize
    DD.09.1944-DD.10.1944 2. tanková divize SS Das Reich
    DD.10.1944-DD.11.1944 116. tanková divize
    DD.10.1944-DD.11.1944 49. pěší divize
    DD.12.1944-DD.01.1945 Lidový dělostřelecký sbor (motorizovaný) 388
    DD.04.1945-08.05.1945 1. tanková divize SS Leibstandarte SS Adolf Hitler
    DD.04.1945-DD.05.1945 12. tanková divize SS Hitlerjugend
    DD.04.1945-08.05.1945 356. pěší divize
    DD.05.1945-08.05.1945 117. myslivecká divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 6. paradesantní divize

    Ručně vyplněné položky:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 716. pěší divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Tanková instrukční divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 21. tanková divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 12. tanková divize SS
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. tanková divize SS
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2. tanková divize SS
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2. tanková divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Divize č. 172
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 277. divize lidových granátníků
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 12. divize lidových granátníků
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. výsadková divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 25. pěší divize (maďarská)
    Automatically linked items:
    22.10.1943-22.09.1944 101st SS Heavy Tank Battalion
    DD.04.1944-DD.05.1944 2nd SS Tank Division Das Reich
    DD.05.1944-DD.06.1944 Tank Instruction Division
    DD.06.1944-DD.07.1944 12th SS Tank Division Hitlerjugend
    DD.06.1944-DD.07.1944 21st Tank Division
    DD.06.1944-DD.07.1944 716th Infantry Division
    DD.07.1944-DD.08.1944 1st SS Tank Division Leibstandarte SS Adolf Hitler
    DD.08.1944-DD.09.1944 18th Field Division (L)
    DD.09.1944-DD.10.1944 12th SS Tank Division Hitlerjugend
    DD.09.1944-DD.01.1945 1st SS Tank Division Leibstandarte SS Adolf Hitler
    DD.09.1944-DD.10.1944 2nd SS Tank Division Das Reich
    DD.09.1944-DD.10.1944 2nd Tank Division
    DD.10.1944-DD.11.1944 116th Tank Division
    DD.10.1944-DD.11.1944 49th Infantry Division
    DD.12.1944-DD.01.1945 388th People\'s Artillery Corps (motorized)
    DD.04.1945-DD.05.1945 12th SS Tank Division Hitlerjugend
    DD.04.1945-08.05.1945 1st SS Tank Division Leibstandarte SS Adolf Hitler
    DD.04.1945-08.05.1945 356th Infantry Division
    DD.05.1945-08.05.1945 117th Jaeger Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 6th Parachute Division

    Manually added items:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 716th Infantry Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Tank Instruction Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 21st Tank Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 12th SS Tank Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1st SS Tank Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2nd SS Tank Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2nd Tank Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Division No. 172
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 277th People's Grenadier Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 12th People's Grenadier Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3rd Airborne Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 25th Infantry Division (Hungarian)
    Čestný název:
    Honorary Name:
    27.07.1943-08.05.1945 Leibstandarte
    27.07.1943-08.05.1945 Leibstandarte
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    Generalkommando I. SS-Panzerkorps Leibstandarte Generalkommando I. SS-Panzerkorps Leibstandarte
    Zdroje:
    Sources:
    Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939—1945. Zweiter Band: Die Landstreitkräfte 1—5, Verlag E. S. Mittler & Sohn GmbH, Frankfurt/Main, 1966
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    http://www.axishistory.com/index.php?id=490
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10016#401015Verze : 0
    MOD
    Avatar
    I. tankový sbor SS „Leibstandarte“ byl zformován v létě 1943 a bojoval na jižním konci východní frotny než byl přesunut do Belgie počátkem 1944. Později bojoval v Normandii, Ardennách a Maďarsku než ho zastihl konec válku poblíže Vídně v Rakousku.




    Operace:
    Německo (June 1943 - Aug 1943)
    Francie a Belgie (Aug 1943 - Sep 1943)
    Italie (Sep 1943 - Dec 1943)
    Belgie a Francie (Dec 1943 - Dec 1944)
    Ardenny (Dec 1944 - Jan 1945)
    Západní Německo (Jan 1945 - Mar 1945)
    Maďarsko, Rakousko (Mar 1945 - May 1945)





    Korpstruppen :


    SS-Korps-Nachrichten-Abteilung 101


    Schwere SS Panzer Abteilung 501 / 101


    SS-Werfer-Abteilung 101


    Korps-Nachrichten Truppen


    SS-Sanitäts-Abteilung 101


    Schwere-SS-Artillerie-Abteilung 501 / 101


    SS-z.b.V.-Einheit 101


    Instandsetzungs-Abteilung


    FeldErsatz Battailon 1.SS-Pz.Korps


    SS-Korps-Nachschub-Truppen 101


    SS-Feldpostamt 101
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10016#30475Verze : 0
    MOD