Voroněžský front [1942-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 334 příspěvků vloženo, 1715 editováno a 257 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Voroněžský front [1942-1943]

Voronezh Front / Воронежский фронт

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Voroněžský front Voronezh Front
    Originální název:
    Original Name:
    Воронежский фронт
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    09.07.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    20.10.1943
    Nástupce:
    Successor:
    1. ukrajinský front 1st Ukrainian Front
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    09.07.1942-20.10.1943 Hlavní stan nejvyššího velení


    09.07.1942-20.10.1943 Supreme Main Command of the Armed Forces
    Dislokace:
    Deployed:
    09.07.1942-20.10.1943 východoevropské válčiště
    Velitel:
    Commander:
    09.07.1942-14.07.1942 Golikov, Filipp Ivanovič (generálporučík)
    14.07.1942-22.10.1942 Vatutin, Nikolaj Fjodorovič (generálporučík)
    22.10.1942-19.01.1943 Golikov, Filipp Ivanovič (generálporučík)
    19.01.1943-28.03.1943 Golikov, Filipp Ivanovič (generálplukovník)
    28.03.1943-12.02.1943 Vatutin, Nikolaj Fjodorovič (generálplukovník)
    12.02.1943-20.10.1943 Vatutin, Nikolaj Fjodorovič (armádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    09.07.1942-20.07.1942 Ševčenko, Fjodor Ivanovič (generálmajor)
    20.07.1942-19.01.1943 Kazakov, Michail Iljič (generálmajor)
    19.01.1943-02.02.1943 Kazakov, Michail Iljič (generálporučík)
    02.02.1943-23.03.1943 Pilipěnko, Anton Pětrovič (generálmajor)
    23.03.1943-31.05.1943 Korženěvič, Feodosij Konstantinovič (generálmajor)
    31.05.1943-20.10.1943 Ivanov, Semjon Pavlovič (generálporučík)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    09.07.1942-20.10.1943 40. armáda
    09.07.1942-19.12.1942 6. armáda
    DD.07.1942-DD.11.1942 2. letecká armáda
    DD.07.1942-DD.10.1942 6. zákopnická armáda
    DD.07.1942-DD.03.1943 60. armáda
    DD.08.1942-DD.09.1942 24. tankový sbor
    DD.09.1942-23.03.1943 38. armáda
    DD.10.1942-DD.11.1942 25. tankový sbor
    DD.12.1942-DD.10.1943 2. letecká armáda
    01.01.1943-28.02.1943 3. tanková armáda
    19.01.1943-27.04.1943 6. gardový jezdecký sbor
    DD.01.1943-07.02.1943 4. tankový sbor
    07.02.1943-DD.03.1943 5. gardový tankový sbor
    DD.02.1943-DD.07.1943 69. armáda
    14.03.1943-01.05.1943 21. armáda
    27.03.1943-20.10.1943 38. armáda
    DD.03.1943-DD.07.1943 2. gardový tankový sbor
    DD.03.1943-30.04.1943 64. armáda
    16.04.1943-30.09.1943 6. gardová armáda
    16.04.1943-18.07.1943 7. gardová armáda
    28.04.1943-10.09.1943 1. tanková armáda
    DD.04.1943-DD.07.1943 5. gardový tankový sbor
    DD.05.1943-20.10.1943 7. průlomový dělostřelecký sbor
    09.07.1943-09.08.1943 5. gardová tanková armáda
    10.07.1943-07.09.1943 5. gardová armáda
    DD.07.1943-DD.08.1943 10. tankový sbor
    DD.07.1943-DD.10.1943 27. armáda
    13.08.1943-02.09.1943 4. gardová armáda
    25.08.1943-03.10.1943 52. armáda
    DD.08.1943-DD.09.1943 4. gardový tankový sbor
    DD.08.1943-DD.10.1943 47. armáda
    10.09.1943-20.10.1943 3. gardová tanková armáda
    DD.09.1943-20.10.1943 1. gardový jezdecký sbor
    DD.09.1943-20.10.1943 5. gardový tankový sbor
    06.10.1943-20.10.1943 13. armáda
    DD.10.1943-DD.10.1943 60. armáda
    09.07.1942-20.10.1943 40th Army
    09.07.1942-19.12.1942 6th Army
    DD.07.1942-DD.11.1942 2nd Air Army
    DD.07.1942-DD.03.1943 60th Army
    DD.07.1942-DD.10.1942 6th Sapper Army
    DD.08.1942-DD.09.1942 24th Tank Corps
    DD.09.1942-23.03.1943 38th Army
    DD.10.1942-DD.11.1942 25th Tank Corps
    DD.12.1942-DD.10.1943 2nd Air Army
    01.01.1943-28.02.1943 3rd Tank Army
    19.01.1943-27.04.1943 6th Guards Cavalry Corps
    DD.01.1943-07.02.1943 4th Tank Corps
    07.02.1943-DD.03.1943 5th Guards Tank Corps
    DD.02.1943-DD.07.1943 69th Army
    14.03.1943-01.05.1943 21st Army
    27.03.1943-20.10.1943 38th Army
    DD.03.1943-DD.07.1943 2nd Guards Tank Corps
    DD.03.1943-30.04.1943 64th Army
    16.04.1943-30.09.1943 6th Guards Army
    16.04.1943-18.07.1943 7th Guards Army
    28.04.1943-10.09.1943 1st Tank Army
    DD.04.1943-DD.07.1943 5th Guards Tank Corps
    DD.05.1943-20.10.1943 7th Artillery Breakthrough Corps
    09.07.1943-09.08.1943 5th Guards Tank Army
    10.07.1943-07.09.1943 5th Guards Army
    DD.07.1943-DD.08.1943 10th Tank Corps
    DD.07.1943-DD.10.1943 27th Army
    13.08.1943-02.09.1943 4th Guards Army
    25.08.1943-03.10.1943 52nd Army
    DD.08.1943-DD.10.1943 47th Army
    DD.08.1943-DD.09.1943 4th Guards Tank Corps
    10.09.1943-20.10.1943 3rd Guards Tank Army
    DD.09.1943-20.10.1943 1st Guards Cavalry Corps
    DD.09.1943-20.10.1943 5th Guards Tank Corps
    06.10.1943-20.10.1943 13th Army
    DD.10.1943-DD.10.1943 60th Army
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
    Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10034#514577Verze : 0
    MOD