Zakavkazský front [1942-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 342 příspěvků vloženo, 1829 editováno a 255 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Zakavkazský front [1942-1945]

Transcaucasian Front / Закавказский фронт

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Zakavkazský front Transcaucasian Front
    Originální název:
    Original Name:
    Закавказский фронт
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.05.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Zakavkazský vojenský okruh Transcaucasian Military District
    Datum zániku:
    Disbanded:
    09.07.1945
    Nástupce:
    Successor:
    Tbiliský vojenský okruh Tbilisi Military District
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.05.1942-09.07.1945 Hlavní stan nejvyššího velení
    15.05.1942-09.07.1945 Supreme Main Command of the Armed Forces
    Dislokace:
    Deployed:
    15.05.1942-15.05.1945 východoevropské válčiště
    15.05.1945-19.07.1945 Tbilisi, ? /

    Velitel:
    Commander:
    15.05.1942-09.07.1945 Ťuleněv, Ivan Vladimirovič (armádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    15.05.1942-23.08.1942 Subbotin, Alexej Ivanovič (generálmajor)
    23.08.1942-27.10.1942 Bodin, Pavěl Ivanovič (generálporučík)
    27.10.1942-10.11.1942 Rožděstvenskij, Serafim Jevgeňjevič (plukovník)
    10.11.1942-22.11.1942 Rožděstvenskij, Serafim Jevgeňjevič (generálmajor)
    22.11.1942-16.12.1942 Antonov, Alexej Innokenťjevič (generálporučík)
    16.12.1942-22.11.1943 Rožděstvenskij, Serafim Jevgeňjevič (generálmajor)
    22.11.1943-03.06.1944 Ivanov, Semjon Pavlovič (generálporučík)
    03.06.1944-09.07.1945 Miňuk, Leonid Fjodorovič (generálporučík)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.05.1942-DD.11.1942 46. armáda
    DD.05.1942-09.07.1945 45. armáda
    07.06.1942-30.06.1942 3. horský střelecký sbor
    DD.06.1942-DD.08.1942 44. armáda
    28.07.1942-19.09.1942 12. armáda
    28.07.1942-17.08.1942 Přímořská skupina vojsk
    05.08.1942-28.08.1942 24. armáda
    29.08.1942-DD.01.1943 58. armáda
    DD.08.1942-DD.09.1942 14. tankový sbor
    01.09.1942-24.01.1943 4. letecká armáda
    03.09.1942-05.02.1943 Černomořská skupina vojsk
    05.09.1942-04.02.1943 5. letecká armáda
    01.01.1943-01.03.1943 328. střelecká divize
    15.01.1944-09.07.1945 4. armáda
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 381. samostatná spojovací letka
    15.05.1942-DD.11.1942 46th Army
    DD.05.1942-09.07.1945 45th Army
    07.06.1942-30.06.1942 3rd Mountain Rifle Corps
    DD.06.1942-DD.08.1942 44th Army
    28.07.1942-19.09.1942 12th Army
    28.07.1942-17.08.1942 Maritime Group of Forces
    05.08.1942-28.08.1942 24th Army
    29.08.1942-DD.01.1943 58th Army
    DD.08.1942-DD.09.1942 14th Tank Corps
    01.09.1942-24.01.1943 4th Air Army
    03.09.1942-05.02.1943 Black Sea Group of Forces
    05.09.1942-04.02.1943 5th Air Army
    01.01.1943-01.03.1943 328th Rifle Division
    15.01.1944-09.07.1945 4th Army
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 381st Detached Liaison Squadron
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
    Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10080#578117Verze : 1
    MOD