IX. armádní sbor [1935-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 346 příspěvků vloženo, 1853 editováno a 258 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

IX. armádní sbor [1935-1945]

IX Army Corps / IX. Armeekorps

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    IX. armádní sbor IX Army Corps
    Originální název:
    Original Name:
    IX. Armeekorps
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    16.10.1935
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Heeresdienststelle Kassel Heeresdienststelle Kassel
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    16.10.1935-DD.09.1939 ?
    DD.09.1939-DD.05.1940 1. armáda
    DD.05.1940-DD.06.1940 6. armáda
    DD.06.1940-DD.07.1940 2. armáda
    DD.07.1940-DD.09.1940 6. armáda
    DD.09.1940-DD.01.1941 12. armáda
    DD.01.1941-DD.05.1941 17. armáda
    DD.05.1941-DD.08.1941 4. armáda
    DD.08.1941-DD.09.1941 Tanková skupina 2
    DD.09.1941-DD.11.1941 4. armáda
    DD.11.1941-01.01.1942 Tanková skupina 4
    01.01.1942-DD.05.1942 4. tanková armáda
    DD.05.1942-DD.02.1943 3. tanková armáda
    DD.02.1943-DD.11.1943 4. armáda
    DD.11.1943-DD.02.1945 3. tanková armáda
    DD.02.1945-DD.04.1945 Armádní oddíl Sambie
    DD.04.1945-08.05.1945 Armáda Východní Prusko
    16.10.1935-DD.09.1939 ?
    DD.09.1939-DD.05.1940 1st Army
    DD.05.1940-DD.06.1940 6th Army
    DD.06.1940-DD.07.1940 2nd Army
    DD.07.1940-DD.09.1940 6th Army
    DD.09.1940-DD.01.1941 12th Army
    DD.01.1941-DD.05.1941 17th Army
    DD.05.1941-DD.08.1941 4th Army
    DD.08.1941-DD.09.1941 2nd Tank Group
    DD.09.1941-DD.11.1941 4th Army
    DD.11.1941-01.01.1942 4th Tank Group
    01.01.1942-DD.05.1942 4th Tank Army
    DD.05.1942-DD.02.1943 3rd Tank Army
    DD.02.1943-DD.11.1943 4th Army
    DD.11.1943-DD.02.1945 3rd Tank Army
    DD.02.1945-DD.04.1945 Army Detachment Sambia
    DD.04.1945-08.05.1945 Army East Prussia
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    16.10.1935-26.08.1939 Dollmann, Friedrich (General der Artilerie)
    25.10.1939-31.12.1941 Geyer, Hermann (General der Infanterie)
    31.12.1941-15.10.1943 Schmidt, Hans (General der Infanterie)
    15.10.1943-05.12.1943 Clößner, Erich Heinrich Philip (General der Infanterie)
    05.12.1943-20.04.1945 Wuthmann, Rolf (General der Infanterie)
    20.04.1945-08.05.1945 Hohn, Hermann (Generalleutnant)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.06.1936-12.10.1937 Keitel, Bodewin (Oberst)
    12.10.1937-01.10.1939 Hilpert, Carl (Generalmajor)
    01.10.1939-DD.01.1941 Grimmeiß, Maximilian (Oberst)
    DD.01.1941-22.12.1941 Linstow, Hans Ottfried von (Oberstleutnant)
    22.12.1941-17.08.1943 Reichelt, Paul (Oberst)
    17.08.1943-DD.10.1943 Köstlin, Herbert (Oberst)
    DD.10.1943-DD.04.1945 Praefke, Robert (Oberst)
    DD.04.1945-DD.05.1945 Binder, Hugo (Oberstleutnant)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    26.08.1939-02.09.1939 71. pěší divize
    DD.09.1939-DD.12.1939 25. pěší divize
    DD.09.1939-DD.01.1940 33. pěší divize
    28.10.1939-27.03.1940 94. pěší divize
    DD.10.1939-DD.12.1939 22. (kluzáková) pěší divize
    DD.12.1939-DD.06.1940 98. pěší divize
    DD.05.1940-DD.06.1940 56. pěší divize
    26.06.1940-10.07.1940 15. pěší divize
    DD.06.1940-DD.06.1940 295. pěší divize
    DD.06.1940-DD.07.1940 33. pěší divize
    DD.09.1940-DD.05.1941 56. pěší divize
    DD.12.1940-DD.01.1941 50. pěší divize
    DD.04.1941-DD.04.1941 296. pěší divize
    28.06.1941-01.07.1941 17. pěší divize
    01.07.1941-02.07.1941 29. pěší divize (motorizovaná)
    27.08.1941-26.09.1941 15. pěší divize
    DD.11.1941-DD.06.1942 87. pěší divize
    DD.01.1942-DD.02.1942 20. tanková divize
    05.02.1942-26.02.1942 23. pěší divize
    05.02.1942-DD.11.1943 35. pěší divize
    DD.02.1942-DD.03.1942 10. tanková divize
    DD.02.1942-DD.03.1942 106. pěší divize
    DD.02.1942-DD.03.1942 11. tanková divize
    DD.02.1942-DD.03.1942 3. pěší divize (motorizovaná)
    20.04.1942-14.03.1943 7. pěší divize
    02.09.1942-30.09.1942 Dělostřelecké velitelství 15
    10.09.1942-22.09.1942 95. pěší divize
    DD.10.1942-DD.02.1943 98. pěší divize
    DD.04.1943-DD.11.1943 342. pěší divize
    10.06.1943-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 139
    DD.09.1943-DD.10.1943 2. tanková divize
    DD.09.1943-02.11.1943 330. pěší divize
    DD.10.1943-DD.11.1943 78. útočná divize
    01.11.1943-01.01.1944 6. polní divize (L)
    DD.11.1943-DD.03.1944 87. pěší divize
    DD.12.1943-DD.02.1944 20. tanková divize
    DD.01.1944-DD.03.1944 12. pěší divize
    DD.01.1944-DD.04.1944 5. myslivecká divize
    01.03.1944-DD.08.1944 Sborový oddíl D
    15.07.1944-15.09.1944 Brigáda tankových granátníků "von Werthern"
    DD.08.1944-DD.12.1944 69. pěší divize
    10.09.1944-DD.11.1944 95. pěší divize
    DD.10.1944-DD.11.1944 21. pěší divize
    DD.11.1944-DD.04.1945 548. divize lidových granátníků
    DD.12.1944-DD.02.1945 561. divize lidových granátníků
    DD.01.1945-DD.03.1945 286. pěší divize
    DD.01.1945-08.05.1945 551. divize lidových granátníků
    DD.01.1945-11.02.1945 8. jezdecká divize SS Florian Geyer
    08.02.1945-08.05.1945 95. pěší divize
    DD.02.1945-DD.04.1945 58. pěší divize
    DD.02.1945-DD.04.1945 93. pěší divize
    DD.04.1945-08.05.1945 14. pěší divize
    DD.04.1945-08.05.1945 Divize tankových granátníků Großdeutschland
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Polní divize letectva 3
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Sborový oddíl H
    26.08.1939-02.09.1939 71st Infantry Division
    DD.09.1939-DD.12.1939 25th Infantry Division
    DD.09.1939-DD.01.1940 33rd Infantry Division
    28.10.1939-27.03.1940 94th Infantry Division
    DD.10.1939-DD.12.1939 22nd (Airlanding) Infantry Division
    DD.12.1939-DD.06.1940 98th Infantry Division
    DD.05.1940-DD.06.1940 56th Infantry Division
    26.06.1940-10.07.1940 15th Infantry Division
    DD.06.1940-DD.06.1940 295th Infantry Division
    DD.06.1940-DD.07.1940 33rd Infantry Division
    DD.09.1940-DD.05.1941 56th Infantry Division
    DD.12.1940-DD.01.1941 50th Infantry Division
    DD.04.1941-DD.04.1941 296th Infantry Division
    28.06.1941-01.07.1941 17th Infantry Division
    01.07.1941-02.07.1941 29th Infantry Division (motorized)
    27.08.1941-26.09.1941 15th Infantry Division
    DD.11.1941-DD.06.1942 87th Infantry Division
    DD.01.1942-DD.02.1942 20th Tank Division
    05.02.1942-26.02.1942 23rd Infantry Division
    05.02.1942-DD.11.1943 35th Infantry Division
    DD.02.1942-DD.03.1942 106th Infantry Division
    DD.02.1942-DD.03.1942 10th Tank Division
    DD.02.1942-DD.03.1942 11th Tank Division
    DD.02.1942-DD.03.1942 3rd Infantry Division (motorized)
    20.04.1942-14.03.1943 7th Infantry Division
    02.09.1942-30.09.1942 15th Artillery Command
    10.09.1942-22.09.1942 95th Infantry Division
    DD.10.1942-DD.02.1943 98th Infantry Division
    DD.04.1943-DD.11.1943 342nd Infantry Division
    10.06.1943-08.05.1945 139th Artillery Command
    DD.09.1943-DD.10.1943 2nd Tank Division
    DD.09.1943-02.11.1943 330th Infantry Division
    DD.10.1943-DD.11.1943 78th Assault Division
    01.11.1943-01.01.1944 6th Field Division (L)
    DD.11.1943-DD.03.1944 87th Infantry Division
    DD.12.1943-DD.02.1944 20th Tank Division
    DD.01.1944-DD.03.1944 12th Infantry Division
    DD.01.1944-DD.04.1944 5th Jaeger Division
    01.03.1944-DD.08.1944 Corps Detachment D
    15.07.1944-15.09.1944 Tank Grenadier Brigade "von Werthern"
    DD.08.1944-DD.12.1944 69th Infantry Division
    10.09.1944-DD.11.1944 95th Infantry Division
    DD.10.1944-DD.11.1944 21st Infantry Division
    DD.11.1944-DD.04.1945 548th People\'s Grenadier Division
    DD.12.1944-DD.02.1945 561st People\'s Grenadier Division
    DD.01.1945-DD.03.1945 286th Infantry Division
    DD.01.1945-08.05.1945 551st People\'s Grenadier Division
    DD.01.1945-11.02.1945 8th SS Cavalry Division Florian Geyer
    08.02.1945-08.05.1945 95th Infantry Division
    DD.02.1945-DD.04.1945 58th Infantry Division
    DD.02.1945-DD.04.1945 93rd Infantry Division
    DD.04.1945-08.05.1945 14th Infantry Division
    DD.04.1945-08.05.1945 Tank Grenadier Division Grossdeutschland
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3rd Air Force Field Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Corps Detachment H
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    Generalkommando IX. Armeekorps Generalkommando IX. Armeekorps
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10146#453774Verze : 0
    MOD
    Avatar
    IX. Armeekorps



    Operace:
    Německo (09/1939 - 05/1940)
    Francie (05/1940 - 06/1941)
    Východní fronta - střední sektor (06/1941 - 12/1944)
    Východní Prusko - severní Německo (01/1945 - 05/1945)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10146#30831Verze : 0
    MOD