XXXV. armádní sbor [1942-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 420 příspěvků vloženo, 1639 editováno a 271 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

XXXV. armádní sbor [1942-1944]

XXXV Army Corps / XXXV. Armeekorps

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    XXXV. armádní sbor XXXV Army Corps
    Originální název:
    Original Name:
    XXXV. Armeekorps
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    20.01.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXV XXXV Special Purpose Higher Command
    Datum zániku:
    Disbanded:
    05.07.1944
    Nástupce:
    Successor:
    XIII. armádní sbor SS XIII SS Army Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    20.01.1942-DD.09.1943 2. tanková armáda
    DD.09.1943-DD.10.1943 9. armáda
    DD.10.1943-DD.12.1943 2. armáda
    DD.12.1943-05.07.1944 9. armáda
    20.01.1942-DD.09.1943 2nd Tank Army
    DD.09.1943-DD.10.1943 9th Army
    DD.10.1943-DD.12.1943 2nd Army
    DD.12.1943-05.07.1944 9th Army
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    20.01.1942-19.07.1942 Kämpfe, Rudolf (General der Artilerie)
    19.07.1942-13.08.1942 Theißen, Edgar (Generalleutnant)
    13.08.1942-31.10.1942 Kämpfe, Rudolf (General der Artilerie)
    01.10.1942-05.08.1943 Rendulic, Lothar (Generaloberst)
    05.08.1943-DD.01.1944 Wiese, Friedrich (General der Infanterie)
    DD.01.1944-DD.02.1944 Grossmann, Horst (General der Infanterie)
    DD.02.1944-25.06.1944 Wiese, Friedrich (General der Infanterie)
    25.06.1944-05.07.1944 Lützow, Kurt Jürgen Freiherr von (Generalleutnant)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    20.01.1942-DD.04.1942 Boehm, Walter (Oberstleutnant)
    15.04.1942-29.01.1943 Prüter, Friedrich Wilhelm von (Generalmajor)
    DD.01.1943-DD.09.1943 Sraedke, Helmut (Oberst)
    10.09.1943-10.06.1944 Gundelach, Kurt (Oberst)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.07.1941-DD.08.1941 15. pěší divize
    03.09.1941-17.09.1941 112. pěší divize
    DD.10.1941-DD.05.1942 712. pěší divize
    DD.02.1942-DD.06.1942 29. pěší divize (motorizovaná)
    31.05.1942-28.01.1943 4. tanková divize
    DD.07.1942-DD.08.1942 221. zajišťovací divize
    DD.10.1942-DD.12.1942 17. tanková divize
    DD.10.1942-DD.08.1943 56. pěší divize
    03.11.1942-23.12.1942 26. pěší divize
    01.02.1943-04.02.1943 18. tanková divize
    DD.02.1943-DD.08.1943 34. pěší divize
    01.07.1943-05.07.1944 Dělostřelecké velitelství 136
    21.07.1943-07.08.1943 12. tanková divize
    12.08.1943-31.08.1943 102. pěší divize
    15.08.1943-DD.09.1943 6. pěší divize
    29.08.1943-31.08.1943 12. tanková divize
    DD.08.1943-DD.09.1943 78. útočná divize
    DD.09.1943-18.07.1943 45. pěší divize
    DD.09.1943-DD.10.1943 72. pěší divize
    DD.12.1943-DD.01.1944 31. pěší divize
    DD.12.1943-DD.01.1944 36. pěší divize
    DD.12.1943-DD.06.1944 707. pěší divize
    DD.01.1944-DD.07.1944 296. pěší divize
    DD.01.1944-18.07.1944 6. pěší divize
    DD.04.1944-DD.05.1944 20. tanková divize

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    DD.07.1941-DD.08.1941 15th Infantry Division
    03.09.1941-17.09.1941 112th Infantry Division
    DD.10.1941-DD.05.1942 712th Infantry Division
    DD.02.1942-DD.06.1942 29th Infantry Division (motorized)
    31.05.1942-28.01.1943 4th Tank Division
    DD.07.1942-DD.08.1942 221st Security Division
    DD.10.1942-DD.12.1942 17th Tank Division
    DD.10.1942-DD.08.1943 56th Infantry Division
    03.11.1942-23.12.1942 26th Infantry Division
    01.02.1943-04.02.1943 18th Tank Division
    DD.02.1943-DD.08.1943 34th Infantry Division
    01.07.1943-05.07.1944 136th Artillery Command
    21.07.1943-07.08.1943 12th Tank Division
    12.08.1943-31.08.1943 102nd Infantry Division
    15.08.1943-DD.09.1943 6th Infantry Division
    29.08.1943-31.08.1943 12th Tank Division
    DD.08.1943-DD.09.1943 78th Assault Division
    DD.09.1943-18.07.1943 45th Infantry Division
    DD.09.1943-DD.10.1943 72nd Infantry Division
    DD.12.1943-DD.01.1944 31st Infantry Division
    DD.12.1943-DD.01.1944 36th Infantry Division
    DD.12.1943-DD.06.1944 707th Infantry Division
    DD.01.1944-DD.07.1944 296th Infantry Division
    DD.01.1944-18.07.1944 6th Infantry Division
    DD.04.1944-DD.05.1944 20th Tank Division

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    Generalkommando XXXV. Armeekorps Generalkommando XXXV. Armeekorps
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10175#450277Verze : 1
    MOD