XXXVIII. armádní sbor [1940-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 369 příspěvků vloženo, 1486 editováno a 246 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

XXXVIII. armádní sbor [1940-1944]

XXXVIII Army Corps / XXXVIII. Armeekorps

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    XXXVIII. armádní sbor XXXVIII Army Corps
    Originální název:
    Original Name:
    XXXVIII. Armeekorps
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    27.01.1940
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1944
    Nástupce:
    Successor:
    XXXVIII. tankový sbor XXXVIII Tank Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    27.01.1940-16.05.1940 ?
    16.05.1940-17.05.1940 Skupina armád A
    17.05.1940-19.05.1940 12. armáda
    19.05.1940-25.05.1940 2. armáda
    25.05.1940-08.07.1940 4. armáda
    08.07.1940-25.07.1940 2. armáda
    25.07.1940-02.09.1940 16. armáda
    02.09.1940-DD.05.1941 9. armáda
    DD.05.1941-DD.06.1941 15. armáda
    DD.06.1941-DD.08.1941 18. armáda
    DD.08.1941-DD.09.1941 Tanková skupina 4
    DD.09.1941-14.11.1941 18. armáda
    14.11.1941-23.02.1942 16. armáda
    23.02.1942-DD.08.1943 18. armáda
    DD.08.1943-DD.10.1943 16. armáda
    DD.10.1943-DD.10.1944 18. armáda
    DD.10.1944-DD.10.1944 Grasserův armádní oddíl
    DD.10.1944-DD.11.1944 Kleffelův armádní oddíl
    DD.11.1944-31.12.1944 16. armáda
    27.01.1940-16.05.1940 ?
    16.05.1940-17.05.1940 Army Group A
    17.05.1940-19.05.1940 12th Army
    19.05.1940-25.05.1940 2nd Army
    25.05.1940-08.07.1940 4th Army
    08.07.1940-25.07.1940 2nd Army
    25.07.1940-02.09.1940 16th Army
    02.09.1940-DD.05.1941 9th Army
    DD.05.1941-DD.06.1941 15th Army
    DD.06.1941-DD.08.1941 18th Army
    DD.08.1941-DD.09.1941 4th Tank Group
    DD.09.1941-14.11.1941 18th Army
    14.11.1941-23.02.1942 16th Army
    23.02.1942-DD.08.1943 18th Army
    DD.08.1943-DD.10.1943 16th Army
    DD.10.1943-DD.10.1944 18th Army
    DD.10.1944-DD.10.1944 Army Detachment Grasser
    DD.10.1944-DD.11.1944 Army Detachment Kleffel
    DD.11.1944-31.12.1944 16th Army
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    01.02.1940-15.03.1941 Manstein, Erich von (General der Infanterie)
    15.03.1941-23.04.1942 Chappuis, Friedrich Wilhelm von (General der Infanterie)
    23.04.1942-29.06.1942 Hänicke, Siegfried (General der Infanterie)
    26.06.1942-31.12.1944 Herzog, Kurt (General der Artilerie)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    15.02.1940-30.09.1940 Hauffe, Arthur (Oberst)
    01.10.1940-DD.01.1941 Gause, Alfred (Oberst)
    01.02.1941-01.05.1943 Siewert, Curt (Oberst)
    01.05.1943-01.01.1944 Pampel / Pamberg, Bernhard (Oberst)
    01.01.1944-31.12.1944 Knüppel, Wilhelm (Oberst)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    18.05.1940-21.05.1940 72. pěší divize
    21.05.1940-23.05.1940 81. pěší divize
    23.05.1940-26.05.1940 72. pěší divize
    27.05.1940-01.06.1940 2. pěší divize (motorizovaná)
    01.06.1940-DD.07.1940 1. jezdecká divize
    DD.06.1940-DD.07.1940 27. pěší divize
    DD.06.1940-DD.07.1940 46. pěší divize
    DD.06.1940-DD.07.1940 6. pěší divize
    12.07.1940-25.07.1940 25. pěší divize
    12.07.1940-25.07.1940 29. pěší divize (motorizovaná)
    13.07.1940-25.07.1940 36. pěší divize
    22.07.1940-DD.06.1941 26. pěší divize
    DD.08.1940-25.05.1941 34. pěší divize
    DD.06.1941-DD.10.1941 58. pěší divize
    07.07.1941-21.07.1941 1. pěší divize
    15.08.1941-17.08.1941 1. pěší divize
    21.08.1941-21.08.1941 1. pěší divize
    23.08.1941-04.11.1941 1. pěší divize
    24.12.1941-29.12.1941 20. pěší divize (motorizovaná)
    28.12.1941-09.01.1942 81. pěší divize
    26.01.1942-16.04.1942 20. pěší divize (motorizovaná)
    DD.02.1942-DD.07.1942 2. pěší brigáda SS (motorizovaná)
    DD.03.1942-DD.08.1942 58. pěší divize
    05.07.1942-07.07.1942 20. pěší divize (motorizovaná)
    09.07.1942-08.08.1942 12. tanková divize
    15.08.1942-21.11.1942 20. pěší divize (motorizovaná)
    14.03.1943-01.04.1943 102. pěší divize
    DD.03.1943-DD.04.1943 58. pěší divize
    18.05.1943-22.10.1943 Lotyšská dobrovolnická brigáda SS
    DD.05.1943-18.05.1943 2. pěší brigáda SS (motorizovaná)
    16.06.1943-02.07.1943 12. tanková divize
    04.08.1943-31.12.1944 Dělostřelecké velitelství 30
    22.10.1943-07.01.1944 2. lotyšská dobrovolnická brigáda SS
    DD.10.1943-DD.11.1943 21. pěší divize
    DD.10.1943-DD.11.1943 72. pěší divize
    01.11.1943-DD.01.1944 1. polní divize (L)
    DD.11.1943-DD.03.1944 28. myslivecká divize
    DD.03.1944-DD.04.1944 281. zajišťovací divize
    DD.03.1944-DD.04.1944 30. pěší divize
    DD.03.1944-DD.04.1944 8. myslivecká divize
    DD.04.1944-DD.12.1944 21. polní divize (L)
    DD.06.1944-DD.08.1944 32. pěší divize
    DD.10.1944-DD.11.1944 32. pěší divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Polní divize letectva 1
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Polní divize letectva 13

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    18.05.1940-21.05.1940 72nd Infantry Division
    21.05.1940-23.05.1940 81st Infantry Division
    23.05.1940-26.05.1940 72nd Infantry Division
    27.05.1940-01.06.1940 2nd Infantry Division (motorized)
    01.06.1940-DD.07.1940 1st Cavalry Division
    DD.06.1940-DD.07.1940 27th Infantry Division
    DD.06.1940-DD.07.1940 46th Infantry Division
    DD.06.1940-DD.07.1940 6th Infantry Division
    12.07.1940-25.07.1940 25th Infantry Division
    12.07.1940-25.07.1940 29th Infantry Division (motorized)
    13.07.1940-25.07.1940 36th Infantry Division
    22.07.1940-DD.06.1941 26th Infantry Division
    DD.08.1940-25.05.1941 34th Infantry Division
    DD.06.1941-DD.10.1941 58th Infantry Division
    07.07.1941-21.07.1941 1st Infantry Division
    15.08.1941-17.08.1941 1st Infantry Division
    21.08.1941-21.08.1941 1st Infantry Division
    23.08.1941-04.11.1941 1st Infantry Division
    24.12.1941-29.12.1941 20th Infantry Division (motorized)
    28.12.1941-09.01.1942 81st Infantry Division
    26.01.1942-16.04.1942 20th Infantry Division (motorized)
    DD.02.1942-DD.07.1942 2nd SS Infantry Brigade (motorized)
    DD.03.1942-DD.08.1942 58th Infantry Division
    05.07.1942-07.07.1942 20th Infantry Division (motorized)
    09.07.1942-08.08.1942 12th Tank Division
    15.08.1942-21.11.1942 20th Infantry Division (motorized)
    14.03.1943-01.04.1943 102nd Infantry Division
    DD.03.1943-DD.04.1943 58th Infantry Division
    18.05.1943-22.10.1943 Latvian SS Volunteers Brigade
    DD.05.1943-18.05.1943 2nd SS Infantry Brigade (motorized)
    16.06.1943-02.07.1943 12th Tank Division
    04.08.1943-31.12.1944 30th Artillery Command
    22.10.1943-07.01.1944 2nd Latvian SS Volunteers Brigade
    DD.10.1943-DD.11.1943 21st Infantry Division
    DD.10.1943-DD.11.1943 72nd Infantry Division
    01.11.1943-DD.01.1944 1st Field Division (L)
    DD.11.1943-DD.03.1944 28th Jaeger Division
    DD.03.1944-DD.04.1944 281st Security Division
    DD.03.1944-DD.04.1944 30th Infantry Division
    DD.03.1944-DD.04.1944 8th Jaeger Division
    DD.04.1944-DD.12.1944 21st Field Division (L)
    DD.06.1944-DD.08.1944 32nd Infantry Division
    DD.10.1944-DD.11.1944 32nd Infantry Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 13th Air Force Field Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1st Air Force Field Division

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    Generalkommando XXXVIII. Armeekorps Generalkommando XXXVIII. Armeekorps
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10176#436093Verze : 0
    MOD
    Avatar
    XXXVIII. Armeekorps



    Operace:
    Německo (01/1940 - 06/1940)
    Francie (06/1940 - 06/1941)
    Východní fronta - severní sektor (06/1941 - 10/1944)
    Kuronský výběžek (10/1944 - 01/1945)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10176#30924Verze : 0
    MOD