XXXXIII. armádní sbor [1940-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 334 příspěvků vloženo, 1715 editováno a 257 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

XXXXIII. armádní sbor [1940-1945]

XXXXIII Army Corps / XXXXIII. Armeekorps

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    XXXXIII. armádní sbor XXXXIII Army Corps
    Originální název:
    Original Name:
    XXXXIII. Armeekorps
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.04.1940
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.04.1940-DD.06.1940 ?
    DD.06.1940-DD.07.1940 9. armáda
    DD.07.1940-DD.08.1940 16. armáda
    DD.08.1940-DD.05.1941 9. armáda
    DD.05.1941-DD.08.1941 4. armáda
    DD.08.1941-19.10.1941 2. armáda
    19.10.1941-20.10.1941 2. tanková armáda
    20.10.1941-26.10.1941 4. armáda
    26.10.1941-19.12.1941 2. tanková armáda
    19.12.1941-DD.04.1943 4. armáda
    DD.04.1943-DD.08.1943 3. tanková armáda
    DD.08.1943-DD.04.1944 16. armáda
    DD.04.1944-DD.08.1944 Armádní oddíl Narva
    DD.08.1944-DD.04.1945 16. armáda
    DD.04.1945-08.05.1945 8. armáda
    15.04.1940-DD.06.1940 ?
    DD.06.1940-DD.07.1940 9th Army
    DD.07.1940-DD.08.1940 16th Army
    DD.08.1940-DD.05.1941 9th Army
    DD.05.1941-DD.08.1941 4th Army
    DD.08.1941-19.10.1941 2nd Army
    19.10.1941-20.10.1941 2nd Tank Army
    20.10.1941-26.10.1941 4th Army
    26.10.1941-19.12.1941 2nd Tank Army
    19.12.1941-DD.04.1943 4th Army
    DD.04.1943-DD.08.1943 3rd Tank Army
    DD.08.1943-DD.04.1944 16th Army
    DD.04.1944-DD.08.1944 Army detachment Narva
    DD.08.1944-DD.04.1945 16th Army
    DD.04.1945-08.05.1945 8th Army
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    15.04.1940-31.05.1940 Speck, Hermann Ritter von (Generalleutnant)
    31.05.1940-17.06.1940 Böhme, Franz (Generalleutnant)
    17.06.1940-20.01.1942 Heinrici, Gotthard (General der Infanterie)
    20.01.1942-01.02.1942 Berthold, Gerhard (Generalleutnant)
    01.02.1942-28.06.1942 Brennecke, Kurt (General der Infanterie)
    28.06.1942-15.08.1942 Kortzfleisch, Joachim von (General der Infanterie)
    15.08.1942-23.01.1943 Brennecke, Kurt (General der Infanterie)
    24.01.1943-25.03.1944 Oven, Karl von (General der Infanterie)
    25.03.1944-03.09.1944 Böge, Ehrenfried (General der Infanterie)
    03.09.1944-20.04.1945 Versock, Kurt (General der Gebirgstruppe)
    20.04.1945-08.05.1945 Kullmer, Arthur (General der Infanterie)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    20.04.1940-24.04.1942 Schulz, Friedrich (Oberst)
    24.04.1942-31.10.1943 Blaurock, Edmund (Oberst)
    01.11.1943-10.02.1945 Hetzel, Wilhelm (Oberst)
    10.02.1945-DD.05.1945 Schuster, Kurt (Oberstleutnant)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    DD.06.1940-DD.07.1940 88. pěší divize
    DD.06.1940-DD.08.1940 96. pěší divize
    28.07.1940-30.07.1940 94. pěší divize
    DD.07.1940-DD.07.1940 295. pěší divize
    DD.07.1940-DD.08.1940 56. pěší divize
    DD.08.1940-DD.05.1941 57. pěší divize
    12.07.1941-21.07.1941 112. pěší divize
    12.08.1941-15.08.1941 45. pěší divize
    25.08.1941-03.09.1941 112. pěší divize
    31.08.1941-03.09.1941 45. pěší divize
    17.09.1941-14.10.1941 112. pěší divize
    25.09.1941-06.10.1941 52. pěší divize
    DD.11.1941-DD.08.1942 31. pěší divize
    11.02.1942-DD.08.1942 34. pěší divize
    DD.05.1942-DD.07.1942 19. tanková divize
    DD.09.1942-DD.02.1943 34. pěší divize
    28.01.1943-23.06.1943 20. pěší divize (motorizovaná)
    DD.02.1943-DD.04.1943 8. tanková divize
    DD.03.1943-DD.05.1943 23. pěší divize
    DD.03.1943-DD.05.1943 331. pěší divize
    15.06.1943-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 133
    23.07.1943-DD.08.1943 20. divize tankových granátníků
    DD.09.1943-DD.12.1943 23. pěší divize
    DD.12.1943-DD.01.1944 15. lotyšská dobrovolnická divize SS
    DD.02.1944-DD.04.1944 23. pěší divize
    DD.02.1944-DD.04.1944 69. pěší divize
    DD.04.1944-DD.05.1944 Divize tankových granátníků Feldherrnhalle
    DD.05.1944-DD.06.1944 122. pěší divize
    DD.05.1944-DD.06.1944 61. pěší divize
    DD.06.1944-DD.07.1944 11. pěší divize
    DD.06.1944-DD.10.1944 58. pěší divize
    DD.09.1944-DD.04.1945 295. pěší divize
    DD.10.1944-DD.12.1944 12. polní divize (L)
    DD.10.1944-DD.10.1944 122. pěší divize
    DD.10.1944-DD.10.1944 207. zajišťovací divize
    DD.10.1944-DD.12.1944 23. pěší divize
    DD.10.1944-10.11.1944 390. zajišťovací divize
    DD.02.1945-DD.03.1945 169. pěší divize
    DD.02.1945-DD.03.1945 21. polní divize (L)
    04.04.1945-08.05.1945 37. dobrovolnická jezdecká divize SS
    DD.04.1945-08.05.1945 101. myslivecká divize
    DD.04.1945-DD.05.1945 25. tanková divize
    DD.04.1945-08.05.1945 96. pěší divize
    DD.05.1945-10.05.1945 44. říšská granátnická divize Hoch- und Deutschmeister
    DD.06.1940-DD.07.1940 88th Infantry Division
    DD.06.1940-DD.08.1940 96th Infantry Division
    28.07.1940-30.07.1940 94th Infantry Division
    DD.07.1940-DD.07.1940 295th Infantry Division
    DD.07.1940-DD.08.1940 56th Infantry Division
    DD.08.1940-DD.05.1941 57th Infantry Division
    12.07.1941-21.07.1941 112th Infantry Division
    12.08.1941-15.08.1941 45th Infantry Division
    25.08.1941-03.09.1941 112th Infantry Division
    31.08.1941-03.09.1941 45th Infantry Division
    17.09.1941-14.10.1941 112th Infantry Division
    25.09.1941-06.10.1941 52nd Infantry Division
    DD.11.1941-DD.08.1942 31st Infantry Division
    11.02.1942-DD.08.1942 34th Infantry Division
    DD.05.1942-DD.07.1942 19th Tank Division
    DD.09.1942-DD.02.1943 34th Infantry Division
    28.01.1943-23.06.1943 20th Infantry Division (motorized)
    DD.02.1943-DD.04.1943 8th Tank Division
    DD.03.1943-DD.05.1943 23rd Infantry Division
    DD.03.1943-DD.05.1943 331st Infantry Division
    15.06.1943-08.05.1945 133rd Artillery Command
    23.07.1943-DD.08.1943 20th Tank Grenadier Division
    DD.09.1943-DD.12.1943 23rd Infantry Division
    DD.12.1943-DD.01.1944 15th Latvian SS Volunteers Division
    DD.02.1944-DD.04.1944 23rd Infantry Division
    DD.02.1944-DD.04.1944 69th Infantry Division
    DD.04.1944-DD.05.1944 Tank Grenadier Division Feldherrnhalle
    DD.05.1944-DD.06.1944 122nd Infantry Division
    DD.05.1944-DD.06.1944 61st Infantry Division
    DD.06.1944-DD.07.1944 11th Infantry Division
    DD.06.1944-DD.10.1944 58th Infantry Division
    DD.09.1944-DD.04.1945 295th Infantry Division
    DD.10.1944-DD.10.1944 122nd Infantry Division
    DD.10.1944-DD.12.1944 12th Field Division (L)
    DD.10.1944-DD.10.1944 207th Security Division
    DD.10.1944-DD.12.1944 23rd Infantry Division
    DD.10.1944-10.11.1944 390th Security Division
    DD.02.1945-DD.03.1945 169th Infantry Division
    DD.02.1945-DD.03.1945 21st Field Division (L)
    04.04.1945-08.05.1945 37th SS Volunteers Cavalry Division
    DD.04.1945-08.05.1945 101st Jaeger Division
    DD.04.1945-DD.05.1945 25th Tank Division
    DD.04.1945-08.05.1945 96th Infantry Division
    DD.05.1945-10.05.1945 44th Reich Grenadier Division Hoch- und Deutschmeister
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    Generalkommando XXXXIII. Armeekorps Generalkommando XXXXIII. Armeekorps
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10180#450493Verze : 0
    MOD
    Avatar
    XXXXIII. Armeekorps



    Operace:
    Francie (05/1940 - 06/1941)
    Východní fronta - střední sektor (06/1941 - 10/1943)
    Východní fronta - severní sektor (10/1943 - 04/1945)
    Maďarsko a Rakousko (04/1945 - 05/1945)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10180#30935Verze : 0
    MOD