Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 360 příspěvků vloženo, 1514 editováno a 343 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

L. armádní sbor [1940-1944]

L Army Corps / L. Armeekorps

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    L. armádní sbor L Army Corps
    Originální název:
    Original Name:
    L. Armeekorps
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    08.10.1940
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    DD.04.1944
    Nástupce:
    Successor:
    Wegenerova skupina Group Wegener
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    08.10.1940-DD.11.1940 ?
    DD.11.1940-DD.03.1941 2. armáda
    DD.03.1941-DD.06.1941 12. armáda
    DD.06.1941-DD.07.1941 Velitelství záložního vojska
    DD.07.1941-DD.07.1941 Skupina armád Sever
    DD.07.1941-DD.08.1941 16. armáda
    DD.08.1941-DD.09.1941 9. armáda
    DD.09.1941-DD.10.1941 Tanková skupina 4
    DD.10.1941-DD.10.1942 18. armáda
    DD.10.1942-DD.11.1942 11. armáda
    DD.11.1942-DD.04.1944 18. armáda
    08.10.1940-DD.11.1940 ?
    DD.11.1940-DD.03.1941 2nd Army
    DD.03.1941-DD.06.1941 12th Army
    DD.06.1941-DD.07.1941 Replacement Army Command
    DD.07.1941-DD.07.1941 Army Group North
    DD.07.1941-DD.08.1941 16th Army
    DD.08.1941-DD.09.1941 9th Army
    DD.09.1941-DD.10.1941 4th Tank Group
    DD.10.1941-DD.10.1942 18th Army
    DD.10.1942-DD.11.1942 11th Army
    DD.11.1942-DD.04.1944 18th Army
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    08.10.1940-19.01.1942 Lindemann, Georg (General der Kavallerie)
    19.01.1942-03.03.1942 Kleffel, Philipp (General der Kavallerie)
    03.03.1942-20.07.1942 Böckmann, Herbert von (General der Infanterie)
    20.07.1942-17.09.1943 Kleffel, Philipp (General der Kavallerie)
    17.09.1943-DD.04.1944 Wegener, Wilhelm (General der Infanterie)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    25.10.1940-25.06.1943 Sperl, Rudolf (Oberst)
    25.06.1943-DD.04.1944 Spitzer, Kurt (Oberst)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    10.12.1940-08.03.1941 112. pěší divize
    01.01.1941-08.03.1941 113. pěší divize
    DD.04.1941-DD.06.1941 46. pěší divize
    DD.06.1941-28.06.1941 86. pěší divize
    DD.10.1941-DD.03.1942 58. pěší divize
    DD.12.1941-DD.02.1942 122. pěší divize
    DD.05.1942-DD.08.1942 5. horská divize
    12.08.1942-17.08.1942 12. tanková divize
    26.08.1942-01.09.1942 24. pěší divize
    DD.08.1942-DD.04.1943 2. pěší brigáda SS (motorizovaná)
    DD.08.1942-DD.12.1942 58. pěší divize
    14.02.1943-11.03.1943 24. pěší divize
    DD.05.1943-27.06.1943 23. pěší divize
    01.07.1943-DD.04.1944 Dělostřelecké velitelství 18
    27.07.1943-DD.08.1943 23. pěší divize
    09.10.1943-11.11.1943 81. pěší divize
    01.11.1943-01.01.1944 10. polní divize (L)
    01.11.1943-01.01.1944 9. polní divize (L)
    DD.02.1944-DD.03.1944 11. pěší divize
    DD.02.1944-DD.04.1944 24. pěší divize
    DD.03.1944-DD.04.1944 12. polní divize (L)
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Polní divize letectva 10
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Polní divize letectva 9

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    10.12.1940-08.03.1941 112th Infantry Division
    01.01.1941-08.03.1941 113th Infantry Division
    DD.04.1941-DD.06.1941 46th Infantry Division
    DD.06.1941-28.06.1941 86th Infantry Division
    DD.10.1941-DD.03.1942 58th Infantry Division
    DD.12.1941-DD.02.1942 122nd Infantry Division
    DD.05.1942-DD.08.1942 5th Mountain Division
    12.08.1942-17.08.1942 12th Tank Division
    26.08.1942-01.09.1942 24th Infantry Division
    DD.08.1942-DD.04.1943 2nd SS Infantry Brigade (motorized)
    DD.08.1942-DD.12.1942 58th Infantry Division
    14.02.1943-11.03.1943 24th Infantry Division
    DD.05.1943-27.06.1943 23rd Infantry Division
    01.07.1943-DD.04.1944 18th Artillery Command
    27.07.1943-DD.08.1943 23rd Infantry Division
    09.10.1943-11.11.1943 81st Infantry Division
    01.11.1943-01.01.1944 10th Field Division (L)
    01.11.1943-01.01.1944 9th Field Division (L)
    DD.02.1944-DD.03.1944 11th Infantry Division
    DD.02.1944-DD.04.1944 24th Infantry Division
    DD.03.1944-DD.04.1944 12th Field Division (L)
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 10th Air Force Field Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 9th Air Force Field Division

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    Generalkommando L. Armeekorps Generalkommando L. Armeekorps
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10186#450144Verze : 0
    MOD