LXXXII. armádní sbor [1942-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 337 příspěvků vloženo, 1900 editováno a 249 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

LXXXII. armádní sbor [1942-1945]

LXXXII Army Corps / LXXXII. Armeekorps

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    LXXXII. armádní sbor LXXXII Army Corps
    Originální název:
    Original Name:
    LXXXII. Armeekorps
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    25.05.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXVII XXXVII Special Purpose Higher Command
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    25.05.1942-DD.08.1944 15. armáda
    DD.08.1944-DD.04.1945 1. armáda
    DD.04.1945-08.05.1945 7. armáda
    25.05.1942-DD.08.1944 15th Army
    DD.08.1944-DD.04.1945 1st Army
    DD.04.1945-08.05.1945 7th Army
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    25.05.1942-31.10.1942 Böhm-Tettelbach, Alfred (General der Infanterie)
    31.10.1942-01.04.1943 Dehner, Ernst (General der Infanterie)
    01.04.1943-01.06.1943 Jänecke, Erwin (General der Pioniere)
    01.06.1943-10.07.1943 Dehner, Ernst (General der Infanterie)
    10.07.1943-01.09.1944 Sinnhuber, Johann (General der Artilerie)
    01.09.1944-30.01.1945 Hörnlein, Walter (General der Infanterie)
    30.01.1945-01.04.1945 Hahm, Walther (General der Infanterie)
    01.04.1945-15.04.1945 Tolsdorff, Theodor (Generalleutnant)
    15.04.1945-20.04.1945 Lucht, Walther (General der Infanterie)
    20.04.1945-08.05.1945 Tolsdorff, Theodor (Generalleutnant)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    25.05.1942-14.02.1943 Ditfurth, Wilhelm von (Oberst)
    14.02.1943-20.02.1944 Sybel, Heinrich von (Oberstleutnant)
    DD.02.1944-28.07.1944 Gersdorff, Rudolph-Christoph von (Oberst)
    30.07.1944-25.11.1944 Kleist, Hans Ewald von (Oberstleutnant)
    25.11.1944-DD.04.1945 Echter von und zu Mespelbrunn, Ingelheim (Oberst)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    25.05.1942-13.11.1942 306. pěší divize
    DD.06.1942-DD.03.1943 106. pěší divize
    DD.06.1942-DD.12.1942 304. pěší divize
    DD.07.1942-DD.08.1942 712. pěší divize
    DD.08.1942-10.09.1942 23. pěší divize
    DD.08.1942-DD.09.1942 39. pěší divize
    DD.08.1942-DD.09.1942 65. pěší divize
    DD.12.1942-DD.05.1943 161. pěší divize
    DD.01.1943-DD.03.1943 182. záložní divize
    DD.03.1943-01.02.1944 156. záložní divize
    DD.03.1943-DD.05.1943 171. záložní divize
    DD.05.1943-01.02.1944 191. záložní divize
    01.11.1943-DD.08.1944 18. polní divize (L)
    01.02.1944-DD.08.1944 47. pěší divize
    01.02.1944-DD.08.1944 49. pěší divize
    26.08.1944-31.08.1944 59. pěší divize
    DD.09.1944-09.10.1944 36. granátnická divize
    DD.09.1944-09.10.1944 559. granátnická divize
    09.10.1944-DD.01.1945 19. divize lidových granátníků
    DD.10.1944-08.05.1945 416. pěší divize
    DD.10.1944-DD.11.1944 462. pěší divize
    07.11.1944-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 482
    26.11.1944-08.05.1945 256. divize lidových granátníků
    DD.11.1944-DD.12.1944 17. divize tankových granátníků SS Götz von Berlichingen
    DD.11.1944-05.12.1944 462. divize lidových granátníků
    DD.11.1944-05.12.1944 49. pěší divize
    DD.12.1944-DD.01.1945 21. tanková divize
    DD.03.1945-DD.04.1945 2. horská divize
    DD.03.1945-DD.04.1945 6. horská divize SS Nord
    DD.04.1945-08.05.1945 36. divize lidových granátníků
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Polní divize letectva 18
    25.05.1942-13.11.1942 306th Infantry Division
    DD.06.1942-DD.03.1943 106th Infantry Division
    DD.06.1942-DD.12.1942 304th Infantry Division
    DD.07.1942-DD.08.1942 712th Infantry Division
    DD.08.1942-10.09.1942 23rd Infantry Division
    DD.08.1942-DD.09.1942 39th Infantry Division
    DD.08.1942-DD.09.1942 65th Infantry Division
    DD.12.1942-DD.05.1943 161st Infantry Division
    DD.01.1943-DD.03.1943 182nd Reserve Division
    DD.03.1943-01.02.1944 156th Reserve Division
    DD.03.1943-DD.05.1943 171st Reserve Division
    DD.05.1943-01.02.1944 191st Reserve Division
    01.11.1943-DD.08.1944 18th Field Division (L)
    01.02.1944-DD.08.1944 47th Infantry Division
    01.02.1944-DD.08.1944 49th Infantry Division
    26.08.1944-31.08.1944 59th Infantry Division
    DD.09.1944-09.10.1944 36th Grenadier Division
    DD.09.1944-09.10.1944 559th Grenadier Division
    09.10.1944-DD.01.1945 19th People\'s Grenadier Division
    DD.10.1944-08.05.1945 416th Infantry Division
    DD.10.1944-DD.11.1944 462nd Infantry Division
    07.11.1944-08.05.1945 482nd Artillery Command
    26.11.1944-08.05.1945 256th People\'s Grenadier Division
    DD.11.1944-DD.12.1944 17th SS Tank Grenadier Division Goetz von Berlichingen
    DD.11.1944-05.12.1944 462nd People\'s Grenadier Division
    DD.11.1944-05.12.1944 49th Infantry Division
    DD.12.1944-DD.01.1945 21st Tank Division
    DD.03.1945-DD.04.1945 2nd Mountain Division
    DD.03.1945-DD.04.1945 6th SS Mountain Division Nord
    DD.04.1945-08.05.1945 36th People\'s Grenadier Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 18th Air Force Field Division
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    Generalkommando LXXXII. Armeekorps Generalkommando LXXXII. Armeekorps
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10213#450055Verze : 0
    MOD