Bárta, Miloslav

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 349 příspěvků vloženo, 1084 editováno a 329 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Bárta, Miloslav

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Bárta Bárta
    Jméno:
    Given Name:
    Miloslav Miloslav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Miloslav Bárta
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    brigádní generál Brigade General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    17.05.1876 Plzeň /
    17.05.1876 Pilsen /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR ?
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel Pěší brigády 23
    zástupce velitele Zemského vojenského velitelství v Košicích
    velitel Velitelství cizích dobrovolníků
    Commander, Infantry Brigade 23
    Deputy Commander, Land Military Command in Košice
    Commander, Foreign Volunteers Command
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz


    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/104873#375821Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Bárta Bárta
    Jméno:
    Given Name:
    Miloslav Miloslav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Miloslav Bárta
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.09.1887-DD.06.1891 Státní nižší gymnasium, Plzeň
    DD.09.1887-DD.06.1891 ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.09.1891-DD.08.1895 Kadetní škola pěchoty, Praha
    DD.10.1905-DD.05.1906 Sborová důstojnická škola, Innsbruck
    DD.11.1925-DD.09.1926 Informační kurs pro generály a plukovníky, Praha
    DD.09.1891-DD.08.1895 ?
    DD.10.1905-DD.05.1906 ?
    DD.11.1925-DD.09.1926 ?
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    18.08.1895 kadet rakousko-uherské branné moci
    01.11.1896 poručík rakousko-uherské branné moci
    01.05.1901 nadporučík rakousko-uherské branné moci
    01.11.1910 setník rakousko-uherské branné moci
    01.02.1917 major rakousko-uherské branné moci
    30.10.1918 major pěchoty
    01.11.1919 podplukovník pěchoty
    29.12.1922 plukovník pěchoty
    04.05.1928 brigádní generál
    01.01.1931 výslužba
    18.08.1895 ?
    01.11.1896 ?
    01.05.1901 ?
    01.11.1910 ?
    01.02.1917 ?
    30.10.1918 ?
    01.11.1919 ?
    29.12.1922 ?
    04.05.1928 Brigade General
    01.01.1931 Retirement
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    01.01.1921-00.01.1923 Velitel : Horský prapor XII
    00.01.1923-00.01.1923 Velitel : Horský prapor XII
    13.01.1923-DD.12.1923 Velitel : Pěší pluk 45
    00.12.1923-00.12.1924 Velitel : Horský pěší pluk 4
    00.12.1924-00.10.1925 Velitel : Horský pěší pluk 3
    DD.12.1924-DD.10.1925 Velitel : Kasárny Pod Gerlachom
    00.09.1926-DD.09.1927 Velitel : 24. pěší brigáda
    DD.10.1927-04.05.1928 Velitel : 23. pěší brigáda
    04.05.1928-DD.01.1930 Velitel : 23. pěší brigáda
    27.09.1938-04.10.1938 Velitel : Velitelství cizích dobrovolníků


    DD.09.1891-DD.08.1895 vojenské studium, Praha
    DD.08.1895-DD.07.1899 velitel pěší čety Pluku císařských myslivců č. 1, Innsbruck
    DD.07.1899-DD.01.1901 dovolená s čekaným
    DD.01.1901-DD.05.1903 velitel pěší čety Pluku císařských myslivců č. 1, Innsbruck
    DD.05.1903-DD.05.1905 praporní pobočník Pluku císařských myslivců č. 1, Merano
    DD.05.1905-DD.10.1906 velitel tvrze Buchenstein, Bruneck
    DD.10.1905-DD.05.1906 vojenské studium, Innsbruck
    DD.05.1906-DD.10.1906 velitel tvrze Buchenstein, Bruneck
    DD.10.1906-DD.05.1907 velitel tvrze Strino, Cles
    DD.05.1907-DD.05.1908 velitel pohraniční roty Pluku císařských myslivců č. 1, Cles
    DD.05.1908-DD.11.1910 velitel pohraniční roty Praporu polních myslivců č. 2, Tione
    DD.11.1910-DD.08.1914 velitel pěší roty Praporu polních myslivců č. 2, Trient a východoevropské válčiště
    DD.08.1914-DD.12.1914 nemocniční ošetřování
    DD.12.1914-DD.03.1915 velitel pěší roty Praporu polních myslivců č. 2, východoevropské válčiště
    DD.03.1915-DD.05.1915 nemocniční ošetřování
    DD.05.1915-DD.06.1915 velitel pěší roty Praporu polních myslivců č. 2, východoevropské válčiště
    DD.06.1915-DD.04.1916 velitel pevnostního úseku, italské válčiště
    DD.04.1916-DD.11.1916 nemocniční ošetřování
    DD.11.1916-DD.08.1917 velitel pevnostního úseku, italské válčiště
    DD.08.1917-DD.10.1918 velitel Kombinovaného praporu polních myslivců č. 2, východoevropské válčiště
    DD.10.1918-DD.01.1919 posádkový velitel, Litoměřice
    DD.01.1919-DD.10.1919 okrskový velitel, Litoměřice
    DD.10.1919-DD.05.1921 zástupce velitele Instrukční vojenské školy, Milovice
    DD.05.1921-DD.01.1923 velitel Horského praporu 12, Prešov
    DD.01.1923-DD.01.1924 velitel Pěšího pluku 43, Chust
    DD.01.1924-DD.12.1924 velitel Horského pěšího pluku 4, Prešov
    DD.12.1924-DD.11.1925 velitel Horského pěšího pluku 3, Poprad
    DD.11.1925-DD.09.1926 vojenské studium, Praha
    DD.09.1926-DD.11.1926 velitel Horského pěšího pluku 3, Poprad
    DD.11.1926-DD.09.1927 velitel Pěší brigády 24, Michalovce
    DD.09.1927-DD.01.1930 velitel Pěší brigády 23, Mukačevo
    DD.01.1930-DD.12.1930 zástupce velitele Zemského vojenského velitelství v Košicích, Košice
    DD.09.1938-DD.10.1938 velitel Velitelství cizích dobrovolníků, branná pohotovost státu
    01.01.1921-00.01.1923 Commander : 12th Mountain Battalion
    00.01.1923-00.01.1923 Commander : 12th Mountain Battalion
    13.01.1923-DD.12.1923 Commander : 45th Infantry Regiment
    00.12.1923-00.12.1924 Commander : 4th Mountain Infantry Regiment
    00.12.1924-00.10.1925 Commander : 3rd Mountain Infantry Regiment
    DD.12.1924-DD.10.1925 Commander : Barrack Below Mt. Gerlach
    00.09.1926-DD.09.1927 Commander : 24th Infantry Brigade
    DD.10.1927-04.05.1928 Commander : 23rd Infantry Brigade
    04.05.1928-DD.01.1930 Commander : 23rd Infantry Brigade
    27.09.1938-04.10.1938 Commander : Foreign Volunteers Command


    DD.09.1891-DD.08.1895 ?
    DD.08.1895-DD.07.1899 ?
    DD.07.1899-DD.01.1901 ?
    DD.01.1901-DD.05.1903 ?
    DD.05.1903-DD.05.1905 ?
    DD.05.1905-DD.10.1906 ?
    DD.10.1905-DD.05.1906 ?
    DD.05.1906-DD.10.1906 ?
    DD.10.1906-DD.05.1907 ?
    DD.05.1907-DD.05.1908 ?
    DD.05.1908-DD.11.1910 ?
    DD.11.1910-DD.08.1914 ?
    DD.08.1914-DD.12.1914 ?
    DD.12.1914-DD.03.1915 ?
    DD.03.1915-DD.05.1915 ?
    DD.05.1915-DD.06.1915 ?
    DD.06.1915-DD.04.1916 ?
    DD.04.1916-DD.11.1916 ?
    DD.11.1916-DD.08.1917 ?
    DD.08.1917-DD.10.1918 ?
    DD.10.1918-DD.01.1919 ?
    DD.01.1919-DD.10.1919 ?
    DD.10.1919-DD.05.1921 ?
    DD.05.1921-DD.01.1923 ?
    DD.01.1923-DD.01.1924 ?
    DD.01.1924-DD.12.1924 ?
    DD.12.1924-DD.11.1925 ?
    DD.11.1925-DD.09.1926 ?
    DD.09.1926-DD.11.1926 ?
    DD.11.1926-DD.09.1927 ?
    DD.09.1927-DD.01.1930 ?
    DD.01.1930-DD.12.1930 ?
    DD.09.1938-DD.10.1938 ?
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz

    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/104873#375823Verze : 0
    MOD
    Avatar
    DD.09.1927-DD.01.1930 velitel Pěší brigády 23, Mukačevo


    Tady je u PB 23 uvedeno, že jí velel 10/1927-01/1930
    forum.valka.cz
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/104873#375916Verze : 0
    MOD