Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 348 příspěvků vloženo, 1317 editováno a 294 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

10. pěší divize [1935-1940]

10th Infantry Division

10. Infanterie-Division

    Avatar
     
    Název:
    Name
    10. pěší divize 10th Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    10. Infanterie-Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.10.1935
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Kommandant von Regensburg Kommandant von Regensburg
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.11.1940
    Nástupce:
    Successor:
    10. pěší divize (motorizovaná) 10th Infantry Division (Motorized)
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.10.1935-26.08.1939 ?
    26.08.1939-DD.12.1939 XIII. armádní sbor
    DD.12.1939-10.05.1940 Hlavní velitelství pozemního vojska
    10.05.1940-19.05.1940 16. armáda
    19.05.1940-04.07.1940 XVII. armádní sbor
    04.07.1940-12.07.1940 2. armáda
    12.07.1940-13.09.1940 XIV. armádní sbor (motorizovaný)
    13.09.1940-23.09.1940 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXXV
    23.09.1940-DD.11.1940 Velitelství záložního vojska
    DD.11.1940-15.11.1940 XXIV. armádní sbor (motorizovaný)
    15.10.1935-26.08.1939 ?
    26.08.1939-DD.12.1939 XIII Army Corps
    DD.12.1939-10.05.1940 High Command of the Army
    10.05.1940-19.05.1940 16th Army
    19.05.1940-04.07.1940 XVII Army Corps
    04.07.1940-12.07.1940 2nd Army
    12.07.1940-13.09.1940 XIV Army Corps (motorized)
    13.09.1940-23.09.1940 XXXXV Special Purpose Higher Command
    23.09.1940-DD.11.1940 Replacement Army Command
    DD.11.1940-15.11.1940 XXIV Army Corps (motorized)
    Dislokace:
    Deployed:
    15.10.1935-DD.MM.RRRR Řezno, ? /

    Velitel:
    Commander:
    15.10.1935-01.03.1938 Wäger, Alfred (Generalleutnant)
    01.03.1938-05.10.1940 Cochenhausen, Conrad von (Generalleutnant)
    05.10.1940-15.11.1940 Loeper, Friedrich Wilhelm von (Generalleutnant)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    12.10.1937-01.12.1939 Glasl, Anton (Oberstleutnant)
    DD.12.1939-14.06.1940 Woite, Egon (Major)
    15.06.1940-15.11.1940 Wagner, Carl (Major)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    15.10.1935-15.11.1940 Pěší pluk 41
    01.04.1940-15.11.1940 Oddíl stíhačů tanků 10

    Ručně vyplněné položky:
    15.10.1935-15.11.1940 Pěší pluk 20
    15.10.1935-15.11.1940 Pěší pluk 41
    15.10.1935-DD.MM.1936 Pěší pluk 62
    12.10.1937-DD.MM.1938 Pěší pluk 42
    10.11.1938-DD.MM.1940 Pěší pluk 85
    15.10.1935-15.11.1940 Dělostřelecký pluk 10
    15.10.1935-DD.MM.1940 Dělostřelecký pluk 4 (I., II.)
    15.10.1935-15.11.1940 Divizní jednotky 10
    Automatically linked items:
    15.10.1935-15.11.1940 41st Infantry Regiment
    01.04.1940-15.11.1940 10th Tank Destroyer Battalion

    Manually added items:
    15.10.1935-15.11.1940 Infantry Regiment 20
    15.10.1935-15.11.1940 Infantry Regiment 41
    15.10.1935-DD.MM.1936 Infantry Regiment 62
    12.10.1937-DD.MM.1938 Infantry Regiment 42
    10.11.1938-DD.MM.1940 Infantry Regiment 85
    15.10.1935-15.11.1940 Artillery Regiment 10
    15.10.1935-DD.MM.1940 Artillery Regiment 4 (I., II.)
    15.10.1935-15.11.1940 Infantry Regiment 10
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.feldgrau.com/ ; http://www.diedeutschewehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/ ; http://www.wikipedia.org/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10551#388359Verze : 0
    MOD
    Avatar
    10. Infanterie-Division
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10551#32061Verze : 0
    MOD
    Avatar
    1935-1938



    Divizní jednotky 10 Division Units 10 Divisions-Einheit 10
    ženijní prapor 10 Pioneer Battalion 10 Pionier-Bataillon 10
    protitankový oddíl 10 Anti-tank Section 10 Panzerabwehr-Abteilung 10
    spojovací oddíl 10. pěší diviz Infantry Division Signal Section 10 Infanterie-Divisions-Nachrichten-Abteilung 10




    1939



    Divizní jednotky 11 Division Units 11 Divisions-Einheit 11
    pozorovací oddíl 10 Observation Section 10 Beobachtungs-Abteilung 10
    protitankový oddíl 10 Anti-tank Section 10 Panzerabwehr-Abteilung 10
    ženijní prapor 10 Pioneer Battalion 10 Pionier-Bataillon 10
    průzkumný oddíl 10 Reconnaissance Section 10 Aufklärungs-Abteilung 10
    spojovací oddíl 10. pěší diviz Infantry Division Signal Section 10 Infanterie-Divisions-Nachrichten-Abteilung 10
    polní doplňovací prapor 10 Field Replacement Battalion 10 Felderstatz-Bataillon 10
    podpůrná jednotka 10. pěší diviz Infantry Division Supply Unit 10 Infanterie-Divisions-Nachschubführer 10




    upravil: FiBe
    Zdroj: http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.feldgrau.com/ ; http://www.diedeutschewehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/ ; http://www.wikipedia.org/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10551#32063Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 10. Infanterie Division:


    August Schmidt 10/27/1939
    Wolfgang Semmer 6/24/1940
    Fritz Steger 8/15/1940
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10551#32064Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Datum
    Sbor
    Armáda
    Skupina armád
    Oblast nasazení
    9/39
    XIII.
    8. Armee
    Süd
    Polsko, Varšava
    12.39 - 5.41
    OKL Záloha

    B
    Marburg
    6.40
    XVII.
    12. Armee
    A
    Francie
    7.40 - 9.40
    XIV.
    2. Armee
    C
    Francie
    10.40
    BdE


    Wehrkreis XIII
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10551#122867Verze : 0
    Avatar

    Sestava divize k 01.09.1939
    velitel divize Generalleutnant Konrad von Cochenhausen
    náčelník štábu Oberstleutnant i.G. Anton Glasl
    Pěší pluk 20 (IR20) Oberst August Schmidt
    I. prapor (I./IR20) Oberstleutnant Schmitt
    II. prapor (II./IR20) Hauptmann Schmoeger
    III. prapor (III./IR20) Major Schäfer
    13. rota (kanonová) Oberleutnant Haderecker
    14. rota (protitanková) Oberleutnant Häring
    Pěší pluk 41 (IR41) Oberst Friedrich Gollwitzer
    I. prapor (I./IR41) Oberstleutnant Alfred Petry
    II. prapor (II./IR41) Oberstleutnant August Krakau
    III. prapor (III./IR41) Hans Schmidt
    13. rota (kanonová) Oberleutnant Seemüller
    14. rota (protitanková) Hauptmann Esch
    Pěší pluk 85 (IR85) Oberst Heinrich Thoma
    I. prapor (I./IR85) Hauptmann Rohrbacher
    II. prapor (II./IR85) Major Schmidtkonz
    III. prapor (III./IR85) Oberst Gustav Adolph-Auffenberg-Komarow
    13. rota (kanonová) Leutnant Köberlin
    14. rota (protitanková) Hauptmann Deglmann
    Dělostřelecký pluk 10 (AR10) Oberst Rudolf Freiherr von Roman
    I. oddíl (I./AR10) Major Scheffler
    1. baterie Oberleutnant Dillmann
    2. baterie Oberleutnant Roschmann
    3. baterie Oberleutnant Musil
    II. oddíl (II./AR10) Oberstleutnant Chorbacher
    4. baterie Hauptmann Freiherr von Hoiningen
    5. baterie Oberleutnant Vogt
    6. baterie Oberleutnant Thomas
    III. oddíl (III./AR10) Hauptmann See
    7. baterie Hauptmann Hammon
    8. baterie Oberleutnant Schrepfer
    9. baterie Oberleutnant Dr. Burkhardt
    I. oddíl dělostřeleckého pluku 46 (I./AR46) Oberstleutnant Reisner
    1. baterie Hauptmann Wegmann
    2. baterie Oberleutnant Endres
    3. baterie Oberleutnant Albert
    Pozorovací oddíl 10 (BeoAb10) Oberstleutnant Wolfgang Hauser
    1. baterie (měřická) Hauptmann Mauser
    2. baterie (zvukoměrná) Hauptmann Engels
    3. baterie (světloměrná) Oberleutnant Huber
    Protitankový oddíl 10 (PzAbwAb.10) Oberstleutnant Schmid
    1. rota Oberleutnant Schädlich
    2. rota Hauptmann Kopp
    3. rota (protiletadlová) Hauptmann Reichert
    Průzkumný oddíl 10 (AA10) Oberstleutnant Rudolf Freiherr von Waldenfels
    1. rota (jezdecká) Rittmeister Schulz
    2. rota (cyklistická) Oberleutnant von Geldern
    3. rota (těžká) Oberleutnant Ehlert
    Spojovací oddíl 10 (NA10) Major Mußbach
    1. rota (telegrafická) Oberleutnant Bürger
    2. rota (radiotelegrafická) Hauptmann Fritsche
    lehká spojovací kolona Leutnant Geißelbrecht
    Zdravotnický prapor 10 Generalarzt Dr. Huber
    1. rota Stabsarzt Dr Calwer
    2. rota Stabsarzt Dr Kastner
    polní nemocnice Oberstabsarzt Dr Schütz
    zdravotnická automobilní četa Oberleutnant Zech
    Ženijní prapor 10 (Pi.Btl.10) Major Behrisch
    1. rota Hauptmann Ihne
    2.rota Hauptmann Strauss
    3. rota (mot.) Hauptmann Bloch
    lehká ženijní kolona Oberleutnant Reithmeier
    mostní kolona (motorizovaná) ?
    Divizní zásobovací služba (DiNaFü10) Major Dr.Reichert
    1. automobilní kolona Hauptmann Nirschl
    2. automobilní kolona Hauptmann Kummer
    3. automobilní kolona Hauptmann Altweck
    4. automobilní kolona Leutnant Heckmann
    5. automobilní kolona Oberleutnant Schönleben
    6. automobilní kolona Oberleutnant Lautenschlager
    7. automobilní kolona Oberleutnant Merkl
    8. automobilní kolona Leutnant Wirthensohn
    9. automobilní kolona převozu PHM Oberleutnant Fellmann
    dílenská rota Oberleutnant Schmidt
    jateční četa Stabsveterinär Dr. Weiss
    polní pekárna Hauptmann Barth
    polní pošta Feldpostmeister Heyder
    pomocná rota Hauptmann Schiller
    veterinární rota Oberstabsveterinär Dr. von Schwanenflug
    jednotka polního četnictva Oberleutnant Cox


    Zdroj:
    gliederungundstellenbesetzung.blogspot.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10551#384845Verze : 0
    MOD