Suchý, Václav

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 387 příspěvků vloženo, 2028 editováno a 2795 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Suchý, Václav

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Suchý Suchý
    Jméno:
    Given Name:
    Václav Václav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Václav Suchý
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generál šéf intendantstva Chief General of the Intendant Service
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    JUDr. LL.M.
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    01.01.1881 Plzeň / 01.01.1881 Pilsen /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    27.05.1966 Praha / 27.05.1966 Prague /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    ? ?
    Jiné významné skutečnosti:(maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    ? ?
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz


    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/105685#377760Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Suchý Suchý
    Jméno:
    Given Name:
    Václav Václav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Václav Suchý
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.09.1892-DD.06.1900 Městské gymnasium, Plzeň
    DD.10.1900-DD.06.1905 Karlo-Ferdinandova universita, právnická fakulta, Praha
    DD.09.1892-DD.06.1900 ?
    DD.10.1900-DD.06.1905 ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.11.1905-DD.02.1906 Škola jednoročních dobrovolníků, Plzeň
    DD.07.1917-DD.10.1917 Důstojnický kurs, Borispol
    DD.11.1905-DD.02.1906 ?
    DD.07.1917-DD.10.1917 ?
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.10.1906 kadet rakousko-uherské branné moci
    01.08.1914 poručík rakousko-uherské branné moci
    01.02.1915 nadporučík rakousko-uherské branné moci
    04.10.1917 poručík ruské armády
    07.02.1918 poručík legií
    10.10.1918 podkapitán legií
    06.01.1919 kapitán legií
    17.01.1919 major legií
    22.04.1920 podplukovník legií
    20.06.1920 podplukovník správní služby
    01.01.1923 podplukovník účetního kontrolnictva
    28.06.1923 plukovník účetního kontrolnictva
    01.11.1926 plukovník intendantstva
    30.12.1929 generál intendantstva
    21.07.1937 generál šéf intendantstva
    01.04.1939 výslužba
    01.10.1906 ?
    01.08.1914 ?
    01.02.1915 ?
    04.10.1917 ?
    07.02.1918 ?
    10.10.1918 ?
    06.01.1919 ?
    17.01.1919 ?
    22.04.1920 ?
    20.06.1920 ?
    01.01.1923 ?
    28.06.1923 ?
    01.11.1926 ?
    30.12.1929 General of the Intendant Service
    21.07.1937 Chief-General of the Intendant Service
    01.04.1939 Retirement
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.04.1925-01.11.1926 Velitel : 37. oddělení /finanční a komerční/
    01.11.1926-01.01.1927 Velitel : 37. oddělení /finanční a komerční/
    01.01.1927-30.12.1929 Velitel : V./3. oddělení /finanční a komerční/
    30.12.1929-DD.06.1936 Velitel : V./3. oddělení /finanční a komerční/
    DD.06.1936-21.07.1937 Velitel : V. odbor /správní/ ministerstva
    21.07.1937-27.07.1937 Velitel : V. odbor /správní/ ministerstva
    27.07.1937-24.09.1938 Velitel : V. odbor /intendanční/ ministerstva
    27.09.1938-22.10.1938 Velitel : V. odbor /intendanční/ ministerstva

    Ručně vyplněné položky:
    DD.10.1905-DD.11.1905 jednoroční dobrovolník Pěšího pluku č. 35, Plzeň
    DD.11.1905-DD.02.1906 vojenské studium, Plzeň
    DD.02.1906-DD.09.1906 velitel pěší čety Pěšího pluku č. 35, Plzeň
    DD.08.1914-DD.11.1914 velitel pěší čety Pěšího pluku č. 35, východoevropské válčiště
    DD.11.1914-DD.01.1915 nemocniční ošetřování
    DD.01.1915-DD.06.1915 velitel pěší roty Pěšího pluku č. 35, východoevropské válčiště
    20.06.1915-20.06.1915 zajetí na východoevropském válčišti
    DD.06.1915-DD.05.1917 ruské zajatecké tábory
    DD.05.1917-DD.07.1917 dobrovolník Československého náhradního praporu, Darnica
    DD.07.1917-DD.10.1917 vojenské studium, Borispol
    DD.10.1917-DD.01.1918 velitel pěší čety 5. československého střeleckého pluku, Borispol
    DD.01.1918-DD.01.1919 hospodář 5. československého střeleckého pluku, Borispol, přesun a sibiřské válčiště
    DD.01.1919-DD.12.1919 správce zásobovacího sboru Československého vojska na Rusi, sibiřské válčiště
    DD.12.1919-DD.06.1920 zástupce náčelníka Komise pro likvidaci majetku, sibiřské válčiště a přesun
    DD.06.1920-DD.10.1920 repatriační dovolená
    DD.10.1920-DD.03.1921 zástupce přednosty odboru Likvidačního úřadu zahraničních vojsk, Praha
    DD.03.1921-DD.04.1925 důstojník Hospodářské správní kontroly ministerstva, Praha
    DD.04.1925-DD.11.1926 přednosta skupiny 37. oddělení /finančního a komerčního/ ministerstva, Praha
    DD.11.1926-DD.01.1927 přednosta 37. oddělení /finančního a komerčního/ ministerstva, Praha
    DD.01.1927-DD.07.1936 přednosta V./3. oddělení /finančního a komerčního/ ministerstva, Praha
    DD.07.1936-DD.12.1936 zástupce přednosty V. odboru /správního/ ministerstva, Praha
    DD.12.1936-DD.07.1937 přednosta V. odboru /správního/ ministerstva, Praha
    DD.07.1937-DD.03.1939 přednosta V. odboru /intendančního/ ministerstva, Praha
    Automatically linked items:
    DD.04.1925-01.11.1926 Commander : 37th Section /Financial and Commercial/ of the Administrative Department
    01.11.1926-01.01.1927 Commander : 37th Section /Financial and Commercial/ of the Administrative Department
    01.01.1927-30.12.1929 Commander : 3rd Section /Financial and Commercial/ of the 5th Department
    30.12.1929-DD.06.1936 Commander : 3rd Section /Financial and Commercial/ of the 5th Department
    DD.06.1936-21.07.1937 Commander : 5th Department /Administrative/ of the Ministry
    21.07.1937-27.07.1937 Commander : 5th Department /Administrative/ of the Ministry
    27.07.1937-24.09.1938 Commander : 5th Department /Logistic/ of the Ministry
    27.09.1938-22.10.1938 Commander : 5th Department /Logistic/ of the Ministry of National Defense

    Manually added items:
    DD.10.1905-DD.11.1905 ?
    DD.11.1905-DD.02.1906 ?
    DD.02.1906-DD.09.1906 ?
    DD.08.1914-DD.11.1914 ?
    DD.11.1914-DD.01.1915 ?
    DD.01.1915-DD.06.1915 ?
    20.06.1915-20.06.1915 ?
    DD.06.1915-DD.05.1917 ?
    DD.05.1917-DD.07.1917 ?
    DD.07.1917-DD.10.1917 ?
    DD.10.1917-DD.01.1918 ?
    DD.01.1918-DD.01.1919 ?
    DD.01.1919-DD.12.1919 ?
    DD.12.1919-DD.06.1920 ?
    DD.06.1920-DD.10.1920 ?
    DD.10.1920-DD.03.1921 ?
    DD.03.1921-DD.04.1925 ?
    DD.04.1925-DD.11.1926 ?
    DD.11.1926-DD.01.1927 ?
    DD.01.1927-DD.07.1936 ?
    DD.07.1936-DD.12.1936 ?
    DD.12.1936-DD.07.1937 ?
    DD.07.1937-DD.03.1939 ?
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1919
    Řád Sokola - s meči
    Order of Falcon with Swords
    Řád Sokola - s meči
    -


    DD.MM.1920
    Československý válečný kříž 1914-1919
    Czechoslovak War Cross 1914-1919
    Československý válečný kříž 1914-1919
    -


    DD.MM.1920
    Československá revoluční medaile
    Czechoslovak Revolutionary Medal
    Československá revoluční medaile
    -


    DD.MM.1921
    Medaile vítězství
    Victory Medal
    Medaile vítězství
    -

    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz

    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/105685#377761Verze : 0
    MOD