45. pěší divize [1938-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 412 příspěvků vloženo, 1605 editováno a 288 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

45. pěší divize [1938-1944]

45th Infantry Division / 45. Infanterie-Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    45. pěší divize 45th Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    45. Infanterie-Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.04.1938
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    18.07.1944
    Nástupce:
    Successor:
    45. granátnická divize 45th Grenadier Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.04.1938-DD.09.1939 ?
    DD.09.1939-10.11.1939 XVII. armádní sbor
    10.11.1939-DD.06.1940 Hlavní velitelství pozemního vojska
    DD.06.1940-DD.07.1940 XXVI. armádní sbor
    DD.07.1940-29.07.1940 XXIII. armádní sbor
    29.07.1940-12.11.1940 XXXXII. armádní sbor
    12.11.1940-01.02.1941 XXIII. armádní sbor
    01.02.1941-01.05.1941 XXXXII. armádní sbor
    01.05.1941-04.06.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXV
    04.06.1941-26.06.1941 XII. armádní sbor
    26.06.1941-28.06.1941 LIII. armádní sbor
    28.06.1941-30.06.1941 4. armáda
    30.06.1941-03.07.1941 LIII. armádní sbor
    03.07.1941-12.08.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXV
    12.08.1941-15.08.1941 XXXXIII. armádní sbor
    15.08.1941-31.08.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXV
    31.08.1941-03.09.1941 XXXXIII. armádní sbor
    03.09.1941-21.09.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXV
    21.09.1941-01.10.1941 LI. armádní sbor
    01.10.1941-03.10.1941 6. armáda
    03.10.1941-DD.01.1942 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIV
    DD.01.1942-DD.03.1943 LV. armádní sbor
    DD.03.1943-DD.04.1943 2. tanková armáda
    DD.04.1943-DD.09.1943 XX. armádní sbor
    DD.09.1943-18.07.1943 XXXV. armádní sbor
    01.04.1938-DD.09.1939 ?
    DD.09.1939-10.11.1939 XVII Army Corps
    10.11.1939-DD.06.1940 High Command of the Army
    DD.06.1940-DD.07.1940 XXVI Army Corps
    DD.07.1940-29.07.1940 XXIII Army Corps
    29.07.1940-12.11.1940 XXXXII Army Corps
    12.11.1940-01.02.1941 XXIII Army Corps
    01.02.1941-01.05.1941 XXXXII Army Corps
    01.05.1941-04.06.1941 XXXV Special Purpose Higher Command
    04.06.1941-26.06.1941 XII Army Corps
    26.06.1941-28.06.1941 LIII Army Corps
    28.06.1941-30.06.1941 4th Army
    30.06.1941-03.07.1941 LIII Army Corps
    03.07.1941-12.08.1941 XXXV Special Purpose Higher Command
    12.08.1941-15.08.1941 XXXXIII Army Corps
    15.08.1941-31.08.1941 XXXV Special Purpose Higher Command
    31.08.1941-03.09.1941 XXXXIII Army Corps
    03.09.1941-21.09.1941 XXXV Special Purpose Higher Command
    21.09.1941-01.10.1941 LI Army Corps
    01.10.1941-03.10.1941 6th Army
    03.10.1941-DD.01.1942 XXXIV Special Purpose Higher Command
    DD.01.1942-DD.03.1943 LV Army Corps
    DD.03.1943-DD.04.1943 2nd Tank Army
    DD.04.1943-DD.09.1943 XX Army Corps
    DD.09.1943-18.07.1943 XXXV Army Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    01.04.1938-25.10.1940 Materna, Friedrich (Generalleutnant)
    25.10.1940-27.04.1941 Körner, Gerhard (Generalmajor)
    27.04.1941-27.02.1942 Schlieper, Fritz (Generalleutnant)
    27.02.1942-25.04.1943 Kühlwein, Fritz (Generalleutnant)
    25.04.1943-30.11.1943 Falkenstein, Hans Freiherr von (Generalleutnant)
    30.11.1943-27.02.1944 Engel, Joachim (Generalmajor)
    27.02.1944-09.04.1944 Gihr, Gustav (Generalmajor)
    09.04.1944-18.07.1944 Engel, Joachim (Generalmajor)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.1939-DD.03.1940 Münch, Wilhelm (Oberstleutnant)
    DD.03.1940-DD.03.1941 Hamberger, Wilhelm (Major)
    DD.04.1941-DD.10.1941 Dettmer, Armin (Major)
    DD.10.1941-DD.10.1943 Wirsing, Karl Heinz (Major)
    DD.10.1943-10.07.1944 Grüner, Rudolf (Major)
    10.07.1944-18.07.1944 Pfister, Eberhard von (Oberstleutnant)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:

    01.04.1938-18.07.1944 Divizní jednotky 45

    01.04.1938-18.07.1944 Division Units 45
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.feldgrau.com/ ; http://www.diedeutschewehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/ ; http://www.wikipedia.org/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10797#465943Verze : 0
    MOD
    Avatar
    45. Infanterie-Division
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10797#33199Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 45. Infanterie Division:




    Franz Berger 7/19/1940
    Rudolf Buenau 8/15/1940
    Erich Dienenthal 12/14/1941
    Herbert Gruhl 4/5/1944
    Karl Kaehne 2/2/1942
    Gottfried Loebenstein von Aigenhorst 4/30/1943
    Walter Loos 3/31/1943
    Friedrich Materna 8/5/1940
    Helmuth Pannwitz 9/4/1941
    Fritz Schlieper 12/27/1941
    Robert Sieger 12/14/1941
    Max Zastrow 3/6/1944
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10797#33202Verze : 0
    MOD
    Avatar
    DATUM
    SBOR
    ARMÁDA
    SKUPINA ARMÁD
    OBLAST NASAZENÍ

    9.-11. 1939
    XVII
    14. Armee
    Süd
    Poľsko

    12. 1939 - 5. 1940
    záloha

    OKH
    Treysa (teraz Schwalmstadt, Nemecko)

    6. 1940
    XXVI
    2. Armee
    A
    Francúzsko

    7. 1940
    XXIII
    9. Armee
    A
    Francúzsko

    8.-11. 1940
    XXXXII
    16. Armee
    A
    Belgicko

    12. 1940 - 1. 1941
    XXIII
    16. Armee
    A
    Belgicko

    2.-4. 1941
    XXXXII
    16. Armee
    A
    Belgicko

    5. 1941
    XXXXII
    15. Armee
    D
    Belgicko

    6. 1941
    XII
    4. Armee
    Mitte
    Brėst (Bielorusko)

    7. 1941
    LIII
    záloha
    Mitte
    Pinsk (Bielorusko)

    8.-9. 1941
    H-K XXXV
    2. Armee
    Mitte
    Homeľ (Bielorusko),
    Kyjev (Ukrajina)

    10. 1941
    H-K XXXIV
    2. Pz. Armee
    Mitte
    Elec, Tula (Rusko)

    11.-12. 1941
    H-K XXXIV
    2. Armee
    Mitte
    Elec, Tula

    1. 1942
    LV
    2. Armee
    Mitte
    Kursk (Rusko)

    2.-7. 1942
    LV
    2. Armee
    Süd
    Oriol (Rusko)

    8. 1942 - 2. 1943
    LV
    2. Armee
    B
    Voronež (Rusko)

    3. 1943
    záloha
    2. Pz. Armee
    Mitte
    Oriol

    4.-6. 1943
    XX
    2. Pz. Armee
    Mitte
    Oriol

    7.-8. 1943
    XX
    9. Armee
    Mitte
    Oriol

    9. 1943
    XXXV
    9. Armee
    Mitte
    Briansk (Rusko)

    10.-11. 1943
    XXXV
    2. Armee
    Mitte
    Homeľ

    12. 1943 - 6. 1944
    XXXV
    9. Armee
    Mitte
    Babrujsk (Bielorusko)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10797#328628Verze : 0
    MOD
    Avatar

    Sestava divize k 01.09.1939
    velitel divize General-Leutnant Friedrich Materna
    náčelník štábu Major i. G. Münch
    Pěší pluk130 (IR130) Oberst Boie
    I. prapor (I./IR130) Oberstleutnant Taude
    II. prapor (II./IR130) Major Hartneck
    III. prapor (III./IR130) Major Priebsch
    13. rota (kanonová) ?
    14. rota (protitanková) ?
    štábní rota pěšího pluku 130 ?
    Pěší pluk 133 (IR133) Oberst von Bünau
    I. prapor (I./IR133) Oberst Gebauer
    II. prapor (II./IR133) Oberstleutnant Ruckser
    III. prapor (III./IR133) Oberstleutnant Geiger
    13. rota (kanonová) ?
    14. rota (protitanková) ?
    štábní rota pěšího pluku 133 ?
    Pěší pluk 135 (IR135) Oberst Mittermaier
    I. prapor (I./IR135) Oberstleutnant Herrmann
    II. prapor (II./IR135) Major Menton
    III. prapor (III./IR135) Oberstleutnant Poppinga
    13. rota (kanonová) ?
    14. rota (protitanková) ?
    štábní rota pěšího pluku 135 ?
    Dělostřelecký pluk 98 (AR98) Oberstleutnant Wintzer
    I. oddíl (I./AR98) Oberstleutnant Kemminger
    1. baterie ?
    2. baterie ?
    3. baterie ?
    II. oddíl (II./AR98) Oberstleutnant Domansky
    4. baterie ?
    5. baterie ?
    6. baterie ?
    I. oddíl dělostřeleckého pluku 99 (I./AR99) Oberstleutnant Bischof
    1. baterie ?
    2. baterie ?
    3. baterie ?
    I. oddíl dělostřeleckého pluku 109 (I./AR109) ?
    1. baterie ?
    2. baterie ?
    3. baterie ?
    Pozorovací oddíl 45 (BeoAb44) ?
    1. baterie (měřická) ?
    2. baterie (zvukoměrná) ?
    3. baterie (světloměrná) ?
    Protitankový oddíl 45 (PzAbwAb.45) Major Zahn
    1. rota Major Straub
    2. rota Hauptmann Franz
    3. rota (protiletadlová) Oberleutnant Wetzel
    Průzkumný oddíl 45 (AA45) Major von Pannwitz
    1. eskadrona (jezdecká) Rittmeister Bédé-Kraut
    2. eskadrona (cyklistická) Oberleutnant Braun von Stumm
    3. eskadrona (těžká) Rittmeister Kühne
    Spojovací oddíl 65 (NA65) Major Sander
    1. rota (telegrafická) Oberleutnant Opitz
    2. rota (radiotelegrafická) Oberleutnant Adamus
    lehká spojovací kolona Oberleutnant Krützner
    Zdravotnický prapor 45 (Sani45) ?
    1. rota ?
    2. rota ?
    polní nemocnice (mot.) ?
    zdravotnická automobilní četa ?
    Ženijní prapor 81 (Pi.Btl.81) Major Masuch
    1. rota Hauptmann Heinz
    2. rota Hauptmann Schottnegg
    3. rota (mot.) Hauptmann Gephart
    lehká ženijní kolona Leutnant Karel
    mostní kolona Leutnant Prosl
    Divizní zásobovací služba (DiNaFü45) ?
    1. automobilní kolona ?
    2. automobilní kolona ?
    3. automobilní kolona ?
    4. automobilní kolona ?
    5. automobilní kolona ?
    6. automobilní kolona ?
    7. automobilní kolona ?
    8. automobilní kolona ?
    9. automobilní kolona převozu PHM ?
    dílenská rota ?
    jateční četa ?
    polní pekárna ?
    polní pošta ?
    pomocná rota ?
    Veterinární rota 44 ?
    jednotka polního četnictva ?



    Zdroj:
    gliederungundstellenbesetzung.blogspot.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10797#384967Verze : 0
    MOD