Nebeský, Ferdinand

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 0,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 595 příspěvků vloženo, 1659 editováno a 820 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Nebeský, Ferdinand

generál intendantstva / General of the Intendant Service

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Nebeský Nebeský
    Jméno:
    Given Name:
    Ferdinand Ferdinand
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ferdinand Nebeský
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    generál intendantstvaGeneral of the Intendant Service
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    14.01.1873 Domažlice / 14.01.1873 Domazlice /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    DD.MM.RRRR ? DD.MM.RRRR ?
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    ? ?
    Jiné významné skutečnosti:(maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    ? ?
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz


    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/108500#385016Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Nebeský Nebeský
    Jméno:
    Given Name:
    Ferdinand Ferdinand
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ferdinand Nebeský
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.09.1885-DD.06.1889 Městské gymnasium, Smíchov
    DD.09.1885-DD.06.1889 ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.08.1889-DD.08.1893 Kadetní škola pěchoty, Praha
    DD.10.1900-DD.10.1902 Vojenská intendanční škola, Wien
    DD.08.1889-DD.08.1893 ?
    DD.10.1900-DD.10.1902 ?
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    18.08.1893 kadet rakousko-uherské branné moci
    01.11.1894 poručík rakousko-uherské branné moci
    01.11.1898 nadporučík rakousko-uherské branné moci
    01.05.1906 vojenský podintendant rakousko-uherské branné moci
    01.05.1914 vojenský intendant rakousko-uherské branné moci
    01.11.1917 vojenský vrchní intendant 2. třídy rakousko-uherské branné moci
    02.11.1918 podplukovník intendantstva
    16.12.1921 plukovník intendantstva
    04.05.1928 generál intendantstva
    01.09.1928 výslužba
    18.08.1893 ?
    01.11.1894 ?
    01.11.1898 ?
    01.05.1906 ?
    01.05.1914 ?
    01.11.1917 ?
    02.11.1918 ?
    16.12.1921 ?
    04.05.1928 General of the Intendant Service
    01.09.1928 Retirement
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    15.10.1919-16.12.1921 Velitel : 26. oddělení /ubytovací/
    16.12.1921-09.03.1922 Velitel : 26. oddělení /ubytovací/
    09.03.1922-01.04.1924 Velitel : 42. oddělení /ubytovací/
    00.04.1925-00.01.1927 Velitel : Úřad hospodářsko-správní služby 1. divise


    DD.08.1889-DD.08.1893 vojenské studium, Praha
    DD.08.1893-DD.11.1897 velitel pěší čety Pěšího pluku č. 13, Lwów
    DD.11.1897-DD.10.1900 praporní pobočník Pěšího pluku č. 13, Lwów
    DD.10.1900-DD.10.1902 vojenské studium, Wien
    DD.10.1902-DD.05.1906 důstojník intendance velitelství XV. sboru, Sarajevo
    DD.05.1906-DD.01.1911 důstojník intendance velitelství VIII. sboru, Praha
    DD.01.1911-DD.07.1914 referent 11. odboru Říšského ministerstva války, Wien
    DD.07.1914-DD.10.1914 přednosta zásobovací skupiny etapního velitelství 4. armády, východoevropské válčiště
    DD.10.1914-DD.05.1915 přednosta zásobovacího oddělení intendance XVII. sboru, východoevropské válčiště
    DD.05.1915-DD.08.1916 přednosta intendance etapního velitelství 5. armády, italské válčiště
    DD.08.1916-DD.01.1917 přednosta intendance XX. sboru, italské válčiště
    DD.01.1917-DD.11.1918 přednosta oddělení Říšského ministerstva války, Wien
    DD.11.1918-DD.12.1918 hlavní intendant Likvidační komise ministerstva, Wien
    DD.12.1918-DD.10.1919 přednosta Ubytovacího oddělení ministerstva, Praha
    DD.10.1919-DD.03.1922 přednosta 26. oddělení /ubytovacího/ ministerstva, Praha
    DD.03.1922-DD.04.1925 přednosta 42. oddělení /ubytovacího/ ministerstva, Praha
    DD.04.1925-DD.01.1927 přednosta intendance Divise 1, Praha
    DD.01.1927-DD.08.1928 zástupce přednosty intendance Zemského vojenského velitelství v Praze
    15.10.1919-16.12.1921 Commander : 26th Section /Accommodation/ of the Administrative Department
    16.12.1921-09.03.1922 Commander : 26th Section /Accommodation/ of the Administrative Department
    09.03.1922-01.04.1924 Commander : 42nd Section /Accommodation/ of the Administrative Department
    00.04.1925-00.01.1927 Commander : 1st Division Office of the Economic-administrative Services


    DD.08.1889-DD.08.1893 ?
    DD.08.1893-DD.11.1897 ?
    DD.11.1897-DD.10.1900 ?
    DD.10.1900-DD.10.1902 ?
    DD.10.1902-DD.05.1906 ?
    DD.05.1906-DD.01.1911 ?
    DD.01.1911-DD.07.1914 ?
    DD.07.1914-DD.10.1914 ?
    DD.10.1914-DD.05.1915 ?
    DD.05.1915-DD.08.1916 ?
    DD.08.1916-DD.01.1917 ?
    DD.01.1917-DD.11.1918 ?
    DD.11.1918-DD.12.1918 ?
    DD.12.1918-DD.10.1919 ?
    DD.10.1919-DD.03.1922 ?
    DD.03.1922-DD.04.1925 ?
    DD.04.1925-DD.01.1927 ?
    DD.01.1927-DD.08.1928 ?
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz

    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/108500#385017Verze : 0
    MOD