50. pěší divize [1939-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 406 příspěvků vloženo, 1597 editováno a 282 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

50. pěší divize [1939-1944]

50th Infantry Division

50. Infanterie-Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    50. pěší divize 50th Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    50. Infanterie-Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    26.08.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Grenzkommandantur Küstrin Grenzkommandantur Küstrin
    Datum zániku:
    Disbanded:
    13.05.1944
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    26.08.1939-DD.09.1939 ?
    DD.09.1939-DD.05.1940 III. armádní sbor
    DD.05.1940-DD.06.1940 Hlavní velitelství pozemního vojska
    DD.06.1940-DD.07.1940 XXXXII. armádní sbor
    DD.07.1940-DD.09.1940 Velitelství záložního vojska
    DD.09.1940-16.11.1940 XXII. armádní sbor (motorizovaný)
    16.11.1940-DD.12.1940 Tanková skupina 1
    DD.12.1940-DD.01.1941 IX. armádní sbor
    DD.01.1941-DD.06.1941 XXX. armádní sbor
    DD.06.1941-DD.09.1941 LIV. armádní sbor
    DD.09.1941-DD.10.1941 11. armáda
    DD.10.1941-DD.05.1942 LIV. armádní sbor
    DD.05.1942-DD.06.1942 XXX. armádní sbor
    DD.06.1942-DD.09.1942 LIV. armádní sbor
    DD.09.1942-DD.11.1942 XXXXII. armádní sbor
    DD.11.1942-DD.12.1942 1. tanková armáda
    DD.12.1942-DD.04.1943 LII. armádní sbor
    DD.04.1943-13.05.1944 XXXXIX. horský armádní sbor
    26.08.1939-DD.09.1939 ?
    DD.09.1939-DD.05.1940 III Army Corps
    DD.05.1940-DD.06.1940 High Command of the Army
    DD.06.1940-DD.07.1940 XXXXII Army Corps
    DD.07.1940-DD.09.1940 Replacement Army Command
    DD.09.1940-16.11.1940 XXII Army Corps (motorized)
    16.11.1940-DD.12.1940 1st Tank Group
    DD.12.1940-DD.01.1941 IX Army Corps
    DD.01.1941-DD.06.1941 XXX Army Corps
    DD.06.1941-DD.09.1941 LIV Army Corps
    DD.09.1941-DD.10.1941 11th Army
    DD.10.1941-DD.05.1942 LIV Army Corps
    DD.05.1942-DD.06.1942 XXX Army Corps
    DD.06.1942-DD.09.1942 LIV Army Corps
    DD.09.1942-DD.11.1942 XXXXII Army Corps
    DD.11.1942-DD.12.1942 1st Tank Army
    DD.12.1942-DD.04.1943 LII Army Corps
    DD.04.1943-13.05.1944 XXXXIX Mountain Army Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    01.09.1939-25.10.1940 Sorsche, Konrad (Generalleutnant)
    25.10.1940-31.01.1942 Hollidt, Karl Adolf (Generaloberst)
    31.01.1942-01.03.1942 Schmidt, August (Generalleutnant)
    01.03.1942-26.06.1943 Schmidt, Friedrich (Generalleutnant)
    26.06.1943-30.04.1944 Sixt, Friedrich (Generalleutnant)
    30.04.1944-13.05.1944 Betz, Paul (Generalleutnant)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:

    26.08.1939-13.05.1944 Divizní jednotky 150

    26.08.1939-13.05.1944 Division Units 150
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.feldgrau.com/ ; http://www.diedeutschewehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/ ; http://www.wikipedia.org/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10879#471474Verze : 0
    MOD
    Avatar
    50. Infanterie-Division
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10879#33400Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 50. Infanterie Division:




    Erich Baerenfaenger 8/7/1942
    Paul Betz 6/16/1944
    Erich Borchardt 3/17/1944
    Wilhelm Borchert 3/11/1943
    Karl Brocks 9/30/1944
    Ernst Bunge 11/16/1943
    Gerhard Giesen 3/11/1945
    Heinz-Georg Haase 9/2/1943
    Walter Heiden 3/11/1945
    Karl Adolf Hollidt 9/8/1941
    Ernst-August Huebner 12/9/1943
    Josef Ippisch 5/10/1943
    Heinrich Kodre 5/14/1941
    Karl-Otto-Ernst Leukefeld 10/23/1941
    Bernhard Lorenzen 4/3/1943
    Willy Marienfeld 8/17/1942
    Wolfgang Meinhold 5/15/1943
    Werner Neumann 9/5/1944
    Erich Reuter 8/17/1942
    Hans Richter 1/29/1944
    Walter Rudolph 6/2/1943
    Walter Salzmann 6/27/1942
    Friedrich Sixt 12/17/1943
    Rudolf Suhr 2/18/1945
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10879#33404Verze : 0
    MOD
    Avatar
    DATUM
    SBOR
    ARMÁDA
    SKUPINA ARMÁD
    OBLAST NASAZENÍ


    9. 1939 - 4. 1940
    III
    4. Armee
    Nord
    Poľsko


    5. 1940
    záloha

    OKH
    Ludwigsburg (Nemecko)


    6. 1940
    XXXXII
    9. Armee
    B
    Francúzsko


    7.-8. 1940

    veliteľstvo záloh - BdE
    WK XXI
    Poľsko


    9.-11. 1940
    XII
    4. Armee
    B
    Poľsko


    12. 1940
    IX
    12. Armee
    B
    Poľsko


    1.-5. 1941
    XXX
    12. Armee

    Rumunsko, severné Grécko


    6.-8. 1941
    LIV
    11. Armee
    Süd
    Odesa, Mykolajiv (Ukrajina)


    9. 1941
    záloha
    11. Armee
    Süd
    Perekop (Krym, Ukrajina)


    10.-12. 1941
    LIV
    11. Armee
    Süd
    polostrov Krym


    1.-4. 1942
    LIV
    11. Armee
    Süd
    Sevastopoľ (Ukrajina)


    5. 1942
    XXX
    11. Armee
    Süd
    Kerč (Ukrajina)


    6.-7. 1942
    LIV
    11. Armee
    Süd
    Sevastopoľ


    8. 1942
    LIV
    11. Armee
    A
    Sevastopoľ


    9.-10. 1942
    XXXXII
    Krim
    A
    polostrov Krym


    11. 1942
    záloha
    1. Pz. Armee
    A
    Kaukaz


    12. 1942 - 1. 1943
    LII
    1. Pz. Armee
    A
    Kaukaz


    2.-3. 1943
    LII
    17. Armee
    A
    rieka Kubáň (Rusko)


    4.-9. 1943
    XXXXIX Geb.
    17. Armee
    A
    rieka Kubáň


    10. 1943 - 3. 1944
    XXXXIX Geb.
    17. Armee
    A
    polostrov Krym


    4. 1944
    XXXXIX Geb.
    17. Armee
    Südukraine
    Sevastopoľ


    5. 1944 (zvyšky divízie)
    záloha

    Südukraine
    Rumunsko


    6. 1944
    reformovanie
    veliteľstvo záloh - BdE
    WK III
    Perleberg (Brandenbursko, Nemecko)


    7.-12. 1944
    VI
    4. Armee
    Mitte
    Východné Prusko


    1. 1945
    XXXXI Pz.
    4. Armee
    Mitte
    Východné Prusko


    2. 1945
    XXXXI Pz.
    4. Armee
    Nord
    Východné Prusko


    3. 1945
    Hermann Göring
    4. Armee
    Nord
    Mamonovo (Kaliningradskaja oblasť, Rusko)


    4. 1945
    LV

    Ostpreußen
    Baltijsk (Kaliningradskaja oblasť, Rusko)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10879#327521Verze : 0
    MOD