57. pěší divize [1939-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 320 příspěvků vloženo, 1538 editováno a 234 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

57. pěší divize [1939-1944]

57th Infantry Division / 57. Infanterie-Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    57. pěší divize 57th Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    57. Infanterie-Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    26.08.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Infanterie-Kommandeur 7 Infanterie-Kommandeur 7
    Datum zániku:
    Disbanded:
    03.08.1944
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    26.08.1939-DD.09.1939 ?
    DD.09.1939-DD.11.1939 Skupina armád Jih
    DD.11.1939-DD.06.1940 Hlavní velitelství pozemního vojska
    DD.06.1940-DD.07.1940 II. armádní sbor
    DD.07.1940-DD.08.1940 X. armádní sbor
    DD.08.1940-DD.05.1941 XXXXIII. armádní sbor
    DD.05.1941-DD.06.1941 III. armádní sbor (motorizovaný)
    DD.06.1941-DD.07.1941 LV. armádní sbor
    DD.07.1941-DD.08.1941 XXXXIV. armádní sbor
    DD.08.1941-DD.09.1941 III. armádní sbor (motorizovaný)
    DD.09.1941-DD.10.1941 17. armáda
    DD.10.1941-DD.01.1942 LV. armádní sbor
    DD.01.1942-DD.08.1942 XXIX. armádní sbor
    DD.08.1942-DD.09.1942 Gruppe Blümme
    DD.09.1942-DD.03.1943 VII. armádní sbor
    DD.03.1943-DD.04.1943 2. armáda
    DD.04.1943-DD.10.1943 LII. armádní sbor
    DD.10.1943-DD.01.1944 III. tankový sbor
    DD.01.1944-DD.03.1944 XI. armádní sbor
    DD.03.1944-DD.05.1944 ?
    DD.05.1944-DD.06.1944 XXVII. armádní sbor
    DD.06.1944-DD.07.1944 XII. armádní sbor
    DD.07.1944-03.08.1944 -
    26.08.1939-DD.09.1939 ?
    DD.09.1939-DD.11.1939 Army Group South
    DD.11.1939-DD.06.1940 High Command of the Army
    DD.06.1940-DD.07.1940 II Army Corps
    DD.07.1940-DD.08.1940 X Army Corps
    DD.08.1940-DD.05.1941 XXXXIII Army Corps
    DD.05.1941-DD.06.1941 III Army Corps (motorized)
    DD.06.1941-DD.07.1941 LV Army Corps
    DD.07.1941-DD.08.1941 XXXXIV Army Corps
    DD.08.1941-DD.09.1941 III Army Corps (motorized)
    DD.09.1941-DD.10.1941 17th Army
    DD.10.1941-DD.01.1942 LV Army Corps
    DD.01.1942-DD.08.1942 XXIX Army Corps
    DD.08.1942-DD.09.1942 Gruppe Blümme
    DD.09.1942-DD.03.1943 VII Army Corps
    DD.03.1943-DD.04.1943 2nd Army
    DD.04.1943-DD.10.1943 LII Army Corps
    DD.10.1943-DD.01.1944 III Tank Corps
    DD.01.1944-DD.03.1944 XI Army Corps
    DD.03.1944-DD.05.1944 ?
    DD.05.1944-DD.06.1944 XXVII Army Corps
    DD.06.1944-DD.07.1944 XII Army Corps
    DD.07.1944-03.08.1944 -
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    26.08.1939-26.09.1941 Blümm, Oskar (Generalleutnant)
    26.09.1941-10.04.1942 Dostler, Anton (General der Infanterie)
    10.04.1942-10.10.1942 Blümm, Oskar (Generalleutnant)
    10.10.1942-20.02.1943 Siebert, Friedrich (General der Infanterie)
    20.02.1943-01.09.1943 Fretter-Pico, Otto (Generalleutnant)
    01.09.1943-19.09.1943 Müller, Vinzenz (Generalleutnant)
    19.09.1943-03.08.1944 Trowitz, Adolf (Generalmajor)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:

    26.08.1939-03.08.1944 Divizní jednotky 157

    26.08.1939-03.08.1944 Division Units 157
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.feldgrau.com/ ; http://www.diedeutschewehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/ ; http://www.wikipedia.org/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10882#486276Verze : 0
    MOD
    Avatar
    57. Infanterie-Division
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10882#33422Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 57. Infanterie Division:




    Josef Abel 11/23/1941
    Ludwig Bachmeier 12/26/1941
    Xaver Beilhack 11/5/1944
    Oskar Bluemm 11/23/1941
    Karl Britzelmayr 2/2/1942
    Rupert Forstner 11/3/1944
    Franz Goessmann 5/14/1944
    Wilhelm Haehnel 2/21/1944
    Josef Heindl 2/9/1943
    Alfons Koenig 12/21/1940
    Eugen Kugler 4/5/1945
    Paul Marbach 2/20/1943
    Hellmut Pommer 7/25/1943
    Max Reinwald 2/29/1944
    Josef Schmidt 1/31/1943
    Siegfried Schmoll 6/9/1944
    Hermann Tanczos 2/21/1944
    Adolf Trowitz 2/21/1944
    Heinrich Tummer 11/18/1944
    Karl Vogelsang 1/14/1945
    Manfred Zimmermann 5/14/1944
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10882#33426Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Obsada stanowisk dowódczych we wrześniu 1939 r.


    Dowódca Dywizji – gen. mjr Oskar Blümm
    179 Pułk Piechoty – płk Hans Bergen
    199 Pułk Piechoty – płk NN
    217 Pułk Piechoty – płk Franz Neumayr
    157 Pułk Artylerii – NN
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10882#226220Verze : 0
    Avatar
    DATUM
    SBOR
    ARMÁDA
    SKUPINA ARMÁD
    OBLAST NASAZENÍ


    9.-10. 1939
    presun

    Süd
    Poľsko


    11. 1939 - 5. 1940
    záloha

    OKH
    Hanau (Hesensko, Nemecko)


    6. 1940
    II
    4. Armee
    B
    pobrežie La Manche


    7. 1940
    X
    6. Armee
    A
    Normandia


    8. 1940 - 4. 1941
    XXXXIII
    9. Armee
    A
    Normandia


    5. 1941
    III
    6. Armee
    A
    Zamość (Poľsko)


    6. 1941
    LV
    6. Armee
    Süd
    Zamość


    7. 1941
    XXXXIV
    6. Armee
    Süd
    Brody (Ukrajina)


    8. 1941
    III
    1. Pz. Armee
    Süd
    Uman (Ukrajina)


    9. 1941
    záloha
    17. Armee
    Süd
    Kryvyj Rih (Ukrajina)


    10. 1941
    LV
    17. Armee
    Süd
    Charkov (Ukrajina)


    11.-12. 1941
    LV
    6. Armee
    Süd
    Charkov


    1.-7. 1942
    XXIX
    6. Armee
    Süd
    Charkov


    8. 1942
    Blümme
    2. Armee
    B
    Voronež (Rusko)


    9. 1942 - 2. 1943
    VII
    2. Armee
    B
    Voronež


    3. 1943

    2. Armee
    Mitte
    Sumy (Ukrajina)


    4. 1943
    LII
    Kempf
    Süd
    Charkov


    5.-6. 1943
    LII
    Charkow
    Süd
    Charkov


    7.-9. 1943
    LII
    4. Pz. Armee
    Süd
    Charkov


    10.-12. 1943
    III Pz.
    8. Armee
    Süd
    rieka Dneper


    1.-2. 1944
    XI
    8. Armee
    Süd
    Čerkasy (Ukrajina)


    3.-4. 1944
    reformovanie


    Dębica (Poľsko)


    5. 1944
    XXVII
    4. Armee
    Mitte
    Mahilëv (Bielorusko)


    6. 1944
    XII
    4. Armee
    Mitte
    Mahilëv


    7. 1944
    pridelenie neznáme



    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10882#326976Verze : 0
    MOD