Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 330 příspěvků vloženo, 1399 editováno a 316 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

68. pěší divize [1939-1945]

68th Infantry Division / 68. Infanterie-Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    68. pěší divize 68th Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    68. Infanterie-Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    26.08.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Infanterie-Kommandeur 3 Infanterie-Kommandeur 3
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    26.08.1939-DD.09.1939 ?
    DD.09.1939-DD.06.1940 VII. armádní sbor
    DD.06.1940-DD.07.1940 16. armáda
    DD.07.1940-DD.06.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIV
    DD.06.1941-27.06.1941 XXXIX. armádní sbor (motorizovaný)
    27.06.1941-04.07.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIV
    04.07.1941-06.07.1941 IV. armádní sbor
    06.07.1941-13.07.1941 XXXXIV. armádní sbor
    13.07.1941-19.07.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIV
    19.07.1941-25.07.1941 IV. armádní sbor
    25.07.1941-30.07.1941 XXXXIV. armádní sbor
    30.07.1941-05.08.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIV
    05.08.1941-13.08.1941 Schwedlerova skupina
    13.08.1941-27.08.1941 XXXXIV. armádní sbor
    27.08.1941-19.09.1941 17. armáda
    19.09.1941-26.09.1941 IV. armádní sbor
    26.09.1941-16.10.1941 LII. armádní sbor
    16.10.1941-31.10.1941 XI. armádní sbor
    31.10.1941-01.12.1941 LV. armádní sbor
    01.12.1941-26.12.1941 17. armáda
    26.12.1941-01.01.1942 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIV
    01.01.1942-31.05.1942 XXXXIV. armádní sbor
    31.05.1942-02.06.1942 XI. armádní sbor
    02.06.1942-10.07.1942 1. armáda
    10.07.1942-13.07.1942 1. tanková armáda
    13.07.1942-25.07.1942 Skupina armád A
    25.07.1942-19.02.1943 XIII. armádní sbor
    19.02.1943-DD.12.1943 VII. armádní sbor
    DD.12.1943-DD.02.1944 XIII. armádní sbor
    DD.02.1944-10.03.1944 Velitelství záložního vojska
    10.03.1944-24.03.1944 XXXXVIII. tankový sbor
    24.03.1944-15.04.1944 XXIV. tankový sbor
    15.04.1944-DD.05.1944 XXXXVI. tankový sbor
    DD.05.1944-DD.08.1944 VII. sbor (maďarský)
    DD.08.1944-DD.11.1944 XXIV. tankový sbor
    DD.11.1944-DD.12.1944 XI. armádní sbor
    DD.12.1944-DD.02.1945 XXXXVIII. tankový sbor
    DD.02.1945-DD.04.1945 LIX. armádní sbor
    DD.04.1945-DD.05.1945 XI. armádní sbor
    DD.05.1945-08.05.1945 XXX. armádní sbor ke zvláštnímu použití
    26.08.1939-DD.09.1939 ?
    DD.09.1939-DD.06.1940 VII Army Corps
    DD.06.1940-DD.07.1940 16th Army
    DD.07.1940-DD.06.1941 XXXIV Special Purpose Higher Command
    DD.06.1941-27.06.1941 XXXIX Army Corps (motorized)
    27.06.1941-04.07.1941 XXXIV Special Purpose Higher Command
    04.07.1941-06.07.1941 IV Army Corps
    06.07.1941-13.07.1941 XXXXIV Army Corps
    13.07.1941-19.07.1941 XXXIV Special Purpose Higher Command
    19.07.1941-25.07.1941 IV Army Corps
    25.07.1941-30.07.1941 XXXXIV Army Corps
    30.07.1941-05.08.1941 XXXIV Special Purpose Higher Command
    05.08.1941-13.08.1941 Group von Schwedler
    13.08.1941-27.08.1941 XXXXIV Army Corps
    27.08.1941-19.09.1941 17th Army
    19.09.1941-26.09.1941 IV Army Corps
    26.09.1941-16.10.1941 LII Army Corps
    16.10.1941-31.10.1941 XI Army Corps
    31.10.1941-01.12.1941 LV Army Corps
    01.12.1941-26.12.1941 17th Army
    26.12.1941-01.01.1942 XXXIV Special Purpose Higher Command
    01.01.1942-31.05.1942 XXXXIV Army Corps
    31.05.1942-02.06.1942 XI Army Corps
    02.06.1942-10.07.1942 1st Army
    10.07.1942-13.07.1942 1st Tank Army
    13.07.1942-25.07.1942 Army Group A
    25.07.1942-19.02.1943 XIII Army Corps
    19.02.1943-DD.12.1943 VII Army Corps
    DD.12.1943-DD.02.1944 XIII Army Corps
    DD.02.1944-10.03.1944 Replacement Army Command
    10.03.1944-24.03.1944 XXXXVIII Tank Corps
    24.03.1944-15.04.1944 XXIV Tank Corps
    15.04.1944-DD.05.1944 XXXXVI Tank Corps
    DD.05.1944-DD.08.1944 VII Corps (Hungarian)
    DD.08.1944-DD.11.1944 XXIV Tank Corps
    DD.11.1944-DD.12.1944 XI Army Corps
    DD.12.1944-DD.02.1945 XXXXVIII Tank Corps
    DD.02.1945-DD.04.1945 LIX Army Corps
    DD.04.1945-DD.05.1945 XI Army Corps
    DD.05.1945-08.05.1945 XXX Special Purpose Army Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    26.08.1939-14.11.1941 Braun, Georg (Generalleutnant)
    16.11.1941-26.01.1943 Meißner, Robert (Generalleutnant)
    27.01.1943-25.10.1943 Schmidt, Hans (Generalleutnant)
    25.10.1943-08.05.1945 Scheuerpflug, Paul (Generalleutnant)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:

    26.08.1939-08.05.1945 Divizní jednotky 168

    26.08.1939-08.05.1945 Division Units 168
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.feldgrau.com/ ; http://www.diedeutschewehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/ ; http://www.wikipedia.org/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10891#492652Verze : 0
    MOD
    Avatar
    68. Infanterie-Division
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10891#33489Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 68. Infanterie Division:




    Fritz Grassau 7/16/1941
    Otto Hielscher 8/23/1944
    Adolf Koerner 1/20/1945
    Günther Konopacki 12/19/1943
    Heino Kuensberg 9/16/1943
    Hermann Lang 9/30/1944
    Werner Lutze 7/24/1941
    Willi Mayer 11/18/1944
    Alfred Meinigke 3/31/1943
    Robert Meissner 5/24/1943
    Karl Noack 4/24/1943
    Harry Schlingmann 2/14/1944
    Carl Schlottmann 9/19/1943
    Hans Wienke 10/13/1943
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10891#33492Verze : 0
    MOD
    Avatar
    DATUM
    SBOR
    ARMÁDA
    SKUPINA ARMÁD
    OBLAST NASAZENÍ


    9.-11. 1939
    VII
    záloha
    Süd
    južné Poľsko


    12. 1939 - 5. 1940
    VII
    16. Armee
    A
    rieka Mosela


    6. 1940
    záloha
    16. Armee
    A
    Luxembursko


    7.-8. 1940
    H-K XXXIV
    18. Armee

    Poľsko


    9.-12. 1940
    H-K XXXIV
    12. Armee
    B
    Poľsko


    1.-4. 1941
    H-K XXXIV
    17. Armee
    B
    Poľsko


    5. 1941
    H-K XXXIV
    17. Armee
    A
    Poľsko


    6. 1941
    XXXXIX Geb.
    17. Armee
    Süd
    Poľsko


    7. 1941
    XXXXIV
    záloha
    OKH
    Čerkasy (Ukrajina)


    8. 1941
    IV
    6. Armee
    Süd
    Čerkasy


    9. 1941
    XXXXIV
    17. Armee
    Süd
    Čerkasy


    10. 1941
    LII
    17. Armee
    Süd
    Poltava (Ukrajina)


    11.-12. 1941
    LV
    6. Armee
    Süd
    Charkov (Ukrajina)


    1.-4. 1942
    XXXXIV
    17. Armee
    Süd
    Izjum (Ukrajina)


    5. 1942
    XI
    Kleist
    Süd
    Izjum


    6. 1942
    záloha
    1. Pz. Armee
    Süd
    Izjum


    7. 1942
    XXXXIV
    1. Pz. Armee
    Süd
    Izjum


    8. 1942 - 1. 1943
    XIII
    2. Armee
    B
    Voronež (Rusko)


    2. 1943
    VII
    2. Armee
    B
    Voronež


    3.-7. 1943
    VII
    2. Armee
    Mitte
    Kursk (Rusko),
    Sumy (Ukrajina)


    8.-11. 1943
    VII
    4. Pz. Armee
    Süd
    Kyjev (Ukrajina)


    12. 1943 (bojová skupina)
    XIII
    4. Pz. Armee
    Süd
    Žytomyr (Ukrajina)


    1. 1944
    XIII
    4. Pz. Armee
    Süd
    Žytomyr


    2.-3. 1944
    reformovanie





    4. 1944 (bojová skupina)
    XXXVI Pz.
    1. Pz. Armee

    Koveľ (Ukrajina)


    5.-7. 1944
    VII ung.
    1. ung. Armee
    Nordukraine
    Ľvov (Ukrajina)


    8.-9. 1944
    XXIV Pz.
    1. Pz. Armee
    Nordukraine
    pohorie Beskydy


    10. 1944
    XXIV Pz.
    1. Pz. Armee
    A
    pohorie Beskydy


    11. 1944
    XI
    1. Pz. Armee
    A
    pohorie Beskydy


    12. 1944 - 1. 1945
    XXXXVIII Pz.
    4. Pz. Armee
    A
    Poľsko


    2.-3. 1945
    LIX
    1. Pz. Armee
    Mitte
    Horné Sliezsko


    4. 1945
    XI
    1. Pz. Armee
    Mitte
    Morava


    5. 1945
    XXXX Pz.
    17. Armee
    Mitte
    Krnov (Česko)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10891#326474Verze : 0
    MOD