Růžička, Jan

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 348 příspěvků vloženo, 1869 editováno a 259 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Růžička, Jan

brigádní generál / Brigade General

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Růžička Růžička
    Jméno:
    Given Name:
    Jan Jan
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jan Růžička
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:

    Hodnost:
    Rank:
    brigádní generál Brigádní General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    16.02.1893 Kněžice / 16.02.1893 Knezice /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    15.03.1968 Praha / 15.03.1968 Prague /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    ? ?
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    ? ?
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz


    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    Pozůstalost
    Oddací list
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/109227#386625Verze : 2
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Růžička Růžička
    Jméno:
    Given Name:
    Jan Jan
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jan Růžička
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.09.1908-DD.06.1912 Zemská obchodní akademie, Prostějov
    DD.09.1908-DD.06.1912 ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.08.1914-DD.02.1915 Škola jednoročních dobrovolníků, Hradec Králové
    DD.05.1921-DD.08.1921 Střelecká škola dělostřelectva, Olomouc
    DD.11.1929-DD.09.1930 Kurs pro velitele vojskových těles, Praha
    DD.01.1934-DD.08.1934 Kurs pro vyšší velitele, Praha
    DD.08.1914-DD.02.1915 ?
    DD.05.1921-DD.08.1921 ?
    DD.11.1929-DD.09.1930 ?
    DD.01.1934-DD.08.1934 ?
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.02.1915 kadet rakousko-uherské branné moci
    01.08.1918 praporčík legií
    06.01.1919 podporučík legií
    01.10.1919 poručík legií
    01.06.1920 kapitán legií
    04.12.1920 kapitán dělostřelectva
    30.12.1922 štábní kapitán dělostřelectva
    10.01.1925 major dělostřelectva
    14.12.1927 podplukovník dělostřelectva
    23.01.1931 plukovník dělostřelectva
    22.12.1936 brigádní generál
    01.07.1939 výslužba
    01.02.1915 ?
    01.08.1918 ?
    06.01.1919 ?
    01.10.1919 ?
    01.06.1920 ?
    04.12.1920 ?
    30.12.1922 ?
    10.01.1925 ?
    14.12.1927 ?
    23.01.1931 ?
    22.12.1936 Brigade General
    01.07.1939 Retirement
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    DD.11.1926-14.12.1927 Velitel : Dělostřelecký pluk 54
    14.12.1927-DD.11.1929 Velitel : Dělostřelecký pluk 54
    DD.10.1935-22.12.1936 Velitel : Dělostřelecké učiliště
    22.12.1936-24.09.1938 Velitel : Dělostřelecké učiliště
    30.09.1938-21.11.1938 Velitel : Velitelství dělostřelectva VII. sboru


    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR vojenské studium
    DD.02.1915-DD.06.1915 velitel pěší čety náhradního praporu Pěšího pluku č. 36, Hradec Králové
    DD.06.1915-DD.08.1915 velitel pěší čety náhradního praporu Pěšího pluku č. 83, Debrecen
    DD.08.1915-DD.10.1915 velitel pěší čety Pěšího pluku č. 83, východoevropské válčiště
    08.10.1915-08.10.1915 zajetí na východoevropském válčišti
    DD.10.1915-DD.10.1917 ruské zajatecké tábory
    DD.10.1917-DD.08.1918 dobrovolník 2. československé dělostřelecké brigády, Borispol, přesun a sibiřské válčiště
    DD.08.1918-DD.01.1919 velitel dělostřelecké čety 2. československé dělostřelecké brigády, sibiřské válčiště
    DD.01.1919-DD.07.1919 velitel dělostřelecké čety 3. československého lehkého dělostřeleckého pluku, sibiřské válčiště
    DD.07.1919-DD.09.1919 velitel dělostřelecké baterie 3. československého lehkého dělostřeleckého pluku, sibiřské válčiště
    DD.09.1919-DD.06.1920 nemocniční ošetřování
    DD.06.1920-DD.08.1920 velitel dělostřelecké baterie 3. československého lehkého dělostřeleckého pluku, sibiřské válčiště a přesun
    DD.08.1920-DD.12.1920 repatriační dovolená
    DD.12.1920-DD.05.1921 velitel dělostřelecké baterie Lehkého dělostřeleckého pluku 9, Žilina
    DD.05.1921-DD.08.1921 vojenské studium, Olomouc
    DD.08.1921-DD.12.1921 velitel dělostřelecké baterie Lehkého dělostřeleckého pluku 9, Žilina
    DD.12.1921-DD.12.1922 instruktor Dělostřeleckého učiliště, Olomouc
    DD.12.1922-DD.12.1923 pobočník velitele Střelecké školy dělostřelectva, Olomouc
    DD.12.1923-DD.01.1924 velitel dělostřelecké baterie Dělostřeleckého pluku 9, Žilina
    DD.01.1924-DD.10.1924 velitel oddílu Dělostřeleckého pluku 9, Žilina
    DD.10.1924-DD.11.1926 velitel Dělostřeleckého oddílu 260, Banská Bystrica a Lučenec
    DD.11.1926-DD.11.1929 velitel Dělostřeleckého pluku 54, Bratislava
    DD.11.1929-DD.09.1930 vojenské studium, Praha
    DD.09.1930-DD.01.1934 profesor Velitelské školy, Praha
    DD.01.1934-DD.08.1934 vojenské studium, Praha
    DD.08.1934-DD.10.1935 zástupce velitele Dělostřeleckého učiliště, Olomouc
    DD.10.1935-DD.09.1938 velitel Dělostřeleckého učiliště, Olomouc
    DD.09.1938-DD.10.1938 velitel dělostřelectva Sboru VII, branná pohotovost státu
    DD.10.1938-DD.05.1938 přednosta II./1. oddělení /dělostřeleckého/ ministerstva, Praha
    DD.11.1926-14.12.1927 Commander : 54th Artillery Regiment
    14.12.1927-DD.11.1929 Commander : 54th Artillery Regiment
    DD.10.1935-22.12.1936 Commander : Infantry Troops School
    22.12.1936-24.09.1938 Commander : Infantry Troops School
    30.09.1938-21.11.1938 Commander : Artillery Headquarters of the 7th Corps


    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.02.1915-DD.06.1915 ?
    DD.06.1915-DD.08.1915 ?
    DD.08.1915-DD.10.1915 ?
    08.10.1915-08.10.1915 ?
    DD.10.1915-DD.10.1917 ?
    DD.10.1917-DD.08.1918 ?
    DD.08.1918-DD.01.1919 ?
    DD.01.1919-DD.07.1919 ?
    DD.07.1919-DD.09.1919 ?
    DD.09.1919-DD.06.1920 ?
    DD.06.1920-DD.08.1920 ?
    DD.08.1920-DD.12.1920 ?
    DD.12.1920-DD.05.1921 ?
    DD.05.1921-DD.08.1921 ?
    DD.08.1921-DD.12.1921 ?
    DD.12.1921-DD.12.1922 ?
    DD.12.1922-DD.12.1923 ?
    DD.12.1923-DD.01.1924 ?
    DD.01.1924-DD.10.1924 ?
    DD.10.1924-DD.11.1926 ?
    DD.11.1926-DD.11.1929 ?
    DD.11.1929-DD.09.1930 ?
    DD.09.1930-DD.01.1934 ?
    DD.01.1934-DD.08.1934 ?
    DD.08.1934-DD.10.1935 ?
    DD.10.1935-DD.09.1938 ?
    DD.09.1938-DD.10.1938 ?
    DD.10.1938-DD.05.1938 ?
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1919
    Řád Sokola - s meči
    Order of Falcon with Swords
    Řád Sokola - s meči
    -


    DD.MM.1920
    Československý válečný kříž 1914-1919
    Czechoslovak War Cross 1914-1919
    Československý válečný kříž 1914-1919
    -


    DD.MM.1920
    Československá revoluční medaile
    Czechoslovak Revolutionary Medal
    Československá revoluční medaile
    -


    DD.MM.1921
    Medaile vítězství
    Victory Medal
    Medaile vítězství
    -


    DD.MM.1934
    Řád Fénixe 4. třída
    Order of Phoenix 4th Class
    Τάγμα του Φοίνικος 'Χρυσούς Σταυρός'
    -

    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz

    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/109227#386626Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Zde jeste jedno foto z pozustalosti, dekujeme panu Stehlikovi za poskytnuti !


    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/109227#390185Verze : 0
    MOD