Čížek, Evžen

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 376 příspěvků vloženo, 1938 editováno a 275 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Čížek, Evžen

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Čížek Čížek
    Jméno:
    Given Name:
    Evžen Evžen
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Evžen Čížek
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    plukovník in memoriam Colonel in memoriam
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    10.12.1904 Ostrava /
    10.12.1904 Ostrava /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    26.11.1942 Cardiff
    26.11.1942 Cardiff
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel 312. československé perutě Commander of the No. 312 Squadron RAF
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:
    27.01.2004 - Evžen Čížek
    Zdroje:
    Sources:
    Láník, Jaroslav a kolektiv: Vojenské osobnosti československého odboje 1939-1945. Ministerstvo obrany ČR-AVIS, Praha 2005, ISBN 80-7278-233-9
    foto - http://cs-letci.com/ww2/raf/312.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10993#33912Verze : 0
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Čížek Čížek
    Jméno:
    Given Name:
    Evžen Evžen
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Evžen Čížek
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR maturita na reálce, Ostrava
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1922-DD.MM.1924 Vojenská akademie
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR výcvik na pozorovatele
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1932 pilotní výcvik
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR stíhací výcvik
    DD.MM.1922-DD.MM.1924 Military Academy
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1932
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.1924 poručík
    DD.MM.RRRR nadporučík
    DD.MM.RRRR kapitán
    DD.MM.RRRR štábní kapitán
    DD.MM.RRRR major
    01.02.1947 podplukovník in memoriam
    01.06.1991 plukovník in memorian
    DD.MM.1924 Lieutenant
    DD.MM.RRRR 1st Lieutenant
    DD.MM.RRRR Captain
    DD.MM.RRRR Staff Captain
    DD.MM.RRRR Major
    01.02.1947 Lieutenant Colonel in Memoriam
    01.06.1991 Colonel in Memoriam
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    30.09.1934-30.03.1937 Velitel : Letka 43
    31.03.1937-01.09.1937 Velitel : Letka 44
    01.09.1937-25.09.1938 Velitel : Letka 32
    24.09.1938-23.11.1938 Velitel : Letka 32
    12.12.1940-27.05.1941 Velitel : 312. (československá) peruť RAF


    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letecký pluk 1
    DD.MM.1934-DD.MM.RRRR Letka 43 - velitel
    31.03.1937-01.09.1937 Letka 44 - velitel
    01.09.1937-DD.MM.1939 Letka 32 - velitel
    DD.MM.1939-DD.MM.1939 Stíhací výcvikové středisko Chartres
    01.12.1939-01.07.1940 Stíhací skupina III/3
    DD.MM.1940-DD.MM.1940 6. operačně výcviková jednotka - přeškolení
    14.10.1940-12.12.1940 1. peruť RAF
    12.12.1940-27.05.1941 312. peruť RAF - velitel
    27.05.1941-30.09.1941 Vojenská kancelář presidenta republiky
    30.09.1941-26.11.1942 Velitelství stíhacího letectva - styčný důstojník
    30.09.1934-30.03.1937 Commander : 43rd Flight
    31.03.1937-01.09.1937 Commander : 44th Flight
    01.09.1937-25.09.1938 Commander : 32nd Flight
    24.09.1938-23.11.1938 Commander : 32nd Flight
    12.12.1940-27.05.1941 Commander : No. 312 (Czechoslovak) Squadron RAF


    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1st Air Regiment
    DD.MM.1934-DD.MM.RRRR 43rd Flight - Commander
    31.03.1937-01.09.1937 44th Flight - Commander
    01.09.1937-DD.MM.1939 32nd Flight - Commander
    DD.MM.1939-DD.MM.1939 CIC Chartres
    01.12.1939-01.07.1940 Groupe de Chasse III/3
    DD.MM.1940-DD.MM.1940 No. 6 OTU
    14.10.1940-12.12.1940 No. 1 Squadron RAF
    12.12.1940-27.05.1941 No. 312 Squadron RAF - Commander
    27.05.1941-30.09.1941
    30.09.1941-26.11.1942 Fighter Command - Liaison Officer
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    28.10.1940
    Československý válečný kříž 1939
    Czechoslovak War Cross 1939
    Československý válečný kříž 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Čestné legie 5. třída
    Order of Legion of Honour 5th Class
    Ordre de la Légion d'Honneur Chevalier
    -


    DD.MM.RRRR
    Válečný kříž 1939-1945
    Cross of War
    Croix de Guerre
    s 2 palmami a a 2 stříbrnými hvězdami / avec 2 palmes et 5 etoiles de vermeil


    DD.MM.RRRR
    Československá vojenská pamětní medaile za službu v československé armádě v zahraničí
    The Commemorative Medal of the Czechoslovak Army
    Československá vojenská pamětní medaile za službu v československé armádě v zahraničí
    se sponou Francie a Velká Británie / with France and Great Britain clasps


    DD.MM.RRRR
    Medaile Za obranu
    Defence Medal
    Defence Medal
    -


    DD.MM.RRRR
    Hvězda 1939-1945
    1939–45 Star
    1939–45 Star
    se sponou Bitva o Británii / with Battle of Britain Clasp
    Poznámka:
    Note:
    DD.06.1939 - odchod do exilu


    Ev. číslo RAF - 85921
    hodnost v RAF - Group Captain
    RAF No. - 85921
    RAF Rank - Group Captain
    Zdroje:
    Sources:
    Láník, Jaroslav a kolektiv: Vojenské osobnosti československého odboje 1939-1945. Ministerstvo obrany ČR-AVIS, Praha 2005, ISBN 80-7278-233-9
    http://www.army.cz/acr/raf/seznam/c.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10993#311855Verze : 0