Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 304 příspěvků vloženo, 1399 editováno a 292 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

71. pěší divize [1939-1943]

71. Infantry Division / 71. Infanterie-Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    71. pěší divize 71st Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    71. Infanterie-Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    26.08.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Infanterie-Kommandeur 19 Infanterie-Kommandeur 19
    Datum zániku:
    Disbanded:
    DD.02.1943
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    26.08.1939-02.09.1939 IX. armádní sbor
    02.09.1939-08.11.1939 XXIV. armádní sbor
    08.11.1939-10.05.1940 Hlavní velitelství pozemního vojska
    10.05.1940-13.05.1940 16. armáda
    13.05.1940-01.06.1940 VII. armádní sbor
    01.06.1940-DD.07.1940 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXVI
    DD.07.1940-DD.08.1940 XIII. armádní sbor
    DD.08.1940-DD.09.1940 XXXXII. armádní sbor
    DD.09.1940-12.10.1940 16. armáda
    12.10.1940-01.04.1941 Velitelství záložního vojska
    01.04.1941-13.04.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIV
    13.04.1941-15.04.1941 XVII. armádní sbor
    15.04.1941-22.04.1941 III. armádní sbor (motorizovaný)
    22.04.1941-29.06.1941 IV. armádní sbor
    29.06.1941-02.07.1941 XXXXIV. armádní sbor
    02.07.1941-05.07.1941 IV. armádní sbor
    05.07.1941-12.07.1941 XXXXIV. armádní sbor
    12.07.1941-19.07.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIV
    19.07.1941-27.07.1941 LI. armádní sbor
    27.07.1941-01.10.1941 XXIX. armádní sbor
    01.10.1941-15.10.1941 Befehlshaber der rückwärtiges Heeresgruppe Süd
    15.10.1941-DD.02.1942 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXVII
    DD.02.1942-06.05.1942 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXXV
    06.05.1942-16.08.1942 LI. armádní sbor
    16.08.1942-DD.09.1942 XXIV. tankový sbor
    DD.09.1942-DD.02.1943 LI. armádní sbor
    DD.02.1943-DD.02.1943 IV. armádní sbor
    26.08.1939-02.09.1939 IX Army Corps
    02.09.1939-08.11.1939 XXIV Army Corps
    08.11.1939-10.05.1940 High Command of the Army
    10.05.1940-13.05.1940 16th Army
    13.05.1940-01.06.1940 VII Army Corps
    01.06.1940-DD.07.1940 XXXVI Special Purpose Higher Command
    DD.07.1940-DD.08.1940 XIII Army Corps
    DD.08.1940-DD.09.1940 XXXXII Army Corps
    DD.09.1940-12.10.1940 16th Army
    12.10.1940-01.04.1941 Replacement Army Command
    01.04.1941-13.04.1941 XXXIV Special Purpose Higher Command
    13.04.1941-15.04.1941 XVII Army Corps
    15.04.1941-22.04.1941 III Army Corps (motorized)
    22.04.1941-29.06.1941 IV Army Corps
    29.06.1941-02.07.1941 XXXXIV Army Corps
    02.07.1941-05.07.1941 IV Army Corps
    05.07.1941-12.07.1941 XXXXIV Army Corps
    12.07.1941-19.07.1941 XXXIV Special Purpose Higher Command
    19.07.1941-27.07.1941 LI Army Corps
    27.07.1941-01.10.1941 XXIX Army Corps
    01.10.1941-15.10.1941 Befehlshaber der rückwärtiges Heeresgruppe Süd
    15.10.1941-DD.02.1942 XXXVII Special Purpose Higher Command
    DD.02.1942-06.05.1942 XXXXV Special Purpose Higher Command
    06.05.1942-16.08.1942 LI Army Corps
    16.08.1942-DD.09.1942 XXIV Tank Corps
    DD.09.1942-DD.02.1943 LI Army Corps
    DD.02.1943-DD.02.1943 IV Army Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    26.08.1939-15.10.1939 Ziegler, Wolfgang (Generalmajor)
    15.10.1939-15.02.1941 Weisenberger, Karl (General der Infanterie)
    15.02.1941-28.03.1941 Herrlein, Friedrich (General der Infanterie)
    28.03.1941-25.01.1943 Hartmann, Alexander von (General der Infanterie)
    25.01.1943-DD.02.1943 Roske, Fritz (Generalmajor)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:

    26.08.1939-DD.02.1943 Divizní jednotky 171

    26.08.1939-DD.02.1943 Division Units 171
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.feldgrau.com/ ; http://www.diedeutschewehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/ ; http://www.wikipedia.org/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11051#492681Verze : 0
    MOD
    Avatar
    71. Infanterie-Division
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11051#34384Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 71. Infanterie Division:



    Hermann Barnbeck 10/29/1942
    Reinhard Fredebold 8/30/1942
    Alfred Germer 5/26/1940
    Rudolf Grasser 11/29/1944
    Franz Haecker 3/16/1944
    Alexander Hartmann 10/8/1942
    Paul Hoffmann 3/2/1944
    Herbert Huebner 10/28/1944
    Friedrich-Wilhelm Knuth 3/6/1944
    Gottfried Kunze 4/20/1945
    Karl Mally 3/12/1944
    Waldemar Müller 3/6/1944
    Karl Offschany 3/7/1941
    Walter Pape 3/7/1941
    Fritz Roske 1/20/1943
    Detlev Rumohr 7/4/1944
    Karl Scheele 7/4/1940
    Johannes Schulze 1/14/1945
    August Soehlke 4/14/1945
    Walter Steinbrenner 7/9/1944
    Otto Stoy 11/5/1944
    Walter Weber 10/13/1941
    Carl Weisenberger 6/29/1940
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11051#34387Verze : 0
    MOD
    Avatar
    DATUM
    SBOR
    ARMÁDA
    SKUPINA ARMÁD
    OBLAST NASAZENÍ


    9. 1939
    IX
    1. Armee
    C
    Sársko


    10.-11. 1939
    XXIV
    1. Armee
    C
    Sársko


    12. 1939 - 4. 1940
    záloha

    OKH
    Lauterecken (Nemecko)


    5. 1940
    záloha
    16. Armee
    A
    Arlon (Belgicko)


    6. 1940
    XXXVI
    16. Armee
    A
    Maginotova línia, Verdun (Francúzsko)


    7. 1940
    XIII
    9. Armee
    A
    Nancy (Francúzsko)


    8. 1940
    XXXXII
    16. Armee
    A
    Luxembursko


    9. 1940
    záloha
    16. Armee
    A
    Luxembursko


    10. 1940 - 3. 1941
    výcviková divízia
    Veliteľstvo záloh - BdE

    Königsbrück (Nemecko)


    4. 1941
    H-K XXXIV
    17. Armee
    B
    Przemyśl (Poľsko)


    5. 1941
    IV
    17. Armee
    A
    Przemyśl


    6. 1941
    IV
    17. Armee
    Süd
    Przemyśl


    7. 1941
    záloha

    Süd
    Kyjev (Ukrajina)


    8.-10. 1941
    XXIX
    6. Armee
    Süd
    Kyjev


    11. 1941 - 1. 1942
    XXXVII
    15. Armee
    D
    Belgicko


    2.-4. 1942
    XXXXV
    1. Armee
    D
    Francúzsko


    5.-7. 1942
    LI
    6. Armee
    Süd
    Charkov (Ukrajina)


    8. 1942
    XXIV Pz.
    6. Armee
    B
    rieka Don


    9. 1942
    LI
    6. Armee
    B
    Stalingrad
    (teraz Volgograd, Rusko)


    10. 1942
    LI
    4. Pz. Armee
    B
    Stalingrad (teraz Volgograd)


    11. 1942
    LI
    6. Armee
    B
    Stalingrad (teraz Volgograd)


    12. 1942 - 1. 1943
    LI
    6. Armee
    Don
    Stalingrad (teraz Volgograd)


    2. 1943
    IV
    6. Armee
    Don
    Stalingrad (teraz Volgograd)


    3. 1943
    nebojaschopná





    4.-7. 1943
    reformovanie
    Bef. d. Dt. Truppen

    Dánsko


    8. 1943

    Ob. Süd

    Korutánsko (oblasť Rakúska)


    9. 1943
    záloha

    B
    Terst (Taliansko)


    10.-11. 1943
    II SS.

    B
    Rijeka (Chorvátsko)


    12. 1943
    II SS.
    14. Armee
    C
    Rijeka


    1.-2. 1944
    LXXVI Pz.
    14. Armee
    C
    Nettuno (Taliansko)


    3.-5. 1944
    XIV Pz.
    10. Armee
    C
    Cassino (Taliansko)


    6.-7. 1944 (bojová skupina)
    LI Geb.
    10. Armee
    C
    Adria, Chieti (Taliansko)


    8.-9. 1944
    LXXVI Pz.
    10. Armee
    C
    Adria, Rimini (Taliansko)


    10.-12. 1944
    LXXXXVII

    C
    Terst


    1.-4. 1945
    LXVIII
    2. Pz. Armee
    Süd
    Maďarsko


    5. 1945
    LXVIII
    2. Pz. Armee
    Ostmark
    Korutánsko
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11051#326503Verze : 0
    MOD