93. pěší divize [1939-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 356 příspěvků vloženo, 1993 editováno a 270 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

93. pěší divize [1939-1945]

93rd Infantry Division / 93. Infanterie-Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    93. pěší divize 93rd Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    93. Infanterie-Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    17.09.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    DD.04.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    17.09.1939-04.11.1939 stellv. III. Armeekorps
    04.11.1939-14.11.1939 Skupina armád C
    14.11.1939-17.11.1939 1. armáda
    17.11.1939-20.05.1940 XXX. armádní sbor
    20.05.1940-DD.06.1940 XII. armádní sbor
    DD.06.1940-DD.07.1940 XXX. armádní sbor
    DD.07.1940-DD.08.1940 Velitelství záložního vojska
    DD.08.1940-14.02.1941 -
    14.02.1941-02.07.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXII
    02.07.1941-04.08.1941 Befehlshaber rückwärtiges Heeresgebiet Nord
    04.08.1941-30.04.1942 XXVI. armádní sbor
    30.04.1942-10.05.1942 I. armádní sbor
    10.05.1942-03.11.1942 XXVII. armádní sbor
    03.11.1942-27.11.1942 Gruppe Brandenberger
    27.11.1942-27.02.1943 Gruppe Tiemann
    27.02.1943-DD.05.1944 II. armádní sbor
    DD.05.1944-DD.07.1944 VI. dobrovolnický armádní sbor SS (lotyšský)
    DD.07.1944-DD.08.1944 L. armádní sbor
    DD.08.1944-20.10.1944 Kleffelův sbor ke zvláštnímu použití
    20.10.1944-DD.11.1944 XVI. armádní sbor
    DD.11.1944-DD.02.1945 VI. dobrovolnický armádní sbor SS (lotyšský)
    DD.02.1945-DD.04.1945 IX. armádní sbor
    17.09.1939-04.11.1939 stellv. III. Armeekorps
    04.11.1939-14.11.1939 Army Group C
    14.11.1939-17.11.1939 1st Army
    17.11.1939-20.05.1940 XXX Army Corps
    20.05.1940-DD.06.1940 XII Army Corps
    DD.06.1940-DD.07.1940 XXX Army Corps
    DD.07.1940-DD.08.1940 Replacement Army Command
    DD.08.1940-14.02.1941 -
    14.02.1941-02.07.1941 XXXII Special Purpose Higher Command
    02.07.1941-04.08.1941 Befehlshaber rückwärtiges Heeresgebiet Nord
    04.08.1941-30.04.1942 XXVI Army Corps
    30.04.1942-10.05.1942 I Army Corps
    10.05.1942-03.11.1942 XXVII Army Corps
    03.11.1942-27.11.1942 Gruppe Brandenberger
    27.11.1942-27.02.1943 Gruppe Tiemann
    27.02.1943-DD.05.1944 II Army Corps
    DD.05.1944-DD.07.1944 VI SS Volunteers Army Corps (Latvian)
    DD.07.1944-DD.08.1944 L Army Corps
    DD.08.1944-20.10.1944 Special Purpose Corps Kleffel
    20.10.1944-DD.11.1944 XVI Army Corps
    DD.11.1944-DD.02.1945 VI SS Volunteers Army Corps (Latvian)
    DD.02.1945-DD.04.1945 IX Army Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    17.09.1939-01.05.1943 Tiemann, Otto (General der Pioniere)
    01.05.1943-31.05.1943 Weber, Gottfried (Generalleutnant)
    31.05.1943-DD.09.1943 Tiemann, Otto (General der Pioniere)
    DD.09.1943-01.10.1943 Mellenthin, Horst von (General der Artilerie)
    01.10.1943-20.06.1944 Löwrick, Karl (Generalleutnant)
    20.06.1944-27.07.1944 Hofmann, Erich (Generalleutnant)
    27.07.1944-01.09.1944 Hermann, ? (Oberst)
    01.09.1944-DD.04.1945 Domansky, Kurt (Generalmajor)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    17.09.1939-DD.04.1945 Divizní jednotky 193


    17.09.1939-DD.04.1945 Division Units 193
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.feldgrau.com/ ; http://www.diedeutschewehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/ ; http://www.wikipedia.org/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11075#466680Verze : 0
    MOD
    Avatar
    93. Infanterie-Division
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11075#34535Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 93. Infanterie Division:




    Alfred Badzong 2/5/1945
    Leopold Boehmer 7/13/1940
    Dieter Damerius 2/24/1945
    Richard Essig 9/2/1944
    Walter Evers 12/4/1941
    Hermann Fleck 1/9/1945
    Wilhelm-Karl Herrmann 6/9/1944
    Karl Huebbe 3/31/1943
    Ernst-Georg Kedzia 11/26/1944
    Christian Koser 9/2/1944
    Karl Lowerick 8/5/1940
    Walter Müller 10/21/1942
    Paul Nowak 9/10/1944
    Horst-Egon Peterhaensel 4/6/1944
    Carl Preuss 2/14/1945
    Benno Salwey 10/2/1941
    Walter Scheunemann 8/5/1940
    Hermann Schuetz 4/21/1944
    Walter Suess 6/9/1944
    Otto Tiemann 4/28/1943
    Hermann-Eberhard Wildermuth 8/15/1940
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11075#34538Verze : 0
    MOD
    Avatar
    DATUM
    SBOR
    ARMÁDA
    SKUPINA ARMÁD
    OBLAST NASAZENÍ
    12. 1939
    záloha
    1. Armee
    C
    Sársko (Nemecko)
    1.-4. 1940
    XXX
    1. Armee
    C
    Sársko
    5. 1940
    XII
    1. Armee
    C
    Sársko
    6. 1940
    XXX
    1. Armee
    C
    Maginotova línia, Épinal
    (Francúzsko)
    7. 1940
    záloha
    veliteľstvo záloh - OKH

    Nemecko
    8. 1940 - 2. 1941
    záloha

    WK III

    3. 1941
    záloha
    9. Armee
    A
    Francúzsko
    4. 1941
    XXXII
    9. Armee
    A
    Francúzsko
    5.-6. 1941
    XXXII
    15. Armee
    D
    Francúzsko
    7. 1941
    záloha
    OKH
    Nord
    severné Rusko
    8. 1941 - 4. 1942
    XXVI
    18. Armee
    Nord
    Petrohrad (Rusko)
    5.-10. 1942
    XXVIII
    18. Armee
    Nord
    Volhov, Holm (Rusko)
    11. 1942 - 2. 1943
    Tiemann
    16. Armee
    Nord
    Velikie Luki (Rusko)
    3.-12. 1943
    II
    16. Armee
    Nord
    Holm, rieka Lovať
    1.-4. 1944
    II
    16. Armee
    Nord
    Pskov, Holm (Rusko)
    5.-6. 1944
    VI SS.
    16. Armee
    Nord
    Opočka (Rusko)
    7. 1944
    L
    18. Armee
    Nord
    Lotyšsko
    8.-10. 1944
    Kleffel
    16. Armee
    Nord
    Jelgava (Lotyšsko)
    11.-12. 1944
    VI SS.
    16. Armee
    Nord
    Jelgava
    1. 1945
    VI SS.
    16. Armee
    Nord
    polostrov Kurland
    2.-3. 1945
    IX
    Samland
    Nord
    polostrov Sambia
    4. 1945
    IX

    Ostpreußen
    polostrov Hel
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11075#297491Verze : 0
    MOD