98. pěší divize [1939-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 397 příspěvků vloženo, 1567 editováno a 273 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

98. pěší divize [1939-1944]

98th Infantry Division

98. Infanterie-Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    98. pěší divize 98th Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    98. Infanterie-Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    18.09.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    10.05.1944
    Nástupce:
    Successor:
    98. pěší divize 98th Infantry Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    18.09.1939-DD.12.1939 ?
    DD.12.1939-DD.06.1940 IX. armádní sbor
    DD.06.1940-DD.07.1940 V. armádní sbor
    DD.07.1940-DD.08.1940 9. armáda
    DD.08.1940-DD.03.1941 ?
    DD.03.1941-DD.04.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití LX
    DD.04.1941-DD.07.1941 XXVII. armádní sbor
    DD.07.1941-DD.08.1941 Hlavní velitelství pozemního vojska
    DD.08.1941-DD.10.1941 LI. armádní sbor
    DD.10.1941-24.12.1941 XII. armádní sbor
    24.12.1941-DD.02.1942 LVII. armádní sbor
    DD.02.1942-DD.09.1942 XII. armádní sbor
    DD.09.1942-DD.10.1942 3. tanková armáda
    DD.10.1942-DD.02.1943 IX. armádní sbor
    DD.02.1943-DD.04.1943 XX. armádní sbor
    DD.04.1943-DD.05.1943 XII. armádní sbor
    DD.05.1943-DD.07.1943 4. armáda
    DD.07.1943-DD.10.1943 XXXXIV. armádní sbor
    DD.10.1943-DD.11.1943 XXXXIX. horský armádní sbor
    DD.11.1943-10.05.1944 V. armádní sbor
    18.09.1939-DD.12.1939 ?
    DD.12.1939-DD.06.1940 IX Army Corps
    DD.06.1940-DD.07.1940 V Army Corps
    DD.07.1940-DD.08.1940 9th Army
    DD.08.1940-DD.03.1941 ?
    DD.03.1941-DD.04.1941 LX Special Purpose Higher Command
    DD.04.1941-DD.07.1941 XXVII Army Corps
    DD.07.1941-DD.08.1941 High Command of the Army
    DD.08.1941-DD.10.1941 LI Army Corps
    DD.10.1941-24.12.1941 XII Army Corps
    24.12.1941-DD.02.1942 LVII Army Corps
    DD.02.1942-DD.09.1942 XII Army Corps
    DD.09.1942-DD.10.1942 3rd Tank Army
    DD.10.1942-DD.02.1943 IX Army Corps
    DD.02.1943-DD.04.1943 XX Army Corps
    DD.04.1943-DD.05.1943 XII Army Corps
    DD.05.1943-DD.07.1943 4th Army
    DD.07.1943-DD.10.1943 XXXXIV Army Corps
    DD.10.1943-DD.11.1943 XXXXIX Mountain Army Corps
    DD.11.1943-10.05.1944 V Army Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    18.09.1939-11.04.1940 Schröck, Erich (Generalleutnant)
    11.04.1940-10.06.1940 Stimmel, Herbert (Generalleutnant)
    10.06.1940-31.12.1941 Schröck, Erich (Generalleutnant)
    31.12.1941-01.02.1944 Gareis, Martin (General der Infanterie)
    01.02.1944-10.05.1944 Reinhardt, Alfred Hermann (Generalleutnant)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.02.1941-DD.MM.1943 Sommer, Peter (Oberstleutnant)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:

    18.09.1939-10.05.1944 Divizní jednotky 198

    18.09.1939-10.05.1944 Division Units 198
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.feldgrau.com/ ; http://www.diedeutschewehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/ ; http://www.wikipedia.org/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11082#466025Verze : 1
    MOD
    Avatar
    98. Infanterie-Division
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11082#34637Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Operace:
    Německo (09/1939 - 05/1940)
    Francie (05/1940 - 06/1941)
    Východní fronta - jižní sektor (06/1941 - 11/1941)
    Východní fronta - střední sektor (11/1941 - 03/1943)
    Východní fronta - jižní sektor (03/1943 - 08/1943)
    Jugoslávie (08/1943 - 05/1944)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11082#34639Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 98. Infanterie Division:


    Karl Beck 4/2/1943
    Hilmar-Jobst Bose 12/4/1941
    Karl Eich 1/20/1944
    Ernst Emmert 12/31/1941
    Karl Engelbrecht 1/20/1944
    Karl Faulhaber 12/19/1943
    Martin Gareis 11/29/1943
    Josef Herbert 12/24/1944
    Friedrich Kern 12/30/1943
    Rudolf Kreitmair 3/31/1943
    Hermann Ludin 10/23/1944
    Emil Mez 3/6/1944
    Hans Neumayer 1/20/1944
    Karl Riess 8/27/1943
    Rudolf Schallenberg 9/10/1944
    Josef Schmied 1/26/1944
    Fritz Spengler 5/6/1945
    Karl Stegmann 1/20/1944
    Karl Stubenrauch 4/22/1943
    Dietmar Wahl 8/29/1943
    Karl Winzen 10/20/1944
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11082#34642Verze : 0
    MOD
    Avatar
    DATUM
    SBOR
    ARMÁDA
    SKUPINA ARMÁD
    OBLAST NASAZENÍ


    12. 1939 - 5. 1940
    IX
    1. Armee
    C
    oblasť Saarpfalz (Nemecko)


    6. 1940
    V
    6. Armee
    B
    Francúzsko


    7. 1940

    9. Armee
    A
    Francúzsko


    8. 1940 - 2. 1941
    záloha

    WK XIII



    3. 1941
    LX
    1. Armee
    D
    Francúzsko


    4.-6. 1941
    XXVII
    1. Armee
    D
    Francúzsko


    7. 1941
    záloha
    OKH
    Süd
    Rusko - južný sektor


    8.-9. 1941
    LI
    6. Armee
    Süd
    Kyjev (Ukrajina)


    10.-12. 1941
    XII
    4. Armee
    Mitte
    Vjaz'ma (Smolenskaja oblasť), Moskva
    (Rusko)


    1. 1942
    LVII
    4. Armee
    Mitte
    Juhnov (Rusko) (Rusko)


    2.-8. 1942
    XII
    4. Armee
    Mitte
    Juhnov (Rusko)


    9. 1942
    záloha
    3. Pz. Armee
    Mitte
    Gagarin (Rusko)


    10. 1942 - 1. 1943
    IX
    3. Pz. Armee
    Mitte
    Gagarin


    2.-3. 1943
    XX
    4. Armee
    Mitte
    Spas-Demensk (Kalužskaja oblasť, Rusko)


    4. 1943
    XII
    4. Armee
    Mitte
    Spas-Demensk


    5.-6. 1943
    záloha
    4. Armee
    Mitte
    Briansk (Rusko)


    7.-9. 1943
    XXXXIV
    17. Armee
    A
    rieka Kubáň


    10. 1943
    XXXXIX Geb.
    17. Armee
    A
    rieka Kubáň


    11. 1943 - 3. 1944
    V
    17. Armee
    A
    polostrov Krym


    4. 1944
    V
    17. Armee
    Südukraine
    Sevastopoľ (Ukrajina)


    5. 1944 (zvyšky divízie)
    záloha

    Südukraine
    Rumunsko


    6. 1944
    presun

    F
    Záhreb (Chorvátsko)


    7. 1944
    LXIX
    2. Pz. Armee
    F
    Chorvátsko


    8.-9. 1944
    LXXVI Pz.
    10. Armee
    C
    Rimini (Taliansko)


    10. 1944
    LI Geb.
    10. Armee
    C
    pohorie Apeniny


    11.-12. 1944
    XIV Pz.
    10. Armee
    C
    pohorie Apeniny


    1. 1945
    záloha
    10. Armee
    C
    rieka Senio


    2.-4. 1945
    LXXVI Pz.
    10. Armee
    C
    rieka Senio, Pád; Alpy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11082#292846Verze : 0
    MOD