131. pěší divize [1940-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 397 příspěvků vloženo, 1567 editováno a 273 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

131. pěší divize [1940-1945]

131st Infantry Division / 131. Infanterie-Division

    Avatar
    131. Infanterie-Division
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11099#34749Verze : 0
    MOD
    Avatar
    131. Infanterie-Division byla zničena na východní frontě v 02/ 1945.



    Velitel:
    General der Artillerie Heinrich Meyer-Bürdorf (1.10. 1940 - 10.1. 1944)
    Generalleutnant Friedrich Weber (10.1. 1944 - 28.10. 1944)
    Generalmajor der Reserve Werner Schulze (28.10. 1944 - ?.02/ 1944)


    Operace:
    Německo (10/ 1940 - 06/ 1941)
    Východní fronta, střední sektor (06/ 1941 - 07/ 1943)
    Východní fronta, jižní sektor (07/ 1943 - 09/ 1943)
    Východní fronta, střední sektor (09/ 1943 - 01/ 1945)
    Východní Prusko (01/ 1945 - 02/ 1945)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11099#34750Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 131. Infanterie Division:




    Hermann-Ernst Bolm 4/20/1944
    Eugen Brecht 10/3/1943
    Klaus Coracino 9/2/1944
    Horst Dieling 1/18/1944
    Karl Dubigk 11/18/1944
    Hans-Ulrich Fischer 10/23/1941
    Walter Hartz 2/6/1944
    Hans-Joachim Heinrici 2/14/1945
    Martin Jacobs 12/26/1943
    Hermann Jobelius 2/28/1945
    Walter Lichel 9/18/1941
    Heinrich Meyer-Buerdorf 11/15/1941
    Ernst Niemeier 2/18/1945
    Johann Pollak 5/4/1944
    Werner Reiche 1/14/1945
    Ludwig Schuette 2/23/1944
    Georg Steinhoff 11/29/1944
    Walter Steinwachs 4/30/1945
    Heinz Sundmacher 2/28/1945
    Helmut Wagner 12/9/1944
    Adolf Wolf 10/11/1941
    Karl Wolff 2/28/1945
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11099#34752Verze : 0
    MOD
    Avatar
    DATUM
    SBOR
    ARMÁDA
    SKUPINA ARMÁD
    OBLAST NASAZENÍ


    11. 1940
    - 3. 1941
    LII
    11. Armee
    C
    Celle
    (Dolné Sasko, Nemecko)


    4.-5. 1941
    XXXV
    4. Armee
    B
    Varšava (Poľsko)


    6.-7. 1941
    XXXXIII
    4. Armee
    Mitte
    Brėst (Bielorusko),
    Białystok (Poľsko)


    8. 1941
    XIII
    2. Armee
    Mitte
    Homeľ (Bielorusko)


    9.-10. 1941
    XXXXIII
    2. Armee
    Mitte
    Kyjev (Ukrajina),
    Briansk (Rusko)


    11.-12. 1941
    XXXXIII
    2. Pz. Armee
    Mitte
    Tula (Rusko)


    1.-5. 1942
    XXXXIII
    4. Armee
    Mitte
    Juhnov (Rusko)


    6. 1942
    - 8. 1943
    LVI
    4. Armee
    Mitte
    Spas-Dementsk
    (Kalužskaja oblasť, Rusko)


    9. 1943
    XII
    9. Armee
    Mitte
    Briansk


    10.-12. 1943
    XXXXI
    9. Armee
    Mitte
    Mahilëv (Bielorusko)


    1.-2. 1944
    VI
    3. Pz. Armee
    Mitte
    Vicebsk (Bielorusko)


    3. 1944
    záloha
    3. Pz. Armee
    Mitte
    Vicebsk


    4.-5. 1944
    LVI
    2. Armee
    Mitte
    Koveľ (Ukrajina)


    6. 1944
    LVI
    4. Pz. Armee
    Nordukraine
    Koveľ


    7. 1944
    XXXIX
    4. Armee
    Mitte
    Kalvarija (Litva)


    8.-12. 1944
    XXVII
    4. Armee
    Mitte
    východné Prusko


    1. 1945
    VI
    4. Armee
    Mitte
    východné Prusko


    2.-3. 1945
    (bojová skupina)
    VI
    4. Armee
    Nord
    východné Prusko


    4. 1945
    záloha

    OKH
    východné Prusko
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11099#163009Verze : 0
    MOD