Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 353 příspěvků vloženo, 1675 editováno a 341 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

167. pěší divize [1939-1944]

167th Infantry Division / 167. Infanterie-Division

    Avatar
    167. Infanterie-Division
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11122#34957Verze : 0
    MOD
    Avatar
    167. Infanterie-Division byla zrušena v 02/ 1944.



    Velitel:
    Generalleutnant Martin Gilbert (1.12. 1939 - 10.1. 1940)
    General der Artillerie Oskar Vogl (10.1. 1940 - 1.5. 1940)
    Generalleutnant Hans Schönhärl (1.5. 1940 - 1.8. 1941)
    Generalleutnant Werner Schartow (1.8. 1941 - 11.8. 1941)
    Generalleutnant Wolf Trierenberg (11.8. 1941 - 25.11. 1943)
    Generalmajor Hans Hüttner (25.11. 1943 - ?.02/ 1944)


    Operace:
    Německo (01/ 1940 - 05/ 1940)
    Francie (05/ 1940 - 06/ 1941)
    Východní fronta, střední sektor (06/ 1941 - 07/ 1942)
    Holandsko (07/ 1942 - 01/ 1943)
    Východní fronta jižní sektor (01/ 1943 - 02/ 1944)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11122#34959Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 167. Infanterie Division:


    Hans Boehmer 9/10/1943
    Josef Golle 7/19/1940
    Johann Harzenett 5/9/1945
    Gerhard Mokros 11/18/1941
    Joseph Pausinger 2/16/1942
    Wolf-Guenther Trierenberg 5/10/1943
    Friedrich-Wilhelm Wiede 2/7/1944
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11122#34961Verze : 0
    MOD
    Avatar
    DATUM
    SBOR
    ARMÁDA
    SKUPINA ARMÁD
    OBLAST NASAZENÍ


    12. 1939 - 4. 1940
    formovanie vo
    WK VII





    5. 1940
    záloha

    OKH



    6. 1940
    XXXV
    1. Armee
    C
    Sársko


    7.-8. 1940
    XXXVI
    1. Armee
    C
    Lotrinsko


    9.-10. 1940
    XXV
    1. Armee
    C
    Francúzsko


    11. 1940
    XXV
    1. Armee
    D
    Francúzsko


    12. 1940 - 2. 1941
    LX
    1. Armee
    D
    Francúzsko


    3. 1941
    LV
    2. Armee
    C
    Bavorsko


    4. 1941
    LV
    11. Armee
    C
    Bavorsko


    5. 1941
    WK VII
    11. Armee
    C
    Bavorsko


    6. 1941
    LIII
    4. Armee
    Mitte
    Varšava (Poľsko)


    7. 1941
    LIII (v zálohe)

    Mitte
    Pinsk (Bielorusko)


    8. 1941
    XII
    2. Armee
    Mitte
    Babrujsk (Bielorusko)


    9. 1941
    XII
    4. Armee
    Mitte
    Eľnja
    (Smolenskaja oblasť,
    Rusko)


    10. 1941
    LIII
    2. Armee
    Mitte
    Briansk (Rusko)


    11.-12. 1941
    LIII
    2. Pz. Armee
    Mitte
    Tula (Rusko)


    1.-3. 1942
    LIII
    2. Pz. Armee
    Mitte
    Oriol (Rusko)


    4. 1942
    záloha
    2. Pz. Armee
    Mitte
    Oriol


    5.-6. 1942
    Befh. Niederlande


    Haarlen (Holandsko)


    7. 1942 - 2. 1943
    LXXXVIII

    D
    Haarlen


    3.-4. 1943
    Raus
    Armeeabteilung Kempf
    Süd
    Charkov (Ukrajina)


    5.-6. 1943
    obnova divizie

    Süd
    Charkov


    7. 1943
    XXXXVIII
    4. Pz. Armee
    Süd
    Belgorod (Rusko)


    8. 1943
    (bojová skupina)
    LII
    4. Pz. Armee
    Süd
    Belgorod


    9. 1943
    (bojová skupina)
    XI
    8. Armee
    Süd
    Poltava (Ukrajina)


    10. 1943
    (bojová skupina)
    XXXXVII
    8. Armee
    Süd
    rieka Dneper


    11.-12. 1943
    XI a III
    8. Armee
    Süd
    Čerkasy (Ukrajina)


    1. 1944
    XI
    8. Armee
    Süd
    Kremenčuk (Ukrajina)


    2. 1944
    (zvyšky divízie)
    XXXXVII
    8. Armee
    Süd
    Kremenčuk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11122#159412Verze : 0
    MOD