183. pěší divize [1939-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 337 příspěvků vloženo, 1900 editováno a 249 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

183. pěší divize [1939-1943]

183rd Infantry Division / 183. Infanterie-Division

    Avatar
    183. Infanterie-Division
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11154#35243Verze : 0
    MOD
    Avatar
    183. Infanterie-Division byla zničena v 11/ 1943.



    Velitel:
    Generalleutnant Benignus Dippold (1.11. 1939 - 4.10. 1941)
    Generalleutnant Richard Stempel (4.10. 1941 - 20.1. 1942)
    Generalleutnant August Dettling (20.1. 1942 - 14.11. 1943)


    Operace:
    Německo (11/ 1939 - 05/ 1941)
    Balkan (05/ 1941 - 11/ 1941)
    Východní fronta, střední sektor (11/ 1941 - 10/ 1943)
    Východní fronta, jižní sektor (11/ 1943)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11154#35244Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 183. Infanterie Division:


    Karl Broesamle 6/26/1944
    Hermann Conrad 7/9/1941
    Josef Elbl 8/22/1943
    August Endriss 8/14/1943
    Ludwig Erath 12/24/1944
    Alois Feuerer 1/27/1942
    Walter Fiedler 12/28/1944
    Kurt Flad 12/20/1943
    Alfred Langguth 3/31/1943
    August Reuter 5/15/1944
    Josef Schuck 6/4/1944
    Anton Strobel 4/13/1944
    Jakob Thumann 8/29/1943
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11154#35246Verze : 0
    MOD
    Avatar
    DATUM
    SBOR
    ARMÁDA
    SKUPINA ARMÁD
    OBLAST NASAZENÍ


    12. 1939 - 4. 1940
    formovanie vo
    WK XIII


    Münsingen (Württembersko, Nemecko)


    5. 1940
    záloha

    OKH
    Neckarsulm (Nemecko)


    6. 1940
    XXXI
    16. Armee
    A
    Lotrinsko


    7.-10. 1940

    posádkové jednotky v kasárňach

    protektorát


    11. 1940
    L
    2. Armee
    C
    protektorát


    12. 1940 - 3. 1941
    LI
    2. Armee
    C
    protektorát


    4.-6. 1941
    LI
    2. Armee
    C
    Juhoslávia


    7. 1941
    záloha
    OKH
    Süd
    Poľsko


    8. 1941
    záloha
    OKH
    Mitte
    Vilnius (Litva)


    9. 1941
    záloha
    OKH
    Nord
    Daugavpils (Lotyšsko)


    10. 1941
    IX
    4. Armee
    Mitte
    Vjaz'ma
    (Smolenskaja oblasť,
    Rusko)


    11. 1941
    LVII
    4. Armee
    Mitte
    Moskva


    12. 1941 - 1. 1942
    XX
    4. Armee
    Mitte
    Moskva


    2.-4. 1942
    XX
    4. Pz. Armee
    Mitte
    Gagarin (Rusko)


    3. 1942 - 1. 1943
    XX
    3. Pz. Armee
    Mitte
    Gagarin


    2. 1943
    XX
    4. Armee
    Mitte
    Spas-Dementsk
    (Kalužskaja oblasť,
    Rusko)


    3.-6. 1943
    XII
    4. Armee
    Mitte
    Spas-Dementsk


    7. 1943
    záloha
    4. Armee
    Mitte
    Spas-Dementsk


    8. 1943
    LV
    2. Pz. Armee
    Mitte
    Bachmač (Ukrajina)


    9. 1943
    XIII
    4. Pz. Armee
    Süd
    Bachmač


    10. 1943
    LIX
    4. Pz. Armee
    Süd
    Kyjev (Ukrajina)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11154#153077Verze : 0
    MOD