Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 342 příspěvků vloženo, 1454 editováno a 296 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

197. pěší divize

197. Infanterie-Division

    Avatar
    197. Infanterie-Division
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11158#35258Verze : 0
    MOD
    Avatar
    další znaky divize:
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11158#35261Verze : 0
    MOD
    Avatar
    197. Infanterie-Division byla zničena u Vitebska v 06/ 1944.



    Velitel:
    Generalleutnant Hermann Meyer-Rabingen (1.12. 1939 - 1.4. 1942)
    General der Infanterie Ehrenfried Böge (1.4. 1942 - 5.11. 1943)
    Generalleutnant Eugen Wößner (5.11. 1943 - 14.3. 1944)
    Generalmajor Hans Hahne (14.3. 1944 - 24.6. 1944)


    Operace:
    Německo (12/ 1939 - 06/ 1941)
    Východní fronta, střední sektor (06/ 1941 - 06/ 1944)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11158#35262Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 197. Infanterie Division:


    Adolf Baum 3/26/1944
    Friedrich Bluemke 11/6/1943
    Rudolf Brehmer 2/22/1942
    Walter Doerflinger 4/7/1944
    Friedrich-Wilhelm Einem gennant Rothmaler 12/4/1942
    Karl-Heinz Leypold 4/11/1944
    Hermann Meyer-Rabingen 1/12/1942
    Georg Müller 8/9/1942
    Johann Müller 4/6/1944
    Ludwig Ruederer 10/23/1941
    Josef Seibel 5/4/1944
    Friedrich-Wilhelm Wandel 10/27/1943
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11158#35267Verze : 0
    MOD
    Avatar
    DATUM
    SBOR
    ARMÁDA
    SKUPINA ARMÁD
    OBLAST NASAZENÍ


    12. 1939 - 2. 1940
    formovanie vo WK XXI


    Poznaň (Poľsko)


    3.-5. 1940
    záloha
    16. Armee

    Trier (Nemecko)


    6. 1940
    záloha
    1. Armee
    C
    Saarbrücken (Nemecko)


    7. 1940 - 2. 1941
    XXXVII
    posádkové jednotky v kasárňach

    Holandsko


    3. 1941
    LV
    2. Armee
    C
    územie WK XII


    4. 1941
    LV
    11. Armee
    C
    územie WK XII


    5. 1941
    záloha
    11. Armee

    územie WK XII


    6. 1941
    záloha
    2. Armee

    územie WK XII


    7. 1941
    XXXV
    v zálohe OKH
    Mitte
    Białystok (Poľsko)


    8. 1941
    VII
    Guderian
    Mitte
    Smolensk (Rusko)


    9.-10. 1941
    VII
    4. Armee
    Mitte
    Vjaz'ma
    (Smolenskaja oblasť,
    Rusko)


    11.-12. 1941
    VII
    4. Pz. Armee
    Mitte
    Moskva


    1.-2. 1942
    VII
    4. Pz. Armee
    Mitte
    Možajsk
    (Mojkovskaja oblasť,
    Rusko)


    3. 1942
    IX
    4. Pz. Armee
    Mitte
    Gagarin (Rusko)


    4. 1942
    VII
    4. Pz. Armee
    Mitte
    Gagarin


    5. 1942
    IX
    3. Pz. Armee
    Mitte
    Gagarin


    6. 1942
    XXXXIII
    4. Armee
    Mitte
    Spas-Dementsk
    (Kalužskaja oblasť,
    Rusko)


    7. 1942
    Esebeck
    9. Armee
    Mitte
    Ržev (Rusko)


    8.-10. 1942
    XXIII
    9. Armee
    Mitte
    Ržev


    11. 1942 - 3. 1943
    VI
    9. Armee
    Mitte
    Ržev


    4.-10. 1943
    XXVII
    4. Armee
    Mitte
    Neveľ (Rusko)


    11.-12. 1943
    XXVII
    4. Armee
    Mitte
    Orša (Bielorusko)


    1.-2. 1944
    LIII
    3. Pz. Armee
    Mitte
    Vicebsk (Bielorusko)


    3.-6. 1944
    VI
    3. Pz. Armee
    Mitte
    Vicebsk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11158#152955Verze : 0
    MOD