Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 350 příspěvků vloženo, 1118 editováno a 428 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Frankfurt nad Mohanem

Frankfurt am Main

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Frankfurt nad Mohanom Frankfurt am Main
    Originální název:
    Original Name:
    Frankfurt am Main
    Další názvy:
    Other Names:
    -
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    Frankfurt nad Mohanom Frankurt am Main
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    50°06'42.00"N 08°41'09.00"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    Frankfurt - Innenstadt, Frankfurt - Süd, Frankfurt - West, Frankfurt - Mitte-West, Frankfurt - Mitte-Nord, Frankfurt - Nord-Ost, Frankurt - Ost, Frankfurt - West, Nieder-Erlenbach, Kalbach-Riedberg, Bergen-Enkheim.
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    794
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Vznik
    Established
    Zánik
    Cancelled
    Název
    Name
    15.07.1947 30.12.2005 Letecká základna Rýn-Mohan
    Rhein-Main Air Base
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Katedrála sv. Bartolomeja
    Kostol sv. Pavla
    Archeologická záhrada
    Stará opera


    Muzea:
    Museums:
    Nemecké múzeum architektúry
    Múzeum ikon
    Múzeum svetovej kultúry
    Židovské múzeum
    Goetheho dom
    German Architecture Museum
    Icon Museum Frankfurt
    Museum of World Cultures
    Jewish Museum Frankfurt
    (Goethe House
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
    21.12.1819   - von Le Monnier, Anton
    06.05.1876   - Stilgebauer, Gustav
    07.05.1880   von Roques, Karl
    27.10.1883   von Neufville, Georg
    22.10.1884   Goeschen, Alexander
    03.01.1888   Gräser, Fritz Hubert
    31.08.1889   - Dürrstein, Gustav
    17.09.1889   Riedel, Theodor Heinrich
    27.09.1890   - Müller-Derichsweiler, Erich
    09.04.1891   Schmidt, Kurt
    02.04.1892   Eyssen, Robert
    25.11.1893   - Riedel, Paul
    20.08.1895   Baier, Eberhard
    26.04.1896   Udet, Ernst
    01.07.1898   von Lersner, Karl
    29.07.1899   von Radowitz, Joseph Maria Hermann Ernst Peter Hans
    26.04.1901   von Wild, Wolfgang
    27.04.1904   Weitzel, Fritz
    24.11.1908   Gelhaar, Alexander
    03.06.1909   Rath, Ernst Eduard vom
    05.07.1910   Bartels, Hans
    15.04.1911   Groß, Martin
    17.10.1911   Schüler, Philipp
    20.06.1913   von Poschinger, Joachim
    27.10.1913   Kaestner, Robert
    14.04.1914   Bauer, Heinz
    15.05.1914   - Klassmann, Helmut
    07.08.1914   von Hahn, Hans
    02.08.1915   Graubner, Reinhard
    31.08.1915   Ruhl, Heinrich
    22.03.1916   Zeitz, Ludwig
      19.12.1922 Bolfras von Ahnenburg, Artur
      18.06.1928 - Ingenohl, Hermann
      29.12.1946 Thomas, Georg
      DD.MM.1948 - Petry, Alfred
      05.12.1949 - von Ramin, Hans-Georg
      23.09.1950 Schütze, Viktor Hermann
      08.09.1953 Gautier, Theopil
      DD.MM.1955 von Sodenstern, Georg
      05.11.1957 von Hahn, Hans
      DD.MM.1957 - Wilke, Kurt
      03.07.1958 - Kratzert, Hans
      24.10.1958 von Hardenberg, Carl-Hans
      DD.MM.1958 - von Römer, Martin
      13.03.1960 - Fiedler, Erich
      26.07.1960 Wittmann, Alfred
      24.10.1960 Bölsen, Hans
      08.03.1962 Felber, Hans Gustav
      08.02.1963 Fett, Albert
      31.01.1967 Hildebrandt, Hans Georg
      30.07.1967 - Kunze, Friedrich
      09.03.1968 Stumpff, Hans-Jürgen
      22.10.1970 - Behschnitt, Walter
      14.12.1970 Kohlhauer, Erich
      DD.MM.1970 - Mirow, Johann
      06.04.1972 Schrötter, Josef
      08.09.1972 Müller-Michels, Franz
      22.03.1974 - Bausch, Richard
      11.08.1974 Mentzel, Helmuth
      DD.MM.1974 - Ueberschär, Bernhard
      15.07.1975 Bürkner, Leopold
      11.03.1985 Hudel, Helmut
      16.03.1991 Staudegger, Franz
      06.09.1993 Radowski, Eduard
      04.11.1995 Baumgarten-Crusius, Werner
      26.11.2000 Rühle von Lilienstern, Hans-Joachim
      29.05.2008 Riehs, Otto
      17.05.2010 - von Friedeburg, Ludwig-Ferdinand
    DD.MM.RRRR   Higgins, George Alan
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    DD.MM.1850 DD.MM.RRRR Prapor polních myslivců č. 1
    Feldjaeger Battalion No. 1
    12.10.1937 DD.MM.RRRR Dělostřelecké velitelství 15
    15th Artillery Command
    DD.07.1938 26.08.1939 Skupinové velitelství pozemního vojska 2
    2nd Land Forces Group Command
    01.02.1939 02.10.1939 6. letecká divize
    6th Air Division
    DD.10.1939 DD.05.1940 3. letka (dálková) Průzkumné skupiny 121
    3rd Squadron (Long Range) of the 121st Reconnaissance Group
    02.11.1939 20.04.1940 2. letka Stíhací eskadry 2
    2nd Squadron of the 2nd Fighter Wing
    02.11.1939 20.04.1940 3. letka Stíhací eskadry 2
    3rd Squadron of the 2nd Fighter Wing
    02.11.1939 20.04.1940 I. skupina Stíhací eskadry 2
    1st Group of the 2nd Fighter Wing
    02.11.1939 20.04.1940 Štáb I. skupiny Stíhací eskadry 2
    Staff of the 1st Group of 2nd Fighter Wing
    DD.01.1940 DD.06.1940 3. letka (dálková) Průzkumné skupiny 31
    3rd Squadron (Long Range) of the 31st Reconnaissance Group
    09.04.1940 24.04.1940 2. letka Stíhací eskadry 3
    2nd Squadron of the 3rd Fighter Wing
    10.04.1940 12.05.1940 7. letka Stíhací eskadry 2
    7th Squadron of the 2nd Fighter Wing
    10.04.1940 12.05.1940 8. letka Stíhací eskadry 2
    8th Squadron of the 2nd Fighter Wing
    10.04.1940 12.05.1940 9. letka Stíhací eskadry 2
    9th Squadron of the 2nd Fighter Wing
    10.04.1940 12.05.1940 III. skupina Stíhací eskadry 2
    3rd Group of the 2nd Fighter Wing
    10.04.1940 12.05.1940 Štáb III. skupiny Stíhací eskadry 2
    Staff of the 3nd Group of 2nd Fighter Wing
    01.05.1940 12.07.1940 III. skupina Bombardovací eskadry 53
    3rd Group of the 53rd Bomber Wing
    29.06.1940 28.07.1940 7. letka Stíhací eskadry 2
    7th Squadron of the 2nd Fighter Wing
    29.06.1940 28.07.1940 8. letka Stíhací eskadry 2
    8th Squadron of the 2nd Fighter Wing
    29.06.1940 28.07.1940 9. letka Stíhací eskadry 2
    9th Squadron of the 2nd Fighter Wing
    29.06.1940 28.07.1940 III. skupina Stíhací eskadry 2
    3rd Group of the 2nd Fighter Wing
    29.06.1940 28.07.1940 Štáb III. skupiny Stíhací eskadry 2
    Staff of the 3nd Group of 2nd Fighter Wing
    DD.08.1944 DD.11.1944 4. letka Noční stíhací eskadry 4
    4th Squadron of the 4th Night Fighter Wing
    DD.08.1944 DD.11.1944 5. letka Noční stíhací eskadry 4
    5th Squadron of the 4th Night Fighter Wing
    DD.08.1944 DD.11.1944 6. letka Noční stíhací eskadry 4
    6th Squadron of the 4th Night Fighter Wing
    DD.08.1944 DD.11.1944 II. skupina Noční stíhací eskadry 4
    2nd Group of the 4th Night Fighter Wing
    DD.08.1944 DD.11.1944 Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 4
    Staff of the 2nd Group of 4th Night Fighter Wing
    20.11.1944 23.01.1945 IV. skupina Stíhací eskadry 4
    4th Group of the 4th Fighter Wing
    04.12.1944 14.02.1945 6. letka Noční stíhací eskadry 101
    6th Squadron of the 101st Night Fighter Wing
    DD.02.1945 DD.02.1945 Meteorologická průzkumná letka 10
    10th Weather Reconnaissance Squadron
    27.03.1945 05.04.1945 5. pěší divize
    5th Infantry Division
    DD.03.1945 DD.03.1945 III. skupina Bombardovací eskadry 200
    3rd Group of the 200th Bomber Wing
    03.04.1945 03.04.1945 3. armáda
    3rd Army
    08.04.1945 30.04.1945 362. stíhací skupina
    362nd Fighter Group
    15.04.1945 13.05.1945 368. stíhací skupina
    368th Fighter Group
    12.08.1945 30.09.1946 441. skupina pro přepravu jednotek
    441st Troop Carrier Group
    11.02.1947 01.07.1948 61. skupina pro přepravu jednotek
    61st Troop Carrier Group
    01.06.1948 01.10.1948 133. letka leteckých dopravních a spojovacích služeb
    133rd Airways and Air Communications Service Squadron
    01.07.1948 15.08.1948 61. křídlo pro přepravu jednotek, střední
    61st Troop Carrier Wing, Medium
    01.07.1948 15.08.1948 61. skupina pro přepravu jednotek, střední
    61st Troop Carrier Group, Medium
    15.08.1948 02.06.1951 61. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
    61st Troop Carrier Wing, Heavy
    15.08.1948 21.07.1950 61. skupina pro přepravu jednotek, težká
    61st Troop Carrier Group, Heavy
    01.10.1948 01.07.1961 1945. letka leteckých dopravních a spojovacích služeb
    1945th Airways and Air Communications Service Squadron
    19.11.1948 16.10.1949 513. skupina pro přepravu jednotek, speciální
    513th Troop Carrier Group, Special
    10.02.1949 26.05.1949 60. letištní skupina
    60th Air Base Group
    10.02.1949 26.05.1949 60. skupina údržby a zásobování
    60th Maintenance and Supply Group
    26.09.1949 23.09.1955 60. skupina pro přepravu jednotek, střední
    60th Troop Carrier Group, Medium
    26.09.1949 16.11.1949 60. skupina pro přepravu jednotek, težká
    60th Troop Carrier Group, Heavy
    02.06.1951 15.10.1955 60. křídlo pro přepravu jednotek, střední
    60th Troop Carrier Wing, Medium
    02.06.1951 01.10.1955 60. letištní skupina
    60th Air Base Group
    05.08.1951 14.07.1952 433. křídlo pro přepravu jednotek, střední
    433rd Troop Carrier Wing, Medium
    05.08.1951 14.07.1952 433. skupina pro přepravu jednotek, střední
    433rd Troop Carrier Group, Medium
    02.06.1952 29.09.1955 60. skupina údržby a zásobování
    60th Maintenance and Supply Group
    14.07.1952 17.03.1953 317. křídlo pro přepravu jednotek, střední
    317th Troop Carrier Wing, Medium
    01.07.1961 01.01.1973 1945. spojovací letka
    1945th Communications Squadron
    08.01.1966 24.12.1968 439. vojenská transportní skupina
    439th Military Airlift Group
    01.07.1969 01.07.1975 435. vojenské tranportní zabezpečovací křídlo
    435th Military Airlift Support Wing
    01.01.1973 01.10.1984 1945. spojovací skupina
    1945th Communications Group
    01.07.1975 01.04.1992 435. taktické transportní křídlo
    435th Tactical Airlift Wing
    01.10.1984 01.11.1986 1945. skupina informačních systémů
    1945th Information Systems Group
    01.11.1986 30.04.1991 1945. spojovací skupina
    1945th Communications Group
    01.06.1989 01.01.1992 352. křídlo pro speciální operace
    352nd Special Operations Wing
    01.06.1989 01.01.1992 39. křídlo pro speciální operace
    39th Special Operations Wing 
    30.04.1991 01.04.1992 435. spojovací skupina
    435th Communications Group
    01.04.1992 01.04.1995 435. transportní křídlo
    435th Airlift Wing 
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Datum od Datum do Název
    Name
    DD.MM.1886 DD.MM.1895 Heinrich Kleyer GmbH
    DD.MM.1895 DD.MM.1906 Adler Fahrradwerke vorm. H. Kleyer AG
    DD.MM.1906 DD.MM.1957 Adlerwerke vorm. H. Kleyer AG
    14.12.1925 DD.MM.1931 Mühlenbau und Industrie AG
    25.12.1925 DD.MM.1952 IG Farbenindustrie AG
    DD.MM.1931 DD.MM.19RR Mühlenbau und Industrie AG
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Frankfurt_am_Main
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/112177#418517Verze : 0
    MOD