Bombardování Libye a Man Made River

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 731 příspěvků vloženo, 2948 editováno a 2201 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Bombardování Libye a Man Made River

  Avatar
  Vážení,
  velmi by mě zajímalo, zda povstalci a jejich spojenci stihli zničit největší zavlažovací systém Afriky. Podle mého názoru, málo kdo ví, že před 28 roky se rozběhl nejprestižnější libyjský projekt rekultivace krajiny. Přitom se nejedná o odsolenou mořskou vodu, ale o kvalitní vodu z podzemí. Výstavba byla rozdělena do pěti etap. Tři byly dokončeny a v roce 2005 začala předposlední fáze.


  Takže se táži, probíhá v Libyi "občanská" válka o ropu, nebo o vodní zdroje?


  Odkazy
  The Man Made River of Libya - via www.galenfrysinger.com
  Juraj Kotulič Bunta: Saharská veľká umelá rieka - via www.boinc.sk

  Pět fází výstavby zavlažovacího systému v Libyi.

  Článek Juraja Kotuliča Bunta: Saharská veľká umelá rieka.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/113888#396775Verze : 0
  MOD
  Avatar

  Citace - Neviditelný pes :

  Dne 5.dubna na silnici spojující egyptský Port Said a sudánský přístav Port Sudan, zasáhla jedoucí Hyundai Sonátu obsazenou dvěma muži raketa. Oba cestující byli zabiti. Cílem útoku byl zástupce Hamásu v Sudánu, který koordinoval pašování iránských zbraní přes Egypt do Gazy. Jeho posledním úkolem, který vyprovokoval útok, bylo zorganizovat přepravu yperitu a munice s nervovým plynem, kterou íránští nákupčí Hamásu a Hizballáhu nakoupili od rebelů v Benghází. Náklad těchto zbraní hromadného ničení byl určen pro Gazu a Libanon. Ač se k útoku se nikdo nepřihlásil, sudánský ministr zahraničí obvinil Izrael. Také všechny nepřímé důkazy nasvědčují, že útok provedlo izraelské bezpilotní letadlo.
  Prameny blízké Mossadu už delší dobu uvádějí, že rozvědka Íránských revolučních gard řídí v Port Sudanu rozsáhlou výzvědnou residenturu. Kaddáfího tvrzerní, že rebelové jsou ve spojení s Al-Kajdou, doposud nebral v Evropě nikdo vážně. I když zrovna nemusí jít o Al-Kajdu, je transfer chemických zbraní ukořistěných bengházskými rebely do rukou Hamásu a Hizballáhu pod záštitou a za peníze Teheránu neméně vážnou hrozbou. Nejen pro Izrael. Jsem zvědav, co na to elysejský Napoleonek.


  Podle izraelských pramenů prodali rebelové palestinským zbrojířům 2000 dělostřeleckých nábojů s yperitem a 1200 náboji s VN za několik milionů dolarů. Izraelská rozvědka s pomocí amerických agentur sledovala transport pod ochranou iránských komand z východní Libye do Súdánu, kde je munice zatím někde uskladněna. Přesné místo zřejmě není známo. Také není jasné, zda-li byla munice transportována v komponentech nebo zkompletovaná. Není vyloučeno, že náplně nervového plynu byly určeny jako hlavní zbraň pro bezpilotní prostředky, které nedávno Hizballáh dostal od Íránu. Podporou rebelů se Teherán prostřednictvím Hamásu a Hizballáhu dostal k chemickým zbraním, aniž by se otevřeně namočil. Začatkem března, krátce po vypuknutí povstáni v Benghází, dorazila do města tajná íránská vojenská delegace a nabídla vůdcům rebelů podstatné částky za celý sklad chemických bojových látek. Rebelové údajně přidali i neznámé množství různých typů protiletadlových raket.


  O tom, že Američané berou hrozbu vážně, svědčí i slyšení velitele US NATO sil, admirála Jamese Stavridise, který před senátním výborem prohlásil, že existují nepřímé důkazy o přítomnosti islamistických teroristických organizací na straně libyjských rebelů. Zdroj informací admirál pochopitelně neuvedl, ovšem poslední vývoj ukazuje, že nešlo jen o plané domněnky.  Zdroj:
  neviditelnypes.lidovky.cz

  Nevím jestli povstalci zničili zavlažovací systém nebo ne, ale rozjeli si zdá se slušný vedlejší příjem prodejem kořišti z Kadáfího skladů.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/113888#396980Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Koukám, že největší otázkou nakonec nebude, zda měli spojenci zasáhnout nebo nebo ... ale spíš, na které straně Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/113888#396985Verze : 0
  MOD
  Avatar
  mno, pokud me pamet neklame, tak to, jak zavlazovat neurodne poustni oblasti severni afriky "vyucuji" odbornici z Izraele, kteri tuto metodu na svem uzemi vypracovali k velmi slusnym vysledkum.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/113888#396992Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Můj Admine,
  Izraelci k tomu využívají povrchových vod Jordánu, kdežto Libyjci rozjeli jiný systém zavlažování. Pomocí hlubinných vrtů těží vodu starou asi 30000 let, kterou pak rozvádějí potrubím, strouhami, atp. - viz článek zde zmíněného Dr. Kotuliče-Bunta.


  Fota převzata z článku:
  Underground "Fossil Water" Running Out - viz news.nationalgeographic.com
  The Great Man-Made River Authority carries out one of the largest water projects ever - viz www.swe.siemens.com
  Great Manmade River - viz http://i-cias.com/e.o/great_manmade_river.htm
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/113888#396999Verze : 0
  MOD