Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 328 příspěvků vloženo, 1012 editováno a 296 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Nižná Rybnica

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Nižná Rybnica Nizna Rybnica
    Originální název:
    Original Name:
    Nižná Rybnica
    Další názvy:
    Other Names:
    (1333) Rebneche, Ribnyche (1358), Naghrebnycze (1449), Ribnike (1481), Nowé Rybnice (1808), Nižná Rybnica (1920); maďarsky Alsóribnyice, Alsóhlas.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Sobrance Sobrance District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°45'14.94"N 22°09'07.56"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1333
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Hosp. budovy bývalého kaštieľa klas. zo zač. 19. stor.
    Kostol grécko-katolícky neoklasicistický z 1908.
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/114071#397374Verze : 0
    MOD