Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 232 příspěvků vloženo, 1051 editováno a 272 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

9. taktická stíhací peruť [1958-1991]

9th Tactical Fighter Squadron

    Avatar
     
    Název:
    Name
    9. taktická stíhací peruť 9th Tactical Fighter Squadron
    Originální název:
    Original Name:
    9th Tactical Fighter Squadron
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    08.07.1958
    Předchůdce:
    Predecessor:
    9. stíhací-bombardovací peruť 9th Fighter-Bomber Squadron
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.11.1991
    Nástupce:
    Successor:
    9. stíhací peruť 9th Fighter Squadron
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    08.07.1958-12.09.1970 49. taktické stíhací křídlo
    12.09.1970-11.10.1970 36. taktické stíhací křídlo
    11.10.1970-09.09.1971 49. taktické stíhací křídlo
    09.09.1971-07.10.1971 50. taktické stíhací křídlo
    07.10.1971-04.02.1973 49. taktické stíhací křídlo
    04.02.1973-15.03.1973 36. taktické stíhací křídlo
    15.03.1973-06.09.1975 49. taktické stíhací křídlo
    06.09.1975-07.10.1975 36. taktické stíhací křídlo
    07.10.1975-22.09.1976 49. taktické stíhací křídlo
    22.09.1976-21.10.1976 50. taktické stíhací křídlo
    21.10.1976-10.09.1977 49. taktické stíhací křídlo
    10.09.1977-10.10.1977 86. taktické stíhací křídlo
    10.10.1977-01.10.1991 49. taktické stíhací křídlo
    01.10.1991-01.11.1991 49. stíhací křídlo
    08.07.1958-12.09.1970 49th Tactical Fighter Wing
    12.09.1970-11.10.1970 36th Tactical Fighter Wing
    11.10.1970-09.09.1971 49th Tactical Fighter Wing
    09.09.1971-07.10.1971 50th Tactical Fighter Wing
    07.10.1971-04.02.1973 49th Tactical Fighter Wing
    04.02.1973-15.03.1973 36th Tactical Fighter Wing
    15.03.1973-06.09.1975 49th Tactical Fighter Wing
    06.09.1975-07.10.1975 36th Tactical Fighter Wing
    07.10.1975-22.09.1976 49th Tactical Fighter Wing
    22.09.1976-21.10.1976 50th Tactical Fighter Wing
    21.10.1976-10.09.1977 49th Tactical Fighter Wing
    10.09.1977-10.10.1977 86th Tactical Fighter Wing
    10.10.1977-01.10.1991 49th Tactical Fighter Wing
    01.10.1991-01.11.1991 49th Fighter Wing
    Dislokace:
    Deployed:
    08.07.1958-25.08.1959 Rouvres-en-Woëvre, Étain Air Base
    25.08.1959-15.07.1968 Spangdahlem, Spangdahlem AB /
    15.07.1968-12.09.1970 Alamogordo, Holloman AFB
    12.09.1970-11.10.1970 Bitburg, Bitburg AB /
    11.10.1970-09.09.1971 Alamogordo, Holloman AFB
    09.09.1971-07.10.1971 Hahn, Hahn AB /
    07.10.1971-13.05.1972 Alamogordo, Holloman AFB
    13.05.1972-05.10.1972 Takhli, Takhli Royal Thai Air Force Base
    05.10.1972-04.02.1973 Alamogordo, Holloman AFB
    04.02.1973-15.03.1973 Bitburg, Bitburg AB /
    15.03.1973-06.09.1975 Alamogordo, Holloman AFB
    06.09.1975-07.10.1975 Bitburg, Bitburg AB /
    07.10.1975-22.09.1976 Alamogordo, Holloman AFB
    22.09.1976-21.10.1976 Hahn, Hahn AB /
    21.10.1976-10.09.1977 Alamogordo, Holloman AFB
    10.09.1977-10.10.1977 Ramstein, Ramstein Air Base /
    10.10.1977-01.11.1991 Alamogordo, Holloman AFB

    Velitel:
    Commander:
    08.07.1958-15.11.1958 Roberts, Ray O. (Major)
    15.11.1958-01.11.1959 Hall, Wilson G. (Major)
    01.11.1959-20.07.1961 Moorman, Alvin R. (Major)
    20.07.1961-12.08.1961 Eaglen, James A. (Major)
    12.08.1961-16.02.1962 Botvidson, Charles C. (Major)
    16.02.1962-20.04.1962 Evans, Harry K. (Lieutenant Colonel)
    20.04.1962-30.07.1964 Eaglen, James A. (Lieutenant Colonel)
    30.07.1964-15.05.1965 Vogt, Louis R. (Lieutenant Colonel)
    15.05.1965-DD.04.1967 Schoeneman, Richard H. (Lieutenant Colonel)
    DD.04.1967-30.06.1969 Fowler, Felix C. (Lieutenant Colonel)
    30.06.1969-19.01.1970 Larsh, Robert L. (Lieutenant Colonel)
    19.01.1970-01.10.1970 Housum, Richard A. (Lieutenant Colonel)
    01.10.1970-10.12.1971 Hutto, Joseph L. (Lieutenant Colonel)
    10.12.1971-11.12.1972 Tuck, James E. (Lieutenant Colonel)
    11.12.1972-25.03.1974 Pearson, Richard P. (Lieutenant Colonel)
    25.03.1974-27.10.1975 Wallace, Thomas L. (Lieutenant Colonel)
    27.10.1975-24.06.1976 Guess, Terry J. (Lieutenant Colonel)
    24.06.1976-02.06.1977 Cushenberry, Anthony S. (Lieutenant Colonel)
    02.06.1977-01.12.1977 Meyer, Ross L. (Lieutenant Colonel)
    01.12.1977-02.07.1979 Koehnke, Richard K. (Lieutenant Colonel)
    02.07.1979-30.12.1980 Stover, John M. (Lieutenant Colonel)
    30.12.1980-18.06.1982 Allbee, Thomas D. (Lieutenant Colonel)
    18.06.1982-09.12.1983 Cliver, Jeffrey G. (Lieutenant Colonel)
    09.12.1983-18.12.1985 Hokkaken, Jerry D. (Lieutenant Colonel)
    18.12.1985-22.05.1987 Tims, James E. (Lieutenant Colonel)
    22.05.1987-17.03.1989 Barnett, Richard B. (Lieutenant Colonel)
    17.03.1989-01.03.1991 Gentrup, Michael L. (Lieutenant Colonel)
    01.03.1991-01.11.1991 Kacena, Neil G. (Lieutenant Colonel)
    Výzbroj:
    Armament:
    08.07.1958-DD.MM.1962 F-100 Super Sabre
    DD.MM.1962-DD.MM.1967 F-105 Thunderchief
    DD.MM.1967-DD.MM.1978 F-4 Phantom II
    DD.MM.1978-01.11.1991 F-15 Eagle
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/114074#397385Verze : 1