Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 234 příspěvků vloženo, 1021 editováno a 267 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Tibava

okr. Sobrance

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Tibava Tibava
    Originální název:
    Original Name:
    Tibava
    Další názvy:
    Other Names:
    1282 Tyboa, Tyba (1284), Eghazas Tyba (1344), Tyba Inferior (1346), Tyba, que Komorouch nunc appellatur (1352), Felsewtyba (1419), Tybawa, Cybawa (1808), Cibava (1920), Tibava (1927); maďarsky Tiba.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Sobrance Sobrance District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°44'28.34"N 22°12'33.51"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1282
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol rímsko-katolícky gotický zo 14. stor., prestavaný v 19. stor.; epitaf. renesančný z konca 16. stor.; neskorobarokové obrazy
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Vinárska oblasť -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/114112#397496Verze : 0
    MOD