Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 325 příspěvků vloženo, 892 editováno a 234 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

22. taktická stíhací peruť [1958-1991]

22nd Tactical Fighter Squadron

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    22. taktická stíhací peruť 22nd Tactical Fighter Squadron
    Originální název:
    Original Name:
    22nd Tactical Fighter Squadron
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    08.07.1958
    Předchůdce:
    Predecessor:
    22. stíhací-denní peruť 22nd Fighter-Day Squadron
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1991
    Nástupce:
    Successor:
    22. stíhací peruť 22nd Fighter Squadron
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    08.07.1958-01.10.1991 36. taktické stíhací křídlo
    08.07.1958-01.10.1991 36th Tactical Fighter Wing
    Dislokace:
    Deployed:
    08.07.1958-01.10.1991 Bitburg, Bitburg AB /

    Velitel:
    Commander:
    08.07.1958-12.07.1958 Phillips, Norman P. (Major)
    12.07.1958-12.09.1959 Fletcher, Moss K. (Major)
    12.09.1959-26.05.1961 Chandler, Van E. (Major)
    26.05.1961-25.05.1962 Nelson, William H. (Lieutenant Colonel)
    25.05.1962-17.06.1964 Ransbottom, Richard O. (Lieutenant Colonel)
    17.06.1964-01.07.1964 White, Robert M. (Lieutenant Colonel)
    01.07.1964-12.06.1967 Reynolds, Ralph C. (Lieutenant Colonel)
    12.06.1967-28.05.1969 Baxter, Walter H. III (Lieutenant Colonel)
    28.05.1969-15.01.1971 Davis, Phillip C. (Lieutenant Colonel)
    15.01.1971-28.10.1971 Spannuas, Harry A. (Lieutenant Colonel)
    28.10.1971-03.01.1973 Miller, Donald L. (Lieutenant Colonel)
    03.01.1973-24.06.1974 Taylor, David M. (Lieutenant Colonel)
    24.06.1974-28.05.1976 Knight, James F. (Lieutenant Colonel)
    28.05.1976-30.06.1978 Handley, Philip W. (Lieutenant Colonel)
    30.06.1978-22.02.1980 Stamm, Richard F. (Lieutenant Colonel)
    22.02.1980-09.07.1982 Pollock, Robert G. (Lieutenant Colonel)
    09.07.1982-23.06.1983 Casey, Robert J. (Lieutenant Colonel)
    23.06.1983-23.06.1985 Lauher, John D. (Lieutenant Colonel)
    23.06.1985-02.02.1987 Hailes, Theodore IV (Lieutenant Colonel)
    02.02.1987-27.01.1988 Watkins, James C. (Lieutenant Colonel)
    27.01.1988-03.07.1989 Looney, William R. (Lieutenant Colonel)
    03.07.1989-22.10.1990 Sonnenburg, David L. (Lieutenant Colonel)
    22.10.1990-01.10.1991 Randolph, Stephen D. (Lieutenant Colonel)
    Výzbroj:
    Armament:
    08.07.1958-DD.MM.1961 F-100 Super Sabre
    DD.MM.1961-DD.MM.1966 F-105 Thunderchief
    DD.MM.1966-DD.MM.1977 F-4 Phantom II
    DD.MM.1977-01.10.1991 F-15 Eagle
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/114373#398375Verze : 0