Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 235 příspěvků vloženo, 1066 editováno a 278 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

27. taktická stíhací peruť [1971-1991]

27th Tactical Fighter Squadron

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    27. taktická stíhací peruť 27th Tactical Fighter Squadron
    Originální název:
    Original Name:
    27th Tactical Fighter Squadron
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.07.1971
    Předchůdce:
    Predecessor:
    27. stíhací-přepadová peruť 27th Fighter-Interceptor Squadron
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.11.1991
    Nástupce:
    Successor:
    27. stíhací peruť 27th Fighter Squadron
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.07.1971-08.08.1990 1. taktické stíhací křídlo
    08.08.1990-08.03.1991 1. taktické stíhací křídlo dočasné
    08.03.1991-01.10.1991 1. taktické stíhací křídlo
    01.10.1991-01.11.1991 1. operační skupina
    01.07.1971-08.08.1990 1st Tactical Fighter Wing
    08.08.1990-08.03.1991 1st Tactical Fighter Wing Provisional
    08.03.1991-01.10.1991 1st Tactical Fighter Wing
    01.10.1991-01.11.1991 1st Operations Group
    Dislokace:
    Deployed:
    01.07.1971-30.06.1975 Tampa, MacDill AFB
    30.06.1975-08.08.1990 Langley AFB, Virginia
    08.08.1990-08.03.1991 King Abdul Aziz AB, Saudská Arábie
    08.03.1991-01.11.1991 Langley AFB, Virginia
    Velitel:
    Commander:
    01.07.1971-24.08.1971 Walsh, Daniel O. (Lieutenant Colonel)
    24.08.1971-28.05.1973 Armstrong, Larry D. (Lieutenant Colonel)
    28.05.1973-11.09.1974 Christner, Alan S. Jr. (Lieutenant Colonel)
    11.09.1974-02.06.1975 Cobb, Jerry D. (Lieutenant Colonel)
    02.06.1975-30.06.1975 Woods, James C. (Lieutenant Colonel)
    30.06.1975-15.08.1975 nikdo, neobsazeno ( )
    15.08.1975-15.03.1977 Craft, Richard L. (Lieutenant Colonel)
    15.03.1977-05.01.1979 Jaquish, John E. (Lieutenant Colonel)
    05.01.1979-05.12.1980 Devorshak, George A. (Lieutenant Colonel)
    05.12.1980-16.07.1982 Hardenbrook, Edward J. (Lieutenant Colonel)
    16.07.1982-31.07.1984 Torgler, Ronald R. (Lieutenant Colonel)
    31.07.1984-15.05.1985 Hornburg, Hal M. (Lieutenant Colonel)
    15.05.1985-15.05.1987 Rutledge, John W. (Lieutenant Colonel)
    15.05.1987-21.04.1989 Parker, Roy E. (Lieutenant Colonel)
    21.04.1989-19.04.1991 Kline, Donald G. (Lieutenant Colonel)
    19.04.1991-01.11.1991 Pease, Gerald F. Jr. (Lieutenant Colonel)
    Výzbroj:
    Armament:
    01.07.1971-DD.MM.1975 F-4 Phantom II
    DD.MM.1975-01.11.1991 F-15 Eagle
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/114455#398498Verze : 0