Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 233 příspěvků vloženo, 1105 editováno a 278 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Bánovce nad Ondavou

okr. Michalovce

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Bánovce nad Ondavou Banovce nad Ondavou
    Originální název:
    Original Name:
    Bánovce nad Ondavou
    Další názvy:
    Other Names:
    Banoch (1342), Banowsze (1773), Bánovce (1920) Bánovce nad Ondavou (1927)
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Michalovce Michalovce District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°41'08.14"N 21°48'43.81"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1326, 13291)
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    1. Štvorhranná tesárska zvonica z 20.rokov 20. storočia
    2. Osemuholníková pohrebná kaplnka Lehotských, ktorá bola zakompovaná ako súčasť novovybudovaného rímskokatolíckeho kostola
    3. Empírová kúria, bloková pozdĺžna stavba so stredným rizalitom, podopretá štyrmi toskánskymi stĺpmi
    4. Reformovaný kostol - na mieste pôvodného reformovaného kostola z r. 1610 bol postavený v r.1867 neoklasicistický kostol, prestavaný v r.1924 a obnovený v r.1955. V jeho veži bol zvon od prešovského zvonolejára J.Wierda z r.1648
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    1) www.banovcenadondavou.sk
    www.e-obce.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/114531#398671Verze : 0
    MOD