Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 311 příspěvků vloženo, 950 editováno a 303 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

24.04.2011 - Jeden mrtvý a 4 zranění Izraelci při zásahu palestinské policie

  Avatar
  V neděli ráno došlo ke smrtelnému incidentu v palestinském městě Nábulus na Západním břehu Jordánu. Střelba palestinské policie zabila jednoho Izraelce a další čtyři zranila.

  Přestože vyšetřování stále probíhá, lze již zčásti rekonstruovat průběh incidentu:

  Asi patnáctičlenná skupina breslovských chasidských Židů navštívila v průběhu svátku Pesach (židovské Velikonoce) hrobku biblického patriarchy Josefa (Kever Josef) v Nábulusu, aby se zde modlila. Kever Josef byla již dříve předána izraelskou vládou do správy Palestinské autonomii, a to nad rámec dosud uzavřených dohod, které umožňují správu místa Izraelcům. Lokalita tak není pod ochranou IDF a spadá do tzv. zóny A, kam Izraelci nemají povolen přístup bez koordinace s IDF. Tuto povinnost však skupina opakovaně neplnila, do Kever Josef jezdila periodicky bez ohlášení. V neděli ráno došlo přímo u hrobky k verbální konfrontaci poté, kdy přítomní palestinští policisté vyzvali skupinu k odchodu. Při odjezdu z města pak vozy nezastavily na kontrolním stanovišti palestinské policie. Palestinští policisté zahájili varovnou střelbu do vzduchu. Izraelci se pokusili ujet a jeden z policistů zahájil palbu přímo na jejich vozy, neboť, podle svého sdělení palestinským vyšetřovatelům, "identifikoval podezřelé osoby".

  Střelbou byl zabit Ben Josef Livnat (24 let), synovec izraelské ministryně kultury a sportu Limor Livnatové. Další tři Izraelci byli zraněni, muž v nejvážnějším stavu byl evakuován vrtulníkem.

  Zdroje:
  www.jpost.com
  www.jpost.com
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/114559#398748Verze : 0