Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 232 příspěvků vloženo, 1051 editováno a 272 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Ankara, Letecká stanice Ankara [1958-1994]

Ankara Air Station

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Letecká stanice Ankara Ankara Air Station
    Originální název:
    Original Name:
    Ankara Air Station
    Další názvy:
    Other Names:
    Balgat Field
    Ankara Airfield
    Ankara Air Base
    Obec:
    Municipality:
    Balgat, Ankara Balgat, Ankara
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    39°53'57.24"N 32°49'31.94"E
    Vznik:
    Established:
    28.02.1958 premenovaním z Letecká zákaldna Ankara
    28.02.1958 Renamed from Ankara Air Base
    Velitelé:
    Commanders:
    15.05.1955-30.03.1956 Smith, William H. (Colonel)
    31.03.1956-15.06.1956 Curtin, Richard D. (Colonel)
    16.06.1956-30.06.1956 Thomas, Gordon F. (Colonel)
    01.07.1956-28.05.1957 Goewey, Robert J. (Colonel)
    29.05.1957-DD.07.1958 Jones, James D. (Colonel)
    DD.07.1958-29.06.1959 Hinckley, Frank O. (Colonel)
    30.06.1959-DD.06.1961 ?, ?
    DD.06.161-DD.12.1961 Adleman, Julius J. (Colonel)
    DD.12.1961-08.06.1963 Mayland, Lawrence P. (Colonel)
    09.06.1963-28.07.1963 Arduengo, Joseph A. (Lieutenant Colonel)
    29.07.1963-DD.12.1963 Commenator, George O. (Colonel)
    DD.12.1963-DD.06.1964 Wilson, William M. (Colonel)
    DD.06.1964-18.08.1964 Fatzinger, Charles W. (Lieutenant Colonel)
    19.08.1964-10.07.1966 Salmon, Delbert J. (Colonel)
    11.07.1966-02.08.1966 Sealy, Raymond J. (Colonel)
    03.08.1966-19.02.1967 Reed, Henry C. (Colonel)
    20.02.1967-08.04.1968 Trapold, Augustine C. (Colonel)
    09.04.1968-24.03.1970 Bohart, Chester H. (Colonel)
    25.03.1970-07.07.1970 Gilpin, Harry D. (Colonel)
    08.07.1970-30.09.1971 Smith, Paul K. (Colonel)
    01.10.1971-DD.01.1972 Trueblood, Roger W. (Colonel)
    DD.01.1972-27.05.1974 Hector, Arnold E. (Colonel)
    28.05.1974-19.06.1975 Evans Jr, William A. (Colonel)
    20.06.1975-14.07.1978 Davidson, William H. (Colonel)
    15.07.1978-21.06.1979 Ruark, Robert W. (Colonel)
    22.06.1979-14.11.1982 Lines, Robert J. (Colonel)
    15.11.1982-DD.MM.RRRR Jordan, F. Dixon (Lieutenant Colonel)
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    07.08.1959 09.09.1970 7217. letecká divize (velitelská)
    7217th Air Division (Command)

    01.05.1945-11.02.1946 1271. letištní jednotka armádniho letectva
    Zánik:
    Cancelled:
    DD.MM.1994 zrušená
    DD.MM.1994 closed
    Poznámka:
    Note:
    Vytvorená ako administratívne a riadiace centrum bez vykonávania priamych leteckých operácií.
    Po roku 1994 bola väčšia časť objektu (cca 82%) scivilnená, zvyšok v správe US Army má označenie Ankara Support Element a slúži pre potreby ubytovania rodinných príslušníkov amerického vojenského personálu v Ankare, vrátane školy pre deti
    Established as an administrative headquarters withouth flying operations.
    Zdroje:
    Sources:
    Mueller, Robert: Air Force Bases vol. I - Active Air Force Bases Within the USA on 17 september 1982; Center for Air Force History 1984
    http://www.techbastard.com/afb/europe/ankara.php
    www.globalsecurity.org


    Nákres základne. http://usafspg.ning.com/photo/ankara-air-station-map?context=album&albumId=2289592%3AAlbum%3A50312
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/114774#399413Verze : 0
    MOD