Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 232 příspěvků vloženo, 1093 editováno a 277 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Krišovská Liesková

okr. Michalovce

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Krišovská Liesková Krisovsta Lieskova
    Originální název:
    Original Name:
    Krišovská Liesková
    Další názvy:
    Other Names:
    Krížany – (1321) Kerez, (1332) Keris, (1339) Kerezthur, (1372) Wykerez, (1427) Kyryz, (1428) Keris, (1808) Krisow, (1948) Krížany, maďarsky Kerész.,
    Liesková - (1375) Monyoros, (1427) Monoros, (1920) Moďoroš, (1948) Liesková, maďarsky Mogyorós, Ungmogyorós.
    Mokča (1330) V roku 1914 sa zlúčila s obcou Krížany do obce Mokča-Krišov (maďarsky Mokcsa-Kerész).
    Maďarsky Mokcsamogyorós
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Michalovce Michalovce District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°35'05.49"N 22°02'06.58"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1321
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol v obci Krížany reformovaný z roku 1894
    Kostol v obci Liesková reformovaný z roku 1907
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Obec vznikla v roku 1960 zlúčením Krížan a Lieskovej. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk; www.krisovskalieskova.ocu.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/115212#400455Verze : 0
    MOD