Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 233 příspěvků vloženo, 1098 editováno a 278 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Amurský NPT

Амурский ИТЛ

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Amurský nápravně pracovní tábor Amur Corrective Labor Camp
    Další názvy:
    Other Names:
    Amurlag
    Určení:
    Camp Purpose:
    nápravně pracovní tábor corrective labor camp
    Doba existence:
    Operational (since - to):
    07.06.1947-29.04.1953
    Odhadovaný celkový počet vězňů:
    Estimated Total Number of Prisoners:
    -
    Odhadovaný počet obětí:
    Estimated Casualty Toll:
    -
    Stát odpovědný za existenci:
    State Responsible for Camp Founding:
    Sovětský svaz Soviet Union
    Nadřízený stupeň:
    Upper Authority:
    07.06.1947-01.04.1953 SGU
    02.04.1953-29.04.1953 GULAG MJu
    07.06.1947-01.04.1953 SGU
    02.04.1953-29.04.1953 GULAG MJu
    Pobočky:
    Subsidiaries of Camp:
    - -
    Velitelé:
    Commanders:
    07.06.1947-25.11.1949 Andrejev, A. P. ( )
    DD.MM.1950-06.10.1952 Lukinskij, M. A. ( )
    06.10.1952-01.04.1953 Zacharov, G. V. ( )
    01.04.1953-DD.MM.RRRR Jankov, A. N. ( )
    Stát, kde se tábor nachází:
    Camp Location (State):
    Rusko Russia
    Obec:
    Camp Location (Town, Village):
    Svobodnyj Svobodny
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    0°00'00.00"S 0°00'00.00"W
    Přístupnost:
    Accessibility:
    neznámý unknown
    Památky a muzea v okolí:
    Places of Interest and Museums in the Vicinity:
    - -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://memo.ru/history/nkvd/gulag/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/115724#401472Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Amurský nápravně pracovní tábor / Амурский исправительно-трудовой лагерь




    Hospodářská činnost:
    důlní těžba zlata, těžba uhlí, stavebnictví, práce v lese




    Počet vězňů:
    01.08.1947 — 764
    01.01.1948 — 2 442
    01.05.1951 — 3 024
    01.03.1952 — 2 803
    15.03.1953 — 1 956



    Telegrafní kód:
    Tajga




    Zdroje:
    - http://memo.ru/history/nkvd/gulag/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/115724#401473Verze : 0
    MOD