Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 311 příspěvků vloženo, 950 editováno a 303 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Čáni, Štefan

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Čáni Cani
    Jméno:
    Given Name:
    Štefan Stefan
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Štefan Čáni
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    plukovník Colonel
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    12.02.1900 Báčsky Petrovec /
    12.02.1900 Bačk Petrovac /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    20.05.1968 Bratislava /
    20.05.1968 Bratislava /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel Pluku útočné vozby
    velitel Pěšího pluku 101
    velitel tankového vojska Vojenské oblasti 4
    commander of Armoured regiment
    commander of Infantry Regiment 101
    commander of armoured force of Military District 4
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    viedol konštrukciu IPV Štefánik, Hurban, Masaryk constructed of improvised armoured trains Štefánik, Hurban, Masaryk
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Čaplovič, Miloslav Mgr, PhD: plukovník Štefan Čáni, Obrana 3/2010
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/115805#401629Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Čáni Chani
    Jméno:
    Given Name:
    Štefan Shtefan
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Štefan Čáni
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.1906-DD.MM.1912 Lidová škola Ružomberok /
    DD.MM.1912-DD.MM.1917 Klasické piaristické gymnázium Ružomberok /
    DD.MM.1917-DD.MM.1918 Štátne klasické gymnázium Novi Sad /
    DD.MM.1906-DD.MM.1912 People school Ružomberok /
    DD.MM.1912-DD.MM.1917 Klasické piaristické gymnázium Ružomberok /
    DD.MM.1917-DD.MM.1918 Štátne klasické gymnázium Novi Sad /
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.03.1918-25.08.1918 Škola pre dôstojníkov v zálohe, Apatine /
    DD.01.1932-DD.05.1932 Škola pre veliteľov rôt pešieho vojska, Milovice /
    DD.03.1918-25.08.1918 Škola pre dôstojníkov v zálohe, Apatine /
    DD.01.1932-DD.05.1932 Škola pre veliteľov rôt pešieho vojska, Milovice /
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.08.1919 podporučík
    DD.05.1921 poručík pechoty
    28.10.1925 nadporučík pechoty
    28.10.1930 kapitán pechoty
    30.09.1936 štábny kapitán pechoty
    17.05.1939 major pechoty
    01.07.1940 podplukovník pechoty (od 01.10.1940 podplukovník útočnej vozby)
    01.01.1944 plukovník útočnej vozby
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    15.09.1933-01.04.1934 Velitel : 2. rota /tančíků/ pluku útočné vozby
    25.05.1935-15.09.1935 Velitel : 3. rota /lehkých tanků/ pluku útočné vozby
    14.03.1939-09.05.1939 Velitel : Pluk útočné vozby 3
    09.05.1939-15.02.1940 Velitel : Prapor útočné vozby
    15.02.1940-DD.06.1940 Velitel : Pluk útočné vozby
    DD.08.1941-15.12.1942 Velitel : Pluk útočné vozby
    10.12.1942-DD.07.1943 Velitel : Pěší pluk 101
    01.12.1947-01.07.1949 Velitel : Velitelství tankového vojska 4. oblasti

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    15.09.1933-01.04.1934 Commander : 2nd Company /Tankettes/ of the Armoured Regiment
    25.05.1935-15.09.1935 Commander : 3rd Armoured Company /Light Tanks/
    14.03.1939-09.05.1939 Commander : 3rd Armoured Regiment
    09.05.1939-15.02.1940 Commander : Armoured Battalion
    15.02.1940-DD.06.1940 Commander : Armoured Regiment
    DD.08.1941-15.12.1942 Commander : Armoured Regiment
    10.12.1942-DD.07.1943 Commander : 101st Infantry Regiment
    01.12.1947-01.07.1949 Commander : Tank Command of 4th Area

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    RRRR
    RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Čaplovič, Miloslav Mgr, PhD: plukovník Štefan Čáni, Obrana 3/2010
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/115805#401632Verze : 0
    MOD