Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 232 příspěvků vloženo, 1053 editováno a 272 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Rieckhoff, Herbert

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Rieckhoff Rieckhoff
    Jméno:
    Given Name:
    Herbert Karl Walter Herbert Karl Walter
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Herbert Karl Walter Rieckhoff
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    25.12.1898 Berlín /
    25.12.1898 Berlin /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    30.11.1948 Esslingen /
    30.11.1948 Esslingen /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel Letecké vojenské akademie Berlín-Gatow
    velitel KG 2
    Commander of Air War Academy Berlin-Gatow
    Commander of KG 2
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Rytířského kříže Recipient of the Knight's Cross
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Dixon, Jeremy: Luftwaffe Generals, The Knight's Cross Holders 1939-1945, Schiffer Pub., Atglen 2009
    web.archive.org
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/116696#403617Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Rieckhoff Rieckhoff
    Jméno:
    Given Name:
    Herbert Karl Walter Herbert Karl Walter
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Herbert Karl Walter Rieckhoff
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    08.07.1916 poručík
    12.08.1920 poručík policie
    01.10.1923 nadporučík policie
    01.06.1926 kapitán policie
    01.06.1934 kapitán
    01.09.1935 major
    01.02.1938 podplukovník
    19.08.1940 plukovník
    01.03.1943 generálmajor
    01.07.1944 generálporučík
    08.07.1916 Lieutenant
    12.08.1920 Lieutenant of Police
    01.10.1923 First Lieutenant of Police
    01.06.1926 Captain of Police
    01.06.1934 Captain
    01.09.1935 Major
    01.02.1938 Lieutenant Colonel
    19.08.1940 Colonel
    01.03.1943 Major General
    01.07.1944 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    17.08.1940-20.10.1940 Velitel : Bombardovací eskadra 30
    21.10.1940-15.10.1941 Velitel : Bombardovací eskadra 2
    13.10.1941-23.02.1943 Náčelník štábu : Letecká armáda 1
    16.01.1943-30.06.1943 Velitel : Letecké velitelství 1
    21.09.1944-02.04.1945 Velitel : Letecká župa V
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitel : 3. letecká divize

    Ručně vyplněné položky:
    26.08.1939-16.08.1940 náčelník operací při generálním štábu Letecké armády 2
    17.08.1940-20.10.1940 velitel: KG 30
    21.10.1940-12.10.1941 velitel: KG 2
    13.10.1941-23.02.1943 Náčelník štábu: Letecká armáda 1
    16.01.1943-01.07.1943 velitel: Fliegerführer 1
    DD.01.1944-DD.MM.RRRR velitel: Letecká vojenská akademie Berlín-Gatow
    21.09.1944-02.04.1945 velitel: ?
    Automatically linked items:
    17.08.1940-20.10.1940 Commander : 30th Bomber Wing
    21.10.1940-15.10.1941 Commander : 2nd Bomber Wing
    13.10.1941-23.02.1943 Chief of Staff : 1st Air Fleet
    16.01.1943-30.06.1943 Commander : 1st Air Command
    21.09.1944-02.04.1945 Commander : 5th Air Region
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Commander : 3rd Air Division

    Manually added items:
    26.08.1939-16.08.1940 Chief Of Operations in the General-Staff of 2nd Air Fleet
    17.08.1940-20.10.1940 Commander: KG 30
    21.10.1940-12.10.1941 Commander: KG 2
    13.10.1941-23.02.1943 Chief of Staff: Letecká armáda 1
    16.01.1943-01.07.1943 Commander: Fliegerführer 1
    DD.01.1944-DD.MM.RRRR Commander: Letecká vojenská akademie Berlín-Gatow
    21.09.1944-02.04.1945 Commander: Air-Region V
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    05.07.1941
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    27.07.1943
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Dixon, Jeremy: Luftwaffe Generals, The Knight's Cross Holders 1939-1945, Schiffer Pub., Atglen 2009
    web.archive.org
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/116696#422036Verze : 0
    MOD