Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 340 příspěvků vloženo, 1084 editováno a 422 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Držitelia Rytierskeho kríža k Železnému krížu s dubovými ratolesťami a mečmi

    Avatar
    PoradieMenoHodnosť Dátum udeleniaJednotka Druh vojska
    1. Galland, Adolf podplukovník 21.6.1941 JG 26 " Schlageter"Luftwaffe
    2. Mölders, Werner major 22. 6. 1941 JG 51 Luftwaffe
    3. Oesau, Walter kapitán 15.7. 1941 JG 3 Luftwaffe
    4. Lützow, Günther major 11. 10.1941 JG 3 Luftwaffe
    5. Kretschmer, Otto korvetný kapitán 26.12.1941 U 99Kriegsmarine
    6. Rommel, Erwin generál tankových jednotek20.1.1942 Tanková skupina Afrika Heer
    7. Bär, Heinz (Heinrich) kapitán 16.2.1942 JG 51Luftwaffe
    8. Philipp, Hans kapitán 12.3.1942JG 54 Luftwaffe
    9. Ihlefeld, Herbert kapitán 24. 4.1942JG 77 Luftwaffe
    10. Ostermann, Max-Hellmuth nadporučík17.5.1942 JG 54Luftwaffe
    11. Graf, Hermann poručík 19.5.1942 JG 52Luftwaffe
    12. Marseille, Hans Joachimnadporučík 18.6.1942 JG 27Luftwaffe
    13. Gollob, Gordon kapitán 23.6.1942JG 77 Luftwaffe
    14. Steinbatz, Leopold šikovateľ 23.6.1942JG 52 Luftwaffe
    15.Kesselring, Albertgenerál polní maršál18.7.1942Armádne veliteľstvo JuhLuftwaffe
    16.Baumbach, Werner kapitán 17.8.1942 KG 30Luftwaffe
    17. Topp, Erich kapitánporučík 17.8.1942 U-552Kriegsmarine
    18. Suhren, Reinhard kapitánporučík 1.9.1942U-564 Kriegsmarine
    19. Müncheberg, Joachimkapitán 9.9.1942JG 51 Luftwaffe
    20. Helbig, Joachim kapitán28. 9.1942 KG 1Luftwaffe
    21. Eibl, Karl generálmajor 19.12.1942 385. pešia divízia Heer
    22. Hube, Hans generálporučík 21.12.1942XIV. tankový zbor Heer
    23. Wilcke, Wolf-Dietrichmajor 23.12.1942 JG 3 Luftwaffe
    24. Druschel, Alfred kapitán 19.2.1943 SchG 1 Luftwaffe
    25. Balck, Hermann generálporučík 4.3.1943 11. tanková divíziaHeer
    26. Dietrich, Josef obergruppenführer SS 14.3.1943 Dívizia pancierových granátnikov SS LAH Waffen SS
    27. Strachwitz von Gross-Zauche und Camminetz, Hyazinth plukovník 28.3.1943 Tankový pluk Grossdeutschland Heer
    28. Model, Walter generálplukovník 2.4.1943 9. armáda Heer
    29. Lüth, Wolfgang kapitánporučík 25.4.1943 U-181Kriegsmarine
    30. Gorn, Walter plukovník 8.6.194310. pluk pancierových granátnikov Heer
    31. Peltz, Dietrichplukovník 23.7.1943 IX. Letecký zbor Luftwaffe
    32. Lent, Helmut major 2.8.1943 NJG 1Luftwaffe
    33. Schulz, Adelbert podplukovník6.8.1943 25. pluk pancierových granátnikovHeer
    34. Rall Günther kapitán 12.9.1943 JG 52Luftwaffe
    35. Hoth, Hermann generálplukovník15.9.1943 4. tanková armáda Heer
    36. Harpe, Josef generál tankových jednotek 15.9.1943 XXXXI. tankový zbor Heer
    37. Nowotny, Walterkapitán 22.9.1943 JG 54 Luftwaffe
    38. Gazen, Waldemar von major3.10.1943 66. pluk pancierových granátnikov Heer
    39. Dieckmann, Augustobersturmbannführer 10.10.194310. pluk pancierových granátnikov SS " Westland" Waffen SS
    40. Kluge, Günther von generál polní maršál 29.10.1943 Skupina armád Stred Heer
    41. Schwerin, Gerhard von generálmajor4.11.194316. pešia divízia Heer
    42. Rudel, Hans-Ulrich kapitán 25.11.1943 StG 2 "Immelmann" Luftwaffe
    43. Herrmann, Hans Joachim plukovník23.1.1944 OKL Luftwaffe
    44. Sayn-Wittgenstein, Heinrich zu major 23.1. 1944 NJG 2 Luftwaffe
    45. Bärenfänger, Erich major 23.1.1944 123. granátnicky pluk Heer
    46. Saucken, Dietrich von generálporučík 31.1.1944 4. tanková divízia Heer
    47. Gille, Herbert Otto gruppenführer SS 20.2.1944 Divízia pancierových granátnikov "Wiking" Waffen SS
    48. Breith, Hermanngenerál tankových jednotek 21.2.1944 III. tankový zbor Heer
    49. Bäke, Franzpodplukovník 21.2.1944 11. tankový pluk Heer
    50. Manteuffel, Hasso von generálporučík 22.2.1944 7. tanková divízia Heer
    51. Mayer, Egonpodplukovník 2.3.1944JG 2 Luftwaffe
    52. Barkhorn, Gerhard kapitán 2.3.1944JG 52 Luftwaffe
    53. Griesbach, Franz plukovník6.3.1944 399. granátnicky pluk Heer
    54. Streib, Werner major 11.3.1944NJG 1 Luftwaffe
    55. Heidrich, Richard generálporučík25.3.1944 1. parašutistická divízia Luftwaffe
    56. Schuldt, Hinrich oberführer25.3.1944 19. granátnicka divízia SS (2. lotyšská)Waffen SS
    57. Postel, Georg Wilhelmgenerálporučík 26.3.1944 320. pešia divízia Heer
    58. Wietersheim, Wend von generálmajor 26.3.1944 11. tanková divíziaHeer
    59. Manstein, Erich vongenerál polní maršál 30.3.1944 Armádna skupina Juh Heer
    60. Kleist, Ewald vongenerál polní maršál 30.3.1944 Armádna skupina AHeer
    61. Boerst, Alwin major6.4.1944 SG 2Luftwaffe
    62. Kupfer, Ernst plukovník11.4.1944 StG 2 Luftwaffe
    63. Kreysing, Hans generál horskej pechoty 13.4.1944XVII. armádny zbor Heer
    64. Jordan, Hans generál pechoty20.4.1944 VI. armádny zborHeer
    65. Priess, Hermann brigadeführer24.4.1944 3. tanková divízia SS "Totenkopf" Waffen SS
    66. Brandi, Albrecht kapitánporučík 9.5.1944U-380 Kriegsmarine
    67. Heilmann, Ludwig plukovník15.5.1944 3. parašutistický plukLuftwaffe
    68. Reinhardt, Georg Hans generálplukovník26.5.1944 3. tanková armáda Heer
    69. Niemack, Horst plukovník 4.6.1944 Divízia pancierových granátnikov " Grossdeutschland"Heer
    70. König, Alfons podplukovník 9.6.1944 199. granátnicky pluk "List"Heer
    71. Wittmann, Michael haupsturmführer22.6.1944 101. SS oddiel ťažkých tankov Waffen SS
    72. Dietl, Eduard generálplukovník 1.7.1944 20. horská armáda Heer
    73. Priller, Josefpodplukovník 2.7.1944 JG 26 "Schlageter" Luftwaffe
    74. Lang, Friedrichmajor 2.7.1944 SchlG 26Luftwaffe
    75. Hartmann, Erich nadporučík2.7.1944JG 52 Luftwaffe
    76. Lüttwitz, Smilo von generálporučík 4.7.194426. tanková divízia Heer
    77. Dorr, Hans major 9.7.1944 9. Pluku pancierových granátnikov SS "Germania" Waffen SS
    78. Hackl, Antonmajor 9.7.1944JG 11 Luftwaffe
    79. Stahel, Reiner generálmajor 18.7.1944 Posádka mesta Vilnius Heer
    80. Tolsdorff, Theodorpodplukovník 18.7.1944 Kampfgruppe Tolsdorff Heer
    81. Bayerlein, Fritz generálporučík 20.7.1944Inštrukčná tanková divízia Heer
    82. Steinhoff, Johannespodplukovník 28.7.1944 JG 77Luftwaffe
    83. Fegelein, Hermann gruppenführer 30.7.19448. SS divízia " Florian Geyer" Waffen SS
    84. Schnaufer, Heinz Wolfgang kapitán 30.7.1944 NJG 1Luftwaffe
    85. Scholz, Fritz von gruppenführer 8.8.1944 SS Divízia pancierovych granátnikov " Nordland" Waffen SS
    86. Steiner, Felix obergruppenführer10.8.1944 III. SS tankový zbor Waffen SS
    87. Fries, Walter generálporučík 11.8.194429. tanková divízia Heer
    88. Bühlingen, Kurt major 14.8.1944 JG 2 Luftwaffe
    89. Mayer, Johannesgenerálporučík 23.8.1944 329. pešia divízia Heer
    90. Hausser, Paul oberstgruppenführer 28.8.1944 7. armáda Waffen SS
    91. Meyer, Kurt standartenführer 27.8.194412. SS tanková divízia " Hitlerjugend Waffen SS
    92. Greim, Robert vongenerálplukovník28.8.1944 Luftflotte 6 Luftwaffe
    93. Schörner, Ferdinand generálplukovník 28.8.1944Armádna skupina SeverHeer
    94. Wisch, Theodorbrigadeführer 30.8.1944 1. SS tanková divízia "LAH" Waffen SS
    95. Baum, Otto standartenführer 2.9.1944 2. SS tanková divízia " Das Reich" Waffen SS
    96. Kroh, Hans plukovník 12.9.19442. parašutistická divízia Luftwaffe
    97. Wegener, Wilhelmgenerál pechoty 17.8.1944 L. armádny zborHeer
    98. Nordmann, Theodor major 17.8.1944 SchlG 1Luftwaffe
    99. Ramcke, Hermann Bernhard generálporučík 19.9.1944 Pevnosť BrestLuftwaffe
    100. Knobelsdorff, Otto von generál tankového vojska 21.9.1944 XXXX. tankový zbor Heer
    101. Mauss, Karl generálmajor 23.10.19447. tanková divízia Heer
    102. Ziegler, Wernermajor 23.10.1944 186. granátnicky plukHeer
    103. Feßmann, Fritzkapitán 23.10.1944 5. tankový prieskumný oddielHeer
    104. Recknagel, Hermann generál pechoty 23.10.1944XXXXII. Armádny zbor Heer
    105. Edelsheim, Maximilian vongenerálporučík 23.10.1944 24. tanková divíziaHeer
    106. Källner, Hans generálporučík23.10.1944 19. tanková divíziaHeer
    107. Mummert, Wernerplukovník 23.10.1944103. pluk pancierových granátnikov Heer
    108. Wurmheller, Josef kapitán 24.10.1944 JG 2Luftwaffe
    109. Hohn, Hermann generálmajor31.10.1944 72. pešia divízia Heer
    110. Obstfelder, Hans von generál pechoty 5.11.1944 LXXXVI. armádny zborHeer
    111. Baade, Ernst Günther generálporučík 16.11.1944 90. divízia pancierových granátnikov Heer
    112. Schulz, Karl Lothar plukovník18.11.1944 1. parašutistická divíziaLuftwaffe
    113. Kittel, Otto nadporučík25.11.1944 JG 54Luftwaffe
    114. Boeselager, Georg von podplukovník28.11.1944 3. jazdecká brigádaHeer
    115. Weidling, Helmuth generál delostrelectva 28.11.1944 XXXXI. tankový zbor Heer
    116. Harmel, Heinz brigadeführer 15.12.194410. tanková divízia SS " Frundsberg" Waffen SS
    117. Herr, Traugott generál tankového vojska 18.12.1944 LXXVI. armádny zborHeer
    118. Reinhardt, Alfred Hermanngenerálporučík 24.12.1944 98. pešia divíziaHeer
    119. Peiper, Joachim obersturmbannführer 11.1.1945 1. tankový pluk SS Waffen SS
    120. Krüger, Walterobergruppenführer 11.1.1945VI. armádny zbor waffen SS Waffen SS
    121. Kretzschmar, Wolfgang plukovník 12.1.1945 24. strelecky pluk Heer
    122. Rendulic, Lothar generálplukovník 18.1.1945 20. horská armádaHeer
    123. Wengler, Maximilian generálmajor 21.1.1945 227. pešia divízia Heer
    124. Nehring, Walther generál tankového vojska 22.1.1945 XXIV. tankový zborHeer
    125. Hogeback, Hermann podplukovník26.1.1945 KG 6Luftwaffe
    126. Rudorffer, Erich major 26.1.1945 JG 54Luftwaffe
    127. Kirchner, Friedrich generál tankového vojska 26.1.1945 LVII. tankový zborHeer
    128. Müller, Friedrich Wilhelm generál pechoty 27.1.1945LXVIII. Armádny zbor Heer
    129. Dörner, Helmutoberführer 1.2.19454. SS divízia pancierovych granátnikov Waffen SS
    130. Reinert, Ernst Wilhelm nadporučík1.2.1945 JG 27 Luftwaffe
    131. Walther, Erichplukovník 1.2.1945 2. divízia pancierových granátnikov " Hermann Göring" Luftwaffe
    132. Sachsenheimer, Max generálmajor6.2.1945 17. pešia divíziaHeer
    133. Rundstedt, Gerd vongenerál poľný maršal 18.2.1945 Hlavné veliteľstvo Západ Heer
    134. Müller, Dietrich vongenerálmajor 20.2.194516. tanková divízia Heer
    135. Schulz, Friedrich generál pechoty 26.2.1945 17. armádaHeer
    136. Heinrici, Gotthard generálplukovník3.3.1945 1. tanková armádaHeer
    137. Lemm, Heinz Georg podplukovník15.3.1945 12. pešia divíziaHeer
    138. Kumm, Ottobrigadeführer 17.3.1945 Dobrovoľnícka horská divízia SS " Princ Eugen"Waffen SS
    139. Hartmann, Walter generál delostrelectva 18.3.1945 VIII. armádny zborHeer
    140. Bochmann, Georg standartenführer26.3.1945 18. dobrovoľnícka divízia pancierových granátnikov SS " Horst Wessel"Waffen SS
    141. Jüttner Arthurplukovník 5.4.1945 164. granátnicky plukHeer
    142. Oppeln-Bronikowski, Hermann von generálmajor 17.4.194520. tanková divízia Heer
    143. Mäder, Helmuth generálmajor18.4.1945 Führerova granátnicka divíziaHeer



    Zdroje: en.wikipedia.org
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/116896#404172Verze : 1
    MOD
    Avatar
    Nepotvrdení držitelia Rytierského kríža k Železnému krížu s dubovými ratolesťami a mečmi


    V posledných dňoch vojny bolo navrhnutých na toto vyznamenanie ešte 16 príslušníkov jednotlivých zložiek wehrmachtu. V ich prípade sa však nezachovali dokumenty, ktoré by s určitosťou potvrdzovali udelenie vyznamenania alebo nebol dodržaný presný postup pridelenia vyznamenania v zmysle platných predpisov.




    PoradieMenoHodnosť Dátum udelenia JednotkaDruh vojska
    144. Schröer, Werner major 19.4.1945JG 3 Luftwaffe
    145. Batz, Wilhelm major21.4.1945 JG 52Luftwaffe
    146. Blaskowitz, Johannes generálplukovník 24.4.1915 Vrchné veliteľsto Holandsko Heer
    147. Niehoff, Hermann generál pechoty 26.4.1945 pevnosť Wroclav Heer
    148. Behrend, Hermann Heinrichgenerálmajor 26.4.1945 490. pešia divízia Heer
    149. Decker, Karlgenerál tankového vojska 26.4.1945XXXIX. tankový zbor Heer
    150. Weidinger, Otto obersturmbannführer 6.5.1945 4. pluk pancierových granátnikov SS " Der Führer"Waffen SS
    151. Wisliceny, Günther Eberhardt obersturmbannführer 6.5.1945 3. pluk pancierových granátnikov SS " Deutschland" Waffen SS
    152. Stadler, Sylvester oberführer 6.5.1945 9. tanková divízia SS " Hohenstaufen" Waffen SS
    153. Bittrich, Wilhelm obergruppenführer 6.5.1945 II. tankový zbor SS Waffen SS
    154. Gräser, Fritz Hubert generál tankového vojska 8.5.1945 4. tanková armádaHeer
    155. Meindl, Eugen generál výsadkového vojska8.5.1945 II. výsadkový zbor Luftwaffe
    156. Thieme, Karl Alfred podplukovník 9.5.1945 11. pluk pancierových granátnikov Heer
    157. Lüttwitz, Heinrich von generál tankového vojska 9.5.1945 XXXXVII. tankový zborHeer
    158. Hitzfeld, Ottogenerál pechoty 9.5.1945 LXVII. armádny zbor Heer
    159. Bremm, Josef podplukovník 9.5.1945 990. pluk pancierových granátnikov Heer





    Zdroj:
    en.wikipedia.org
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/116896#406393Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Zahraniční držitelia Rytierskeho kríža k Železnému krížu s dubovými ratolesťami a mečmi

    PoradieMenoHodnosť Dátum udeleniaJednotka Druh vojska
    Jamamoto, Isoroku admirál flotily 27.5.1943Spojená flotila Japonské námornictvo


    Zdroj: en.wikipedia.org
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/116896#406397Verze : 0
    MOD