Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 302 příspěvků vloženo, 1070 editováno a 310 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Pusté Čemerné

okr. Michalovce

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Pusté Čemerné Puste Cemerne
    Originální název:
    Original Name:
    Pusté Čemerné
    Další názvy:
    Other Names:
    (1254) Chemerna, (1333) Zemaria, (1405) Chemernye, (1773) Postj Cžemerne, (1808) Cžemerné, (1920) Pustné Čemerné, maďarsky Márkcsemernye.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Michalovce Michalovce District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°50'27.30"N 21°49'01.60."E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1254
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol gréckokatolícky barokovo – klasicistický z konca 18. storočia
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Markošov - obec, ktorá je doložená v roku 1436, ako samota v roku 1787 mala 1 dom a 12 obyvateľov. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/117770#406033Verze : 0
    MOD