Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 358 příspěvků vloženo, 1082 editováno a 335 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Žbince

okr. Michalovce

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Žbince Zbince
    Originální název:
    Original Name:
    Žbince
    Další názvy:
    Other Names:
    (1221) Cheb, (1326) Cheb, ( 1358) Cheby, (1773) Welke Zbincze, (1920) Veľké Žbince, (1927) Žbince; maďarsky Nagycsebb.


    Horné Žbince: - (1457) Felcheb, (1773) Malé Zbincze. Vznikli v chotári obce Dolné Žbince. Spomínaju sa od roku 1457, keď tu postavili tvŕdzu proti husitským vojskám. Do roku 1787 splynula s obcou Dolné Žbince.
    Stráž: - (1400) (1349) Wyewr. Doklady o jestvovaní obce sú z 1349.
    Vendégi: - (1467) Vendegy. Doklad o obci je z 1476,
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Michalovce Michalovce District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°39'59.36"N 21°52'43.17"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1221
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol rímskokatolícky neskoroklasicistický z roku 1843.
    Kaplnka klasicistická z roku 1804.
    Hospodárske budovy bývalého kaštieľa klasicistické asi z roku 1800.
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/118064#406704Verze : 0
    MOD