Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 232 příspěvků vloženo, 1093 editováno a 277 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Biel

okr. Trebišov

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Biel Biel
    Originální název:
    Original Name:
    Biel
    Další názvy:
    Other Names:
    (1214) Beyle. (1332) Beel, (1927) Bieľ, (1948) Biel, maďarsky Bély.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Trebišov Trebišov District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°24'27.73"N 22°03'18.32"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1214
    Vojenské objekty:
    Military Objects:

    Obec bola súčasťou stavebného úseku U-II Kráľovský Chlmec (VI. sbor), v rámci ktorého bolo v roku 1938 vybudovaných 37 objektov vz. 37 z objednaných 64 objektov. V rámci úseku sa zachoval jediný objekt typu A-140 č. 212.
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kaštieľ z roku 1781, v 19. storočí bol upravený
    Kaplnka neogotická z roku 1854
    Zvonica z konca 19. storočia
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V roku 1938 – 1944 bola obec pripojená k Maďarsku. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    www.ropiky.net
    www.buyflags.eu/city-flags-slovakia
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/118640#407983Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Posádkové veliteľstvo Biel


    Vznik:


    Nadriadený stupeň: Veliteľstvo posádky Bratislava


    Útvary v posádke:
    2. rota rádiolokačného prieskumu



    Zánik: posádka formálne zanikla zrušením 2. roty rádiolokačného prieskumu




    Údaje budú postupne dopĺňané....


    Zdroj: archív autora, www.valka.cz
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/118640#190777Verze : 0
    MOD