Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 243 příspěvků vloženo, 1039 editováno a 281 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Boľ

okr. Trebišov

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Boľ Bol
    Originální název:
    Original Name:
    Boľ
    Další názvy:
    Other Names:
    (1332) Bol, (1337) Boly, (1927) Boľ, maďarsky Boly
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Trebišov Trebišov District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°28'18.0"N 21°56'29.19"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1332
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol rímskokatolícky pôvodne románsky z 2. polovici 13. storočia, v roku 1828 klasicisticky obnovovaný s novou klenbou
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V roku 1938 – 1944 bola obec pripojená k Maďarsku. Rašelinisko Boľ v mŕtvom ramene Bodrogu o rozlohe 13,64 ha je od roku 1967 štátnou prírodnou rezerváciou so vzácnym jelšovým a močiarnym spoločenstvom. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/118660#408016Verze : 0
    MOD