Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 232 příspěvků vloženo, 1051 editováno a 272 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Bulík, Ľubomír

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Bulík Bulík
    Jméno:
    Given Name:
    Ľubomír Ľubomír
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ľubomír Bulík
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generál General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Ing., CSc. -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    22.09.1957 Turzovka / 22.09.1957 Turzovka /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:


    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    náčelník GŠ OSSR (2004-2011) -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    www.mosr.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/118691#408060Verze : 1
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Bulík Bulík
    Jméno:
    Given Name:
    Ľubomír Ľubomír
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ľubomír Bulík
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1977 Dôstojnícka škola, Vyškov
    DD.MM.1988-DD.MM.1993 externá vedecká ašpirantúra, odbor operačné umenie a všeobecná taktika, Vyškov
    DD.MM.1995-DD.MM.1997 Veliteľská akadémia generálneho štábu, Hamburg
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR kurz anglického jazyka, Vojenský jazykový inštitút, základňa Lackland
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    16.07.1977 podporučík
    DD.MM.1981 poručík
    DD.MM.RRRR nadporučík
    01.10.1984 kapitán
    01.10.1987 major
    01.11.1991 podplukovník
    01.01.1998 plukovník gšt.
    01.09.2000 generálmajor
    08.05.2005 generálporučík
    01.01.2007 generál
    16.12.2011 výslužba
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    21.12.2004-16.12.2011 Velitel : Generální štáb Ozbrojených sil Slovenské republiky

    Ručně vyplněné položky:
    01.10.1998-DD.MM.1999 riaditeľ Odboru brannej politiky, MOSR
    01.10.2001-30.06.2002 zástupca náčelníka Štábu požiadaviek a dlhodobého plánovania GŠ OSSR
    01.07.2002-31.12.2002 náčelník Štábu operácií a výcviku GŠ OSSR
    01.01.2003-31.03.2004 náčelník Štábu požiadaviek a dlhodobého plánovania GŠ OSSR
    01.04.2004-20.12.2004 generálny riaditeľ Sekcie obranného plánovania a manažmentu zdrojov MOSR
    21.12.2004-15.12.2011 náčelník GŠ OSSR
    Automatically linked items:
    21.12.2004-16.12.2011 Commander : General Staff of the Armed Forces of the Slovak Republic

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1997
    Pamětní medaile ministra obrany SR II. stupně
    Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 2nd Class
    Pamätná medaila ministra obrany SR II. stupňa
    -


    DD.MM.1997
    Pamětní medaile ministra obrany SR III. stupně
    Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 3rd Class
    Pamätná medaila ministra obrany SR III. stupňa
    -


    DD.MM.2006
    Pamětní medaile ministra obrany SR I. stupně
    Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 1st class
    Pamätná medaila ministra obrany SR I. stupňa
    -


    23.11.2007
    Čestný odznak Za zásluhy o Rakouskou republiku - Velká čestná dekorace
    Decoration of Honour for Services to the Republic of Austria - Grand Decoration of Honour
    Großes Ehrenzeichen für Verdienste um die Republik Österreich
    Velká čestná dekorace ve zlatě (Grosses Goldenes Ehrenzeichen)


    DD.MM.2007
    Čestný odznak Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého
    Honorary Medal of Premysl Otakar II, the King of Iron and Gold
    Čestný odznak Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého
    -


    29.06.2010
    Záslužný kříž ministra obrany České republiky III. stupně
    Cross of Merit of the Minister of Defence of the Czech Republic 3rd Grade
    Záslužný kříž ministra obrany České republiky III. stupně
    -


    DD.MM.2011
    Medaile Vojenské policie - 1. stupeň
    Medal of Military Police - 1st Class
    Medaila Vojenskej polície - 1. stupeň
    -


    DD.MM.RRRR
    Pamětní medaile k 60. výročí ukončení druhé světové války
    Commemorative Medal of the 60th anniversary of the end of World War II
    Pamätná medaila k 60. výročiu ukončenia druhej svetovej vojny
    -
    Poznámka:
    Note:
    16.12.2011-04.04.2012 generálny štátny radca povereného ministra obrany -
    Zdroje:
    Sources:
    www.mosr.sk
    Ročenka MOSR 2004
    Obrana 2007 / 12
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/118691#408063Verze : 3
    MOD
    Avatar
    ďalšie fotografie:
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/118691#409225Verze : 1
    MOD