Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 301 příspěvků vloženo, 1015 editováno a 305 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Svoboda, Ľubomír

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Svoboda Svoboda
    Jméno:
    Given Name:
    Ľubomír Ľubomír
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ľubomír Svoboda
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálmajor Major General
    Academic or Scientific Title: Ing. M.Sc.
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    13.10.1961 Myjava / 13.10.1961 Myjava /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:


    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    veliteľ Síl výcviku a podpory (2012-2013)
    náčelník štábu J-ENG, Veliteľstvo spojeneckých síl, Brunssum (2013-2017)
    veliteľ Vzdušných síl (2017-)
    -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    www.mil.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/118695#408068Verze : 4
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Svoboda Svoboda
    Jméno:
    Given Name:
    Ľubomír Ľubomír
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ľubomír Svoboda
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.1967-DD.MM.1976 Základná deväťročná škola, Stará Turá
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1976-DD.MM.1980 Vojenské gymnázium SNP, Banská Bystrica
    DD.MM.1980-DD.MM.1984 Vysoká vojenská letecká škola, odbor letecký pilotný, Košice
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1994 kurz bezpečnosti lietania, Transport Canada Training Institute, Cornwall
    DD.MM.1995-DD.MM.1995 kurz bezpečnosti lietania, Inštitút bezpečnosti lietania, Paríž
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1996 Veliteľská štábna škola Kráľovského letectva, odbor veliteľsko-štábny, Bracknell
    DD.MM.1999-DD.MM.1999 kurz NATO pre štábnych dôstojníkov, Oberamergau
    DD.MM.RRRR-DD.MM.2001 kurz veliacich dôstojníkov, Nórske obranné medzinárodné centrum, Camp Sessvollmoen
    DD.MM.2002-DD.MM.2003 Akadémia obrany NATO, Rím
    DD.MM.2006-DD.MM.2006 Combined Air and Space Operations Senior Staff Course, 705. tréningová peruť, letisko Hurlburt, FL
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    15.07.1984 poručík
    01.10.1986 nadporučík
    01.10.1988 kapitán
    01.11.1991 major
    01.01.1996 podplukovník
    01.08.2005 plukovník
    24.07.2007 plukovník gšt.
    02.09.2008 brigádny generál
    09.01.2018 generálmajor
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.10.1995-DD.MM.1996 Velitel : 32. dopravní křídlo
    01.08.2005-01.04.2006 Velitel : Centrum řízení vzdušních operací
    01.04.2006-01.02.2008 Velitel : Brigáda velení, řízení a průzkumu
    01.07.2012-01.08.2013 Velitel : Velitelství sil výcviku a podpory
    01.08.2017-DD.MM.RRRR Velitel : Velitelství vzdušných sil
    DD.MM.RRRR-30.06.2012 Velitel : Štáb strategického plánování a rozvoja spůsobilostí

    Ručně vyplněné položky:
    15.07.1984-09.03.1987 druhý pilot, 1. dopravný výsadkový letecký pluk / 1. zmiešaný dopravný letecký pluk
    24.08.1989-15.12.1992 kapitán lietadla / inštruktor výcviku pilotov L-410, 3. letecký školský pluk
    16.12.1992-30.12.1994 zástupca veliteľa 2. dopravnej letky, 2. zmiešaný letecký pluk
    31.12.1994-30.03.1999 zástupca veliteľa 32. leteckej základne
    DD.03.1999-DD.MM.RRRR odborný referent, SHAPE
    DD.10.2001-DD.MM.2002 náčelník Oddelenia bežných plánov, Štáb pre koordináciu velenia operácií GŠ ASR
    DD.01.2003-DD.04.2003 zástupca náčelníka Odboru vnútorného riadenia GŠ OSSR
    DD.04.2003-DD.MM.2003 dôstojník pre letectvo a PVO, Stála delegácia SR pri NATO, SHAPE
    DD.07.2003-DD.MM.RRRR vedúci kontraktného tímu pri SHAPE, Stála delegácia SR pri NATO, SHAPE
    01.08.2005-31.03.2006 veliteľ Centra riadenia vzdušných operácií
    01.04.2006-28.02.2008 veliteľ Brigády velenia, riadenia a prieskumu
    01.02.2008-30.09.2011 zástupca veliteľa Vzdušných síl
    01.10.2011-29.06.2012 náčelník Štábu strategického plánovania GŠ OSSR
    29.06.2012-31.07.2013 veliteľ Síl výcviku a podpory
    01.08.2013-DD.MM.2017 náčelník štábu J-ENG, Veliteľstvo spojeneckých síl, Brunssum
    01.08.2017-DD.MM.RRRR veliteľ Vzdušných síl
    Automatically linked items:
    01.10.1995-DD.MM.1996 Commander : 32nd Transport Wing
    01.08.2005-01.04.2006 Commander : Control Center of Air Operations
    01.04.2006-01.02.2008 Commander : Command, Control and Surveillance Brigade
    01.07.2012-01.08.2013 Commander : Training and Support Forces Command
    01.08.2017-DD.MM.RRRR Commander : Air Force Command
    DD.MM.RRRR-30.06.2012 Commander : Staff of Strategic Planning and Capacity Development

    Manually added items:
    01.08.2013-DD.MM.2017 ACOS J-ENG, Joint Forces Command, Brunssum
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1987
    Medaile za službu vlasti
    Medal for Service to the Homeland
    Medaile za službu vlasti
    -


    DD.MM.1997
    Pamětní medaile ministra obrany SR II. stupně
    Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 2nd Class
    Pamätná medaila ministra obrany SR II. stupňa
    -


    DD.MM.2005
    Medaile "Za věrnost Ozbrojeným silám Slovenské republiky" II. stupně
    -
    Medaila "Za vernosť Ozbrojeným silám Slovenskej republiky" II. stupňa
    -


    DD.MM.2007
    Pamětní medaile ministra obrany SR I. stupně
    Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 1st class
    Pamätná medaila ministra obrany SR I. stupňa
    -


    DD.MM.2008
    Medaile "Za věrnost Ozbrojeným silám Slovenské republiky" I. stupně
    -
    Medaila "Za vernosť Ozbrojeným silám Slovenskej republiky" I. stupňa
    -


    DD.MM.2008
    Pamětní medaile k 15. výročí vzniku Ozbrojených sil Slovenské republiky
    Commemorative Medal for the 15th anniversary of the Armed Forces of the Slovak Republic
    Pamätná medaila k 15. výročiu vzniku Ozbrojených síl Slovenskej republiky
    -


    DD.MM.2011
    Pamětní medaile náčelníka Generálního štábu ozbrojených sil Slovenské republiky - 3. stupeň
    Commemorative Medal of the Chief of General Staff of the Armed Forces of the Slovak Republic - 3rd Class
    Pamätná medaila náčelníka Generálneho štábu ozbrojených síl Slovenskej republiky - 3. stupeň
    -


    DD.MM.2012
    - Čestný odznak ozbrojených sil Slovenské republiky - 2. stupně
    Honour Badge of the Armed Forces of the Slovak Republic 2nd Class
    Čestný odznak ozbrojených síl Slovenskej republiky - 2. stupňa
    -


    04.01.2018
    Pamětní medaile k 25. výročí vzniku Ozbrojených sil Slovenské republiky
    Commemorative Medal for the 25th anniversary of the Armed Forces of the Slovak Republic
    Pamätná medaila k 25. výročiu vzniku Ozbrojených síl Slovenskej republiky
    -


    DD.MM.RRRR
    Pamětní medaile k 20. výročí vzniku Ozbrojených sil Slovenské republiky
    Commemorative Medal for the 20th anniversary of the Armed Forces of the Slovak Republic
    Pamätná medaila k 20. výročiu vzniku Ozbrojených síl Slovenskej republiky
    -


    DD.MM.RRRR
    Pamětní odznak k 50. výročí vzniku VÚ 4444
    Commemorative badge for the 50th anniversary of the military unit 4444
    Pamätný odznak k 50. výročiu vzniku VÚ 4444
    -


    DD.MM.RRRR
    Pamětní medaile k 10. výročí vstupu SR do NATO
    Commemorative Medal of the 10th Anniversary of Slovakia's accession to NATO
    Pamätná medaila k 10. výročiu vstupu SR do NATO
    -


    DD.MM.RRRR
    Pamětní medaile Vzdušních sil Ozbrojených sil Slovenské republiky
    Commemorative Medal of Air Forces of Armed Forces of Slovak Republic
    Pamätná medaila Vzdušných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky
    -


    DD.MM.RRRR
    Pamětní odznak velitele Sil výcviku a podpory OS SR 3. stupně
    -
    Pamätný odznak veliteľa Síl výcviku a podpory OS SR 3. stupňa
    -


    DD.MM.RRRR
    Pamětní odznak velitele Sil výcviku a podpory OS SR 2. stupně
    -
    Pamätný odznak veliteľa Síl výcviku a podpory OS SR 2. stupňa
    -


    DD.MM.RRRR
    Pamětní odznak velitele Sil výcviku a podpory OS SR 1. stupně
    -
    Pamätný odznak veliteľa Síl výcviku a podpory OS SR 1. stupňa
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.mil.sk
    www.mod.gov.sk
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/118695#408072Verze : 10
    MOD
    Avatar
    ďalšia fotografia:






    zdroj: www.mil.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/118695#589973Verze : 0
    MOD
    Avatar
    brigádny generál Ľubomír Svoboda počas pôsobenia v JFC Brunssum


    zdroj: www.jfcbs.nato.int
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/118695#537069Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska dňa 09.01.2018 povýšil a vymenoval generálov Ozbrojených síl SR.


    Do vojenskej hodnosti brigádny generál vymenoval prezident Slavomíra Staviarskeho, náčelníka Štábu strategického plánovania Generálneho štábu OS SR. Do vojenskej hodnosti brigádny generál vo výslužbe vymenoval pri príležitosti jeho 80. narodenín Ivana Čierneho, bývalého veliteľa Armádneho športového klubu Dukla Banská Bystrica. Do vojenskej hodnosti generálmajor povýšil Ľubomíra Svobodu, veliteľa Vzdušných síl OS SR.


    Zdroj:
    www.prezident.sk

    brigádny generál Slavomír Staviarsky

    brigádny generál v.v. Ivan Čierny

    generálmajor Ľubomír Svoboda


    Linked from : https://forum.valka.cz/topic/postview/589917
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/118695#589919Verze : 0
    MOD