Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 341 příspěvků vloženo, 1317 editováno a 317 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Muríň, Jaroslav

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Muríň Muríň
    Jméno:
    Given Name:
    Jaroslav Jaroslav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jaroslav Muríň
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    brigádny generál vo výslužbe Brigadier General (Ret.)
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Ing. M.Sc.
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    06.12.1952 Trutnov /
    06.12.1952 Trutnov /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    03.09.2010 Beckov
    03.09.2010 Beckov
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    starší vojenský poradca Stálej misie SR pri OBSE (1996-2000)
    náčelník Vojenskej kancelárie prezidenta SR (2004-2007)
    -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    riaditeľ Leteckého úradu SR (2007-2008)
    riaditeľ Leteckých opravovní Trenčín (2009-2010)
    -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    www.telecom.gov.sk
    www.mil.sk
    www.pravda.sk
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/118748#408207Verze : 1
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Muríň Muríň
    Jméno:
    Given Name:
    Jaroslav Jaroslav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jaroslav Muríň
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Stredná všeobecnovzdelávacia škola, Martin
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    25.08.1971-DD.MM.1976 Vojenská akadémia A. Zápotockého, Brno

    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.1976 poručík
    01.05.1979 nadporučík
    01.05.1982 kapitán
    01.05.1988 major
    01.05.1992 podplukovník
    01.05.1995 plukovník
    DD.MM.2000 záloha
    DD.MM.2004 reaktivovaný
    01.01.2007 brigádny generál
    DD.MM.2007 záloha

    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.10.2004-01.01.2007 Velitel : Vojenská kancelář prezidenta Slovenské republiky
    01.01.2007-01.12.2007 Velitel : Vojenská kancelář prezidenta Slovenské republiky

    Ručně vyplněné položky:
    DD.MM.1976-DD.MM.1985 náčelník skupiny 2. spojovacej letky
    DD.MM.1985-DD.MM.1987 odborný inštruktor, vojenské školstvo v Lýbii
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR náčelník skupiny odborných inžinierov 3. letecký školský pluk
    DD.MM.1991-DD.MM.1992 námestník riaditeľa Leteckých opravovní Trenčín
    DD.MM.1992-DD.MM.1992 člen komisie pre delenie vojenského letectva československej federálnej armády
    DD.MM.1993-DD.MM.RRRR zástupca riaditeľa sekcie zahraničných vzťahov MOSR
    DD.MM.1996-DD.MM.2000 starší vojenský poradca Stálej misie SR pri OBSE
    DD.MM.2004-DD.MM.2007 náčelník Vojenskej kancelárie prezidenta SR
    Automatically linked items:
    01.10.2004-01.01.2007 Commander : Miiltary Office of President of Slovak Republic
    01.01.2007-01.12.2007 Commander : Miiltary Office of President of Slovak Republic

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1981
    Medaile za službu vlasti
    Medal for Service to the Homeland
    Medaile za službu vlasti
    -


    DD.MM.1987
    Medaile Za zásluhy o obranu vlasti
    The Medal of the Merits in the Defence of the Country
    Medaile Za zásluhy o obranu vlasti
    -


    DD.MM.1998
    Pamětní medaile ministra obrany SR I. stupně
    Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 1st class
    Pamätná medaila ministra obrany SR I. stupňa
    -


    DD.MM.2005
    Pamětní medaile ministra obrany SR I. stupně
    Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 1st class
    Pamätná medaila ministra obrany SR I. stupňa
    -


    DD.MM.2005
    Pamětní medaile ministra obrany SR III. stupně
    Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 3rd Class
    Pamätná medaila ministra obrany SR III. stupňa
    -


    DD.MM.2008
    Pamětní medaile k 15. výročí vzniku Ozbrojených sil Slovenské republiky
    Commemorative Medal for the 15th anniversary of the Armed Forces of the Slovak Republic
    Pamätná medaila k 15. výročiu vzniku Ozbrojených síl Slovenskej republiky
    -
    Poznámka:
    Note:
    DD.MM.2000-DD.MM.2004 poradca predsedu politickej strany SMER / asistent poslanca NR SR
    01.12.2007-31.12.2008 riaditeľ Leteckého úradu SR
    DD.01.2009-DD.MM.2010 riaditeľ Leteckých opravovní Trenčín
    -
    Zdroje:
    Sources:
    www.pravda.sk
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/118748#408208Verze : 2
    MOD
    Avatar
    ďalšia fotografia:
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/118748#409238Verze : 1
    MOD